1 kopuk kablo 185tl mal oldu. :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1 kopuk kablo 185tl mal oldu. :)

İleti focusrite » 02 Haz 2014, 16:10

geçen gün şöyle bir konu açmıştım hatırlarsınız..

felicia-pickup/bu-felicia-dan-biktim-artik-t33045.html" rel="nofollow

zaten aldığımdan beri düzgün göstermeyen mazot göstergemin bozulması, sonrasında bir tamircid daha şamandırayı söküp bakmadan şamandıradan olduğunun söylenmesi, benim gidip 85tl ye (en ucuzu bulup) şamandıra almam. şamandırayı kendim takıp mazot göstergemin 4/3 göstermesi ile bu konuyu hallettim sanmam. sonra ölçüm yapmak için resetlediğim trip metrenin aynı gün akabinde bozulması. ertesi gün hala 4/3 gösteren göstergede mazotun bitip yolda kalınması.

forumda arkadaşın (yukarıdaki konudavar) behram ustayı tavsiye etmesi. kendisinin komple bu sorunları 60tl yapacağını söylemesi. gösterge bölümünü söküp kırık dişliyi tamir etmesi, mazot lambasını değiştirmesi ve 100tl alması. taktığım yeni şamandırayı söküp omajının yanlış olduğunu söylemesi çıkan ve eski şamandıradan kopan teli yapıp eski haline getirmesi. sonrasında ya 20tl ver ya da çıkan şamandırayı bana bırak demesi..

kısacası bir telin kopması bana nelere mal oldu. canım sağolsun.

eğer adam gibi adama denk gelmezseniz işiniz iş. asla bir parça sökülüp tam kontrol edilmeden gidip parça almayınızz..

focusrite
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1.9d glx combi

İleti Hun » 03 Haz 2014, 21:37

Arkadaşım arızanın giderilmesine sevindim. ama öyle bir yazmışsın ki kendimi kötü hissettim şimdi. İstanbul'da bilmediğin bir ustaya gitmendense benzer olayı yaşayan birisi olarak o ustayı tavsiye etmiştim sana. Benzer arıza bendede olduğunda benden 200 Tl almıştı 2013 ün yazında. yani sen yine şanslısın diyeyim.
Kullanıcı avatarı
Hun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre KAYA
Nereden: Konya
Arabanız: Felicia 1,3 GLXi

İleti focusrite » 04 Haz 2014, 10:06

Hun yazdı:Arkadaşım arızanın giderilmesine sevindim. ama öyle bir yazmışsın ki kendimi kötü hissettim şimdi. İstanbul'da bilmediğin bir ustaya gitmendense benzer olayı yaşayan birisi olarak o ustayı tavsiye etmiştim sana. Benzer arıza bendede olduğunda benden 200 Tl almıştı 2013 ün yazında. yani sen yine şanslısın diyeyim.

kardeşim estagf. senin bir suçun yok. sonuçta öyle yada böyle işimizi hallettik. yaptıkları esnaflık değil. derdimin hepsini anlattım. oğlu tolgaya bana dediği şu

60tl alırım. parça lazım olursa alırsın. yaptırmazsan yine aynı parayı alırım dedi, tamam dedim.

forumda arkadaşlar göstergenin sökülmesini öyle bir anlatıyorki sanki sanırsın zor bi iş. ben sökerken baktım öyle kolay olduğunu bilsem bende söker ona götürürdüm. ama olan oldu neyse..

yinede sağolasın.
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1.9d glx combi

İleti blauzahn » 04 Haz 2014, 10:39

Kaliteli çalışanları ve dürüst olanları tenzih ederek ustaların çoğu böyle. Çok özel bir şey yapıyorum diyerek 30 liranı alırım demişlerdi bir iş için ve iki kelepçe çıkarıp takıp tamam diyerek utanmadan 30 liramı almışlardı. Sonra başka bir işte contanında değişmesi lazımmış 10 lira daha verirsen yeter diyorlar bakıyorsun conta 2,5-3 lira :) Zaten işçilik almıştın daha ne alıyorsun. Sağlam parçayı kırarlar, parçacıdan bunu alsana bu kırıkmış derler onların pişkinliğinden sen utanır bir şey diyemezsin. Böyle uzar gider liste :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 04 Haz 2014, 12:52

bende bı yerde 4 lıraya gordugum bıseyın baska bı yerde 10 tl olduguna 20 lıralık bı arızası olan bı sey ıcın motorun ınmesı lazım sana 250 ye olur dıyen ıb.. den daha busuru busuru sayabilecegım yılısık herıfe cattım cogunda sunu gordum haram yemeye cok alısmıslar aradakı ıstısnaları bende tenzıh ederım ama köpeğin artık yemegı camur gıbı onune koysanda yemesı gıbı haram yemeye cok alısmıslar o yuzden Allah dusurmesın duşersen işler sakat.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir