felicia glxi cam açma motoru kapanışta ses yapıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia glxi cam açma motoru kapanışta ses yapıyor

İleti volg » 25 Tem 2014, 00:01

Yani cam kapatma düğmesine basılı tutunca sağ cam sona kadar çıkıp susuyor ama şoför tarafı kapatınca camı sonda kesilmeyip hala camı kaldırmaya çalışıyor,dişli sıyırır gibi trrrrrr diye ses yapıyor elimi kapatma düğmesinden çekmezsem.Acaba son ayar noktası filan mı var?söküp baktım ama göremedim.Motor sağlam,indirip kaldırıyor.Zaten cam fitile kadar giriyor ama sona kadar çıkmıyor sanırım,acayip rüzgar sesi var şoför camında.Başına böyle sorun gelen var mı,yoksa ustaya mı göstermeliyim?selamlar.

volg
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 LX

İleti fung_hu » 28 Tem 2014, 01:33

Bendede aynı sorun vardı. söküp baktım ama motora ulaşamadım. koruma demirinden öteye geçemedim. sadece elimle yoklamaya çalıştım ama bişey anlayamadım. aracı sattım ama sorunu çözerseniz paylaşın. bende sattığım kişiye söylerim D:
fung_hu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre
Nereden: Çorum
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi Safaline, Doblo2

İleti poirot » 29 Tem 2014, 00:18

Sağ camda kapanma noktasına yakın gücü biraz düşüyor veya engelle karşılaşıyor o yüzden geri dönüyor yavaş yavaş birkaç kere basarak kapatılabilir ya da camı kapatırken elle yukarıya doğru baskı yapılarak kapanması sağlanabilir.Özellikle yağmurlu havalarda sağ camın kapanması zordur.
poirot
CLASSIC
CLASSIC

İleti volg » 29 Tem 2014, 00:26

poirot yazdı:Sağ camda kapanma noktasına yakın gücü biraz düşüyor veya engelle karşılaşıyor o yüzden geri dönüyor yavaş yavaş birkaç kere basarak kapatılabilir ya da camı kapatırken elle yukarıya doğru baskı yapılarak kapanması sağlanabilir.Özellikle yağmurlu havalarda sağ camın kapanması zordur.

cam geri açılmıyor,ama düğmeye basılı tuttuğumda sağ cam kapanıp sonra motor duruyor ama sol şoför tarafı sanki devam etmek ister gibi trrr diye ses yapıyor.yok mu başın böyle bir arıza gelen,yardım lütfen
volg
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ahmet BALKANCI » 30 Tem 2014, 19:03

CAM FİTİLİNE MEVSİM İTİBARİYLE TOZ YAPIŞIYOR. BİR KABA SABUNLU SU KOYUN, DİŞ FIRÇACI İLE FİTİLİ FIRÇALAYIN, TEMİZ BİR BEZ İLE KURULAYIN, FİTİLİN İÇİNE ÇOK AZ MİKTARDA YUKARIDAN AŞAĞIYA 40 WD YAĞ İLE YAĞLAYIN DİYORUM. BEN ÖYLE YAPIYORUM. SAYGILAR.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti furunotr » 31 Tem 2014, 21:26

Ahmet BALKANCI yazdı:CAM FİTİLİNE MEVSİM İTİBARİYLE TOZ YAPIŞIYOR. BİR KABA SABUNLU SU KOYUN, DİŞ FIRÇACI İLE FİTİLİ FIRÇALAYIN, TEMİZ BİR BEZ İLE KURULAYIN, FİTİLİN İÇİNE ÇOK AZ MİKTARDA YUKARIDAN AŞAĞIYA 40 WD YAĞ İLE YAĞLAYIN DİYORUM. BEN ÖYLE YAPIYORUM. SAYGILAR.

Çözüm bu; ancak WD40 uzun vadede kauçuk, lastik v.s. gibi malzemelerde reaksiyona girerek problem yaratabilir; onun yerinde aksesuarcılarda bulunabilen adını şu an tam hatırlamıyorum fitil bakım spreyi gibi falan tarif edilirse bulunabilir belki; bu sprey kullanılırsa daha sağlıklı olacaktır...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti volg » 31 Tem 2014, 23:12

arkadaşlar benim sorunum cam fitili değil,cam motoru,dikkatli okumamışsınız :)
volg
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ahmet BALKANCI » 23 Ağu 2014, 00:22

CAM MOTORUNDAN DEĞİLDİR. ANLAYAN BİR KİLİT USTASINA BAKTIRIN. PLAŞTİK BİR ŞEY VAR ORADA. BİRDE CAMI KALDIRAN HALAT GİBİ BİR ŞEY VAR. ONLAR ZAMANLA BOZULUYOR. EDİRNE/KEŞAN DA KİLİTÇİ İSMAİL VAR, İYİ BİR USTADIR. TELEFONUNU YAZIYORUM BİR ZAHMET KONUYU ANLATIRSANIZ SİZE YARDIMCI OLUR. 0 53538192 94
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti tnt68 » 23 Ağu 2014, 06:32

Aynı problemler bende de var sağ cam kapanmıyor Sol cam yukarı çıkınca elektrik kesmiyor
Kullanıcı avatarı
tnt68
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fsoner
Arabanız: Tabanway 2.8 OTİ Elegance

İleti felicia00konya » 03 Eyl 2014, 09:18

aynı sorun benim başıma geldi şöför camında cam kalksada insede en son indiği yerde hala motor çeviriyo rrrrrrrrt diye bi ses geliyo ve cok rahatsız ediyordu halatı değiştirdim bi mütdet gitti üle ama sonra tekrar yaptı usta dediki halatın orjinalini getir orjinal olanı takınca ses kesildi şimdi rahatım herrkeze kazasız günler
felicia00konya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ahmet hamdi çiftci
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia 1,3glxicombi

İleti tnt68 » 03 Eyl 2014, 12:14

arkadaşlar dün camın tam kapanmadığını fark ettim.. cam tam kapanmayınca halat bitmiyor dolayısıyla motor elektirik kesmiyor.. camın tam kapandığına dikkat edin...
Kullanıcı avatarı
tnt68
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fsoner
Arabanız: Tabanway 2.8 OTİ Elegance

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: taner_octavia ve 6 misafir