98 Felicia Benzin Göstergesi Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

98 Felicia Benzin Göstergesi Sorunu

İleti ferdabal » 23 Tem 2014, 12:18

Arkadaşlar merhaba, forumda ve internette araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadığım için bu konuyu açmak ve sizlerden destek almak istedim.

Aracımı (98 felicia LPG'li) alalı bir ay oluyor. Benzin göstergesi hiç hareket etmiyor, depo tamamen boşken yanması gereken ışığı da yanmıyor. Şu an araçta yarım depodan fazla benzin var ama göstergede hiç hareket olmadığı için huzursuz hissediyorum kendimi.
Şamandıranın takılı kalmış olabileceğini düşünerek arka koltuğun altındaki depo kapağını açıp kontrol ettim, her şey normal görünüyor. Dün İzmit sanayide ustaya gösterdim şamandırada sorun yok gösterge tarafında elektronik arıza vardır sen bunu elektronikçiye götür dedi. şamandıra kapağındaki kablolarda voltaj görmem gerekiyor mu? Tüm kabloları kendi arasında ve şaseye karşı ölçüyorum fakat voltaj göremiyorum.
Aldığım kişi adapazarında skoda özel servisiymiş ve aracı askerlik çağındaki oğlu kullanıyormuş. Sürekli LPG ile kullanıyormuş aracı, aklıma şöyle bir şey takılıyor, "acaba benzin deposu sürekli boş olduğu için gösterge ışıkları çalışmasın diye bir yerleri iptal etmiş olabilir mi?

Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkür ederim ve hayırlı kandiller dilerim.

ferdabal
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ferda BAL
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Felicia

İleti ferdabal » 03 Eyl 2014, 10:28

Arkadaşlar tekrar merhaba, konu hakkında bir görüşü olan kimse yok mu? Gerçekten yardımlarınıza ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Aracı benzinde kullanma konusunda büyük sıkıntı çekiyorum.
ferdabal
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ferda BAL
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Felicia

İleti felicia00konya » 03 Eyl 2014, 12:08

iptal edeceğini sanmam benim benzin lambamda yanmıyor fakat gösterge calışıyor senin büyük ihtimalle şamandıradan değil ise gösterge panelinin oradan olmalı benim ışıkta lamba patlak değiştirelim dediler benim iş acildi o zaman değiştiremedim şimdide oraya yolum düşünceye kadr bekliyorum sıkıntı yok
felicia00konya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ahmet hamdi çiftci
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia 1,3glxicombi

İleti enesfrkn » 03 Eyl 2014, 14:08

ben hiç ışık yananaca bekliyemedim sürekli huzursuz oluyorum yolda kalmaktansa hep yarım depo benzinim olur depoda
enesfrkn
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 MPI

İleti efed2131 » 21 Ekm 2014, 16:59

99 model glx bendede aynı sorun var benzin göstergesi çalışmıyor gitmediğim elektirikçi tamirci kalmadı ne yazıkkı çözüm bulamadım ..40 tl günlük kazancım var 20 tl bensin koyuyorum yolda kalma korkusundan çalışan ben yiyen o :)
efed2131
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ömer efe
Nereden: Hatay
Arabanız: skoda felicia 1,3 glx

İleti erdal63 » 25 Arl 2014, 15:05

Bende de aynı sorun var sanki. Arabada benzin yokken biraz benzin varmış gibi gösteriyordu. AZ daha yolda kalıyordum. Arabanın lpg sinin bittiği bir gün arabayı benzine attım ama ne yaptıysam çalışmadı. Meğer benzin kalmamış ama gösterge kontağı açınca biraz benzin var gibi gösteriyor.
erdal63
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdal KARATAŞ
Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: Felicia 1997 1.3 Glx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir