bu felicia dan bıktım artık..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bu felicia dan bıktım artık..

İleti focusrite » 30 May 2014, 09:06

arkadaşlar aracı aldığımdan beri bir yerini yapsam başka bir yeri çıkıyor..

daha önce açtığım konuları hatırlayanlar vardır.. ben şöyle anlatayım.

benim mazot depo göstergem aldığımda tam dibe gelmeden sona dayanmadan ışık yanmadan mazot bitiyordu. derken idare ediyordum falan bir gün komple gitti ibre hiç oynamaz oldu.. neyse ben baktırdım ve şamandıra arızalı dendi tahmin ettiğimiz çıktı. gidip 85tl şamandıra sipariş edip aldım.. şamandıranın yerini kontrol sırasında gördüğüm için kendim takarım dedim ve gerçekten 5 dakikada değiştirdim.. çıkan şamandırayı görünce şok oldum.. şamandıranın aşağı inen çubuğu eğriydi ve bir tel lehimden koptuğu için gösterge gitmişti aslında söküp lehimlense yine yarum yamalak çalışırdı. neyse ama benden ayri çubuklu çıktığı kafama takıldı. bu arada depo içini rahat görebiliyordum ve baya mazot vardı. yeni şamandırayı takınca depo 4/3 full e yakın göstermeye başladı. bende önceki şamandıra demekki olan mazotu göstermiyormuş diyerek sevindim.. fakat garip olan bişeyler vardı. gösterge o kadar yol gitmeme rağmen yerinden oynamıyordu bazen çok az düşüyordu.. ve dün akşam yolda kaldım

gösterge hala 4/3 de.. demekki önceki şamandıra değişiminde o eski şamandıra çubuğunu ince ayar yapamak için bilerek eğmişler.. veya öyle birşey..

artık şamandıradan değil gösterge panalimden problem olduğu kanısındayım. tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum

istanbul avrupa yakasında felicia lar konusunda tecrübeli bir usta tavsiyenin var mı?

focusrite
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1.9d glx combi

İleti sainz » 30 May 2014, 09:12

focusrite yazdı:arkadaşlar aracı aldığımdan beri bir yerini yapsam başka bir yeri çıkıyor..

benim mazot depo göstergem aldığımda tam dibe gelmeden sona dayanmadan ışık yanmadan mazot bitiyordu. derken idare ediyordum falan bir gün komple gitti ibre hiç oynamaz oldu.. neyse ben baktırdım ve şamandıra arızalı dendi tahmin ettiğimiz çıktı. gidip 85tl şamandıra sipariş edip aldım.. şamandıranın yerini kontrol sırasında gördüğüm için kendim takarım dedim ve gerçekten 5 dakikada değiştirdim.. çıkan şamandırayı görünce şok oldum.. şamandıranın aşağı inen çubuğu eğriydi ve bir tel lehimden koptuğu için gösterge gitmişti aslında söküp lehimlense yine yarum yamalak çalışırdı. neyse ama benden ayri çubuklu çıktığı kafama takıldı. bu arada depo içini rahat görebiliyordum ve baya mazot vardı. yeni şamandırayı takınca depo 4/3 full e yakın göstermeye başladı. bende önceki şamandıra demekki olan mazotu göstermiyormuş diyerek sevindim.. fakat garip olan bişeyler vardı. gösterge o kadar yol gitmeme rağmen yerinden oynamıyordu bazen çok az düşüyordu.. ve dün akşam yolda kaldım

gösterge hala 4/3 de.. demekki önceki şamandıra değişiminde o eski şamandıra çubuğunu ince ayar yapamak için bilerek eğmişler.. veya öyle birşey..

artık şamandıradan değil gösterge panalimden problem olduğu kanısındayım. tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum

Ben Favorit' in şamandırasını değiştirdiğimde ayarı için neredeyse 45 dakika uğraşmıştı ustam.
focusrite yazdı:istanbul avrupa yakasında felicia lar konusunda tecrübeli bir usta tavsiyenin var mı?

481 89 33 Ufuk Usta/Topkapı Akınsal San. Sit.
Tamir oluyorsa eder, gerçekten olamıyorsa değiştirir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti focusrite » 30 May 2014, 09:29

sainz yazdı:
focusrite yazdı:arkadaşlar aracı aldığımdan beri bir yerini yapsam başka bir yeri çıkıyor..

Ben Favorit' in şamandırasını değiştirdiğimde ayarı için neredeyse 45 dakika uğraşmıştı ustam.
focusrite yazdı:istanbul avrupa yakasında felicia lar konusunda tecrübeli bir usta tavsiyenin var mı?

eyvallah doğrudur da.

ben yeni şamandıra aldım, şamandırada tamirlik bi durum yok ona eminim. ama göstergeden şüpheliyim.
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozankosker » 30 May 2014, 12:40

skodalarda böyle bi olay var. bir yerini yaptırırsın bir yeri bozulur. bırak geç öyle bin. ses geliyosa devam et araba yolda bırakana kadar
ozankosker
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ozan köşker
Nereden: Ankara
Arabanız: Fiat Brava 00''

İleti sainz » 30 May 2014, 15:26

focusrite yazdı:
sainz yazdı:

eyvallah doğrudur da.
ben yeni şamandıra aldım, şamandırada tamirlik bi durum yok ona eminim. ama göstergeden şüpheliyim.

Tamir gerekmiyor da yine de ayarlamak gerekli.
Bir de tamir işleri için genel anlamda bahsettim, şamandıraya özgü değil.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Hun » 30 May 2014, 22:05

focusrite arkadaşım öncelikle sabırlı ol derim bu araçlar böyle ne yazık ki. severek kullanıyoruz ama sorunları da eksik olmuyor yaşlarından dolayı.
sana İstanbul Avrupa yakasında kilometre saatçisi behram ustayı tavsiye ederim. Tolga abi oğludur zamanında 1.9 dizel felicası varmış. iyi anlar senin arabanın dilinden.
geçtiğimiz yaz arabam şase yapmıştı,kurcalarken yakıt göstergesini bozdum depoyu boş gösteriyordu. benzin ışığı yanıyordu hep. Behram usta tamir etmişti.
adresi tarif etmeye çalışayım sana Topkapıda Topkapı Ticaret Merkezi (Üst geçitin dibindeki kırmızı bina) nın önünden meyilli bi yol iner o yolu in sağ tarafta karşına bi oto elektrikçi var onun hemen bir dükkan ilerisinde Behram Usta var.
işlem biraz uzun sürüyor ama erken gitmeni tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
Hun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre KAYA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia 1,3 GLXi

İleti focusrite » 31 May 2014, 01:34

Hun yazdı:focusrite arkadaşım öncelikle sabırlı ol derim bu araçlar böyle ne yazık ki. severek kullanıyoruz ama sorunları da eksik olmuyor yaşlarından dolayı.
sana İstanbul Avrupa yakasında kilometre saatçisi behram ustayı tavsiye ederim. Tolga abi oğludur zamanında 1.9 dizel felicası varmış. iyi anlar senin arabanın dilinden.
geçtiğimiz yaz arabam şase yapmıştı,kurcalarken yakıt göstergesini bozdum depoyu boş gösteriyordu. benzin ışığı yanıyordu hep. Behram usta tamir etmişti.
adresi tarif etmeye çalışayım sana Topkapıda Topkapı Ticaret Merkezi (Üst geçitin dibindeki kırmızı bina) nın önünden meyilli bi yol iner o yolu in sağ tarafta karşına bi oto elektrikçi var onun hemen bir dükkan ilerisinde Behram Usta var.
işlem biraz uzun sürüyor ama erken gitmeni tavsiye ederim.

inşallah bulurum.

geçen gün o taraflardaydım.
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 31 May 2014, 01:40

bende benım ıstop tan bıktım bıyerını yaptırıyom bıyerı patlıyo bugunde hortummu delındı usta delınmedı dedı bunalmıstır dedı sapır sapır su attı :D benı benzın dok yak dıyo melet hayırlısı az sabır
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti sainz » 01 Haz 2014, 21:37

İstop yazdı:bende benım ıstop tan bıktım bıyerını yaptırıyom bıyerı patlıyo bugunde hortummu delındı usta delınmedı dedı bunalmıstır dedı sapır sapır su attı :D benı benzın dok yak dıyo melet hayırlısı az sabır

Bizimkinde artık sorun falan kalmadı artık.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ahmetim85 » 01 Haz 2014, 22:00

benim feliştede ilk zamanlar çok sıkıntı yaşadım
komple ön akslar
kalorifer
4 teker rulmanı
marş dinamosu
bunların haricinde oto yıkamada bide birden göğüslükten kendi kendine bi alev aldı kablolardan Allah'tan yıkamadaydıkta suyla tabancayla müdahale edip söndürdük komple elektirik tesisatı yaptırmak zorunda kaldım :(

ama şu aralar şıkıntı yok şeytan kulağına kurşun...
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir