Felicia 1.3 Mpi Problemler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia 1.3 Mpi Problemler

İleti Berk Aksoy » 01 Ağu 2014, 15:22

Merhaba arkadaşlar,iyi günler.Sizlere bazı sorularımı soracağım.(Problem mi hepsi bilmiyorum)
1.Aracım çalışırken titreme mevcut.Sol ve sağ aynam titriyor.Bu normal midir?(Rolantide dalgalanma olmuyor)
2.Bazen aracı çalıştırınca çiğ benzin kokusu geliyor.
3.Araç boşta iken 2000 rpm civarları aragaz yaparken araç hızlı tepki vermiyor.
4.Aracımın el frenini çekerken tık tık tık diye çıkmıyor.
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler,iyi günler...

Berk Aksoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Berk Aksoy
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 Mpi

İleti Berk Aksoy » 02 Ağu 2014, 15:10

up
Berk Aksoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 02 Ağu 2014, 16:43

1. tıtreme ılk calıstırmadaysa rolantı ayarını kontrol ettır hareket halındeyken tıtreme varsa yuksek hızlarda oluyosa balans ayarı yaptırmalısın.
2.benzınde kullanıyosun sanırım eger aracta lpg kıtıde varsa veya yoksa benzınlı kullananlar daha ıyı bılecektır tam bı yanma olmuyodur hava gırısını kontrol ettır hala duzelmıyosa buyuk ıhtımal atesleme sıstemınde bı sıkıntı vardır bujıler kabloları vesaıre
3,aragaz yaparken tepkı hızlı tepkı vermemesının sebebı sanırsam anlattıklarına gore zaten yuksek rolantıde aracın bu anlattıgına gore yavas tepkımesı normal rolantını dusurmelısın
4. benımde el fırenım cayırdamadan kalkıyor eger frenlerın tutuyosa pek sıkıntı degıl

bız evham yapa yapa kafayı yedık bızım dustugumuz durumlara dusmemen dılegıyle saglıklı mutlu surusler.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti Berk Aksoy » 02 Ağu 2014, 16:59

İstop yazdı:1. tıtreme ılk calıstırmadaysa rolantı ayarını kontrol ettır hareket halındeyken tıtreme varsa yuksek hızlarda oluyosa balans ayarı yaptırmalısın.
2.benzınde kullanıyosun sanırım eger aracta lpg kıtıde varsa veya yoksa benzınlı kullananlar daha ıyı bılecektır tam bı yanma olmuyodur hava gırısını kontrol ettır hala duzelmıyosa buyuk ıhtımal atesleme sıstemınde bı sıkıntı vardır bujıler kabloları vesaıre
3,aragaz yaparken tepkı hızlı tepkı vermemesının sebebı sanırsam anlattıklarına gore zaten yuksek rolantıde aracın bu anlattıgına gore yavas tepkımesı normal rolantını dusurmelısın
4. benımde el fırenım cayırdamadan kalkıyor eger frenlerın tutuyosa pek sıkıntı degıl

bız evham yapa yapa kafayı yedık bızım dustugumuz durumlara dusmemen dılegıyle saglıklı mutlu surusler.

Sağolun aracım benzinli LPG yok.Titreme de araç rolantide çalışırken oluyor sadece
Rolantim normal 800 devirde
Cevaplarınız için sağolun iyi günler...
Berk Aksoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 02 Ağu 2014, 17:19

Bu araçlardan anlayan birine triger zincirini değiştirtin.
muhtemelen boşluk yapmış ve bu avansı 3-5 derece bozuyordur diye düşünüyorum. titreşim ve aragazı kapmama da bundan kaynaklanıyor olabilr.

el freni 2-3 tık sesi ile kitleniyor bütün felicialarda zartt diye ses çıkarmıyor :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Berk Aksoy » 02 Ağu 2014, 18:26

AhmetH yazdı:Bu araçlardan anlayan birine triger zincirini değiştirtin.
muhtemelen boşluk yapmış ve bu avansı 3-5 derece bozuyordur diye düşünüyorum. titreşim ve aragazı kapmama da bundan kaynaklanıyor olabilr.

el freni 2-3 tık sesi ile kitleniyor bütün felicialarda zartt diye ses çıkarmıyor :)

Sağolun hocam teşekkürler...
Berk Aksoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti Berk Aksoy » 10 Ağu 2014, 21:11

Arkadaşlar merhaba,bir yenisini daha eklemek istiyorum.
Aracımda (bazen) frene basınca bir ses geliyor.Sanki birşey,birşeye sürtüyor.Ama sürttüğünden eminim.Hissediyorsunuz çünkü.Cevaplar için tşk,iyi geceler...
Berk Aksoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ahmet BALKANCI » 06 Ekm 2014, 22:57

ÖN FREN BALATALARININ KALİPERLERİNİ SÖKTÜRÜN, ZAMANLA YAĞSIZ KALIYOR, TAM ÇALIŞMIYOR, YANİ ÖN FREN BALATASI BASILI KALIYOR. 15 DAKİKALIK İŞİ VAR. BENİM AYNI DURUMDAYDI USTAM SÖKTÜ GRES YAĞLA YAĞLADI SORUN YOK ŞU AN. USTALARIMIZA DA SAYGISIZLIK YAPMAYAYIM. SAYGILAR.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti tnt68 » 08 Ekm 2014, 20:06

malesef skodanın en problemli motorudur MPİ 1.3 motoru... pek anlayanı da bulunmuyor meletin... ama en güzel yanı ucuz parça ...
Kullanıcı avatarı
tnt68
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fsoner
Nereden: Ankara
Arabanız: Tabanway 2.8 OTİ Elegance

İleti furunotr » 08 Ekm 2014, 20:53

fssolak yazdı:malesef skodanın en problemli motorudur MPİ 1.3 motoru... pek anlayanı da bulunmuyor meletin... ama en güzel yanı ucuz parça ...

En problemli değil de; en problemsiz motorlarından biri olmasın sakın???

Aracı 90 küsur binde aldım; 140 küsur binlerde şu an ve motorla ilgili hiçbir problem yaşamadım daha...

Üstelik yakıtı da oldukça tasarruflu; lpg yok; sürekli benzinle kullanılıyor...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti Berk Aksoy » 10 Ekm 2014, 19:25

Ahmet BALKANCI yazdı:ÖN FREN BALATALARININ KALİPERLERİNİ SÖKTÜRÜN, ZAMANLA YAĞSIZ KALIYOR, TAM ÇALIŞMIYOR, YANİ ÖN FREN BALATASI BASILI KALIYOR. 15 DAKİKALIK İŞİ VAR. BENİM AYNI DURUMDAYDI USTAM SÖKTÜ GRES YAĞLA YAĞLADI SORUN YOK ŞU AN. USTALARIMIZA DA SAYGISIZLIK YAPMAYAYIM. SAYGILAR.

Hocam sağolun.Peki Çorlu civarında tanıdığınız Skoda ustası var mı acaba ? Önerilerinizi bekliyrm sağolun...
Berk Aksoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti tnt68 » 12 Ekm 2014, 07:55

furunotr yazdı:
fssolak yazdı:malesef skodanın en problemli motorudur MPİ 1.3 motoru... pek anlayanı da bulunmuyor meletin... ama en güzel yanı ucuz parça ...

En problemli değil de; en problemsiz motorlarından biri olmasın sakın???

Aracı 90 küsur binde aldım; 140 küsur binlerde şu an ve motorla ilgili hiçbir problem yaşamadım daha...

Üstelik yakıtı da oldukça tasarruflu; lpg yok; sürekli benzinle kullanılıyor...

Bence skoda ailesi içerisinde en problemli motora sahip. Diğer marka modellere göre daha problemsiz olabilir ama skoda ailesi içerisinde biraz sıkıntılı bir motor.. Bu sadece benim yorumum değil skodacı ustaların ve yetkili servislerinde hemfikir olduğu bir durum.

Özellikle triger zincirinde gerdirme yayının olmamasından kaynaklanan benzinde bile dizel gibi ses çıkarması
alüminyum alaşım motor olması nedeniyle motor sıcaklığının heran hararet yapacak gibi olması...
ve bu motorla büyük şehirler hariç ustaların çoğunun ilgilenmek istememesi..
Kullanıcı avatarı
tnt68
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fsoner
Nereden: Ankara
Arabanız: Tabanway 2.8 OTİ Elegance

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir