2000 model felicia kilometre dişlisi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2000 model felicia kilometre dişlisi

İleti volg » 02 Haz 2014, 22:36

Arkadaşlar 2000 model felicia kilometre dişlisi aradım bulamadım.çıkmacılar komple saati veriyor,bana sadece dişli lazım.Birde şöyle bir sorunum var.araba ilk kalkışta bazen sanki gaz yemiyor,hafif yokuşlarda arabayı stop bile ettiriyorum.kalkış yaparken az debriyaj bırakıp gaz verince stop edecekken tekrar az debriyaj bırakıp fazla gaz verince araç bağırarak kalkıyor.baskı balatayı yeni taktırdım bu arada.acaba sorun neden olabilir?selamlar

volg
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 LX

İleti blauzahn » 02 Haz 2014, 23:05

volg yazdı:Arkadaşlar 2000 model felicia kilometre dişlisi aradım bulamadım.çıkmacılar komple saati veriyor,bana sadece dişli lazım.Birde şöyle bir sorunum var.araba ilk kalkışta bazen sanki gaz yemiyor,hafif yokuşlarda arabayı stop bile ettiriyorum.kalkış yaparken az debriyaj bırakıp gaz verince stop edecekken tekrar az debriyaj bırakıp fazla gaz verince araç bağırarak kalkıyor.baskı balatayı yeni taktırdım bu arada.acaba sorun neden olabilir?selamlar

Dişli konusunda bir şey diyemeyeceğim ama kalkışlardaki stop rolanti düşüklüğünden olabilir. Ya gazdan ya da karbüratörden kısılmıştır. Bugünlerden gaz ayarsızlığı yüzünden benimde başımda böyle bir bela var..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti Ahmet BALKANCI » 03 Haz 2014, 19:56

2000 Model Felicia otomobiller enjeksiyonludur, rolanti ayarı yoktur.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti blauzahn » 03 Haz 2014, 21:04

Ahmet BALKANCI yazdı:2000 Model Felicia otomobiller enjeksiyonludur, rolanti ayarı yoktur.

Ben de zaten karbüratör diye bahsettim mesajımda. Aracın ne olduğu söylenmediğinden modelinden çıkaramadım.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti volg » 04 Haz 2014, 22:04

Kusura bakmayın aracım injeksiyonlu.Benzinde dediklerimin hiçbirisi olmuyor,muhtemelen lpg ile ilgili.gaz sistemim brc.lpg filitresinin kirli olmasından olabilir mi,veya filitre kirli ise nasıl bir sorun yapar?Beyini lpg cilerde bilgisayara bağlattırıp baktırmanın faydası olur mu?Selamlar
volg
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda favorit 135 LX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir