direksiyon sertliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyon sertliği

İleti focusrite » 13 Haz 2014, 13:40

benim arabada yine garip bir durum var.

bazen arabama 1 hafta kadar binmiyorum. çalıştırıp bindiğimde direksiyon bana yumuşacık geliyor. ama gün içinde sertleşiyor normal seyir halinde bile park manevrası yapar gibi sert. sebebleri nedir? trafikte insanı çok yoruyor. aslında biliyorum ki orjinalde çok yumuşak.

focusrite
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia 1.9d glx combi

İleti felicia_3437 » 13 Haz 2014, 18:27

amasör üs tokozlarınız yıpranmıışsa yapar yada aynı yer amasör bilyalarınız bozulmuşzza yapar başka sebebı olacahını sanmıyorum
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti focusrite » 13 Haz 2014, 18:54

felicia_3437 yazdı:amasör üs tokozlarınız yıpranmıışsa yapar yada aynı yer amasör bilyalarınız bozulmuşzza yapar başka sebebı olacahını sanmıyorum

bilmediğimden yazıyorum. direksiyon ile bunların alakası nedir? direksiyon sisteminden bir sıkıntı olabilir mi?
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmetim85 » 13 Haz 2014, 18:57

focusrite yazdı:
felicia_3437 yazdı:amasör üs tokozlarınız yıpranmıışsa yapar yada aynı yer amasör bilyalarınız bozulmuşzza yapar başka sebebı olacahını sanmıyorum

bilmediğimden yazıyorum. direksiyon ile bunların alakası nedir? direksiyon sisteminden bir sıkıntı olabilir mi?
amartisörler yükü direksiyona veriyor olabilir... benimde bilgim yok sayılır ama tahminen...
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet sonkur
Nereden: İzmir
Arabanız: doğan sl

İleti felicia_3437 » 15 Haz 2014, 08:16

ahmetim85 yazdı:
focusrite yazdı:

amartisörler yükü direksiyona veriyor olabilir... benimde bilgim yok sayılır ama tahminen...
ü

ahmetim 58 bilgim yok demiş sin ama fikir yürüterek cözmüş sün olayı evet şöle düşünelim şimdi aracımızın motoru 550 kilo diyelim ve bu motor 3 adet takozla şaseye bağlı bu şasede amatisör yoluyla aks kolu ile birlikte potyaya bağlı yuk bindi podyaya e direk siyon kutusu şaseye bağlı eve dirieksişyon mileri pdyaya yön verıyor bu amatisor derk bağlı ola şaseye bilayasıs şekilde o amatisör nasıl döner hiş düşündünmü işte ama tisörün dönmesi direksiyonu hafiletiyor yani orası sert se bilyazı bozulmuş veye takazu eskimişse neyaparsan yap sert döner ilk önce buradaki sorunu gidereceksiniki diyer sorunlara ulaşasın
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti felicia_3437 » 15 Haz 2014, 08:18

arakadaşlar bu takzun bozuk olduhunu anlamamızda kolay dır araacın kaputunu acın amatisört başına elinizle tutp aracı aşahı ya duru bastırın diyer elinizlede yanı yaylandırın oradaki boşluk varsa ele hisedersiniz eyer boşluk falza ise buyuk ihtimial bilyada gitmiş demektir gözle görülür ozaman
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ahmetim85 » 15 Haz 2014, 21:26

felicia_3437 yazdı:
ahmetim85 yazdı:
focusrite yazdı:

ü

ahmetim 58 bilgim yok demiş sin ama fikir yürüterek cözmüş sün olayı evet şöle düşünelim şimdi aracımızın motoru 550 kilo diyelim ve bu motor 3 adet takozla şaseye bağlı bu şasede amatisör yoluyla aks kolu ile birlikte potyaya bağlı yuk bindi podyaya e direk siyon kutusu şaseye bağlı eve dirieksişyon mileri pdyaya yön verıyor bu amatisor derk bağlı ola şaseye bilayasıs şekilde o amatisör nasıl döner hiş düşündünmü işte ama tisörün dönmesi direksiyonu hafiletiyor yani orası sert se bilyazı bozulmuş veye takazu eskimişse neyaparsan yap sert döner ilk önce buradaki sorunu gidereceksiniki diyer sorunlara ulaşasın
görünen mantıken bu kardeşim iyi akşamlar dilerim...
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

İleti focusrite » 17 Haz 2014, 21:35

arabayı sattım arkadaşlar hepinize herşey için teşekkürler yine skoda alırsam görüşmek üzere
focusrite
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmetim85 » 17 Haz 2014, 22:15

focusrite yazdı:arabayı sattım arkadaşlar hepinize herşey için teşekkürler yine skoda alırsam görüşmek üzere
hayırlısı kardeşim sorması ayıp kaça sattın?
Kullanıcı avatarı
ahmetim85
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir