Felicia gazda beyaz duman

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia gazda beyaz duman

İleti oguzhanuc » 02 Ekm 2014, 07:20

Merhaba arkadaşlar, Henüz 1 ay önce 96 felicia 1.3 lx aldım. Araca broadwayden geçtim ve bana inanılmaz konforlu ve hoş geldi. Şehir içi günlük 300 km ve üzeri yaptığım için aracı alır almaz lpg takdırdım. Sorunum şu ki araç lpg de giderken ciddi yağ eksiltiyor ve özellikle düşük devirde giderken beyaz duman atıyor ancak bu durum benzinle giderken yok. Bir kaç ustaya gösterdiğimde bana astronomik fiyatlar çıkarttılar. Evet arabada bir yağ yakma var ve belki motor da yapılmalı ama benim paragöz olmayan gerçekten arabadan anlayan bir ustaya feliciayı göstermem gerek ve maalesef skoda camiasını bilmiyorum. İstanbul'da bana kimi tavsiye edersiniz.

oguzhanuc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Oğuzhan Uç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia 96 1.3 lx

İleti SKDFORMAN » 03 Ekm 2014, 00:00

Öncelikle hayırlı olsun. Dediğiniz gibi brodwaylerden oldukça konforlu ve güzel araçlardır. Özellikle otomatik jigle özelliği, senelerce jigle cek, pompala, defalarca marş yap sıkıntısı çeken bi brodway kullanıcısına ilaç gibi gelir. Ve tabiyki bir çok artısı vardır.
Dediğiniz soruna gelince. Bu araçlar soğuk iklim araçlarıdır. Bu nedenden ülkemizde bu araçların antifirizlerine, termostatlarına ve fan müşürlerine yani kısaca soğutma sistemine cok iyi bakmak gerekir. Bakılmadığı taktirde conta yakma olayı meydana gelebilir. Bu durumda egzozdan beyaz duman atma, yağ yakma gibi durumlar meydana gelir. Sorunun çözümü ise üst kapak sökülüp contanın değiştirilmesi. Bu esnasa sbop lastiklerininde değişmesi gerekir. Ayrıca üst kapağında işlem görmesi gerekebilir. Bu sorunların tamiri astronomik ücretler gerektirmez. Forumdada bu işlemler için neler yapıldığını ve ne kadar harcandığını görebilirsiniz.
Motor yaptırmaya gelince. Bu işe işinin ehli biri karar vermelidir. Örn üst kapak arızasından kaynaklı bir yağ yakma veya su eksilme işlemi için komple motor yaptırmaya gerek yoktur. Bunun için gerekli ölçümlerin yapılması gerekir.
Ayrıca bir dip not ekleyim: Yağ yakma olayı ile yağ eksiltme olayı farklı şeylerdir. Her araç yağ eksiltir. Özellikle motoru yeni yapılmış veya Sıfır araçlar ilk başlarda biraz daha fazla yağ eksiltir. Ayrıca km si fazla veya modeli yüksek araçlarda fazla yağ eksiltebilir, kaçırabilir. Önemli olan motorun yağ yakmamasıdır, Silindirlere herhangi biyerden yağ kaçmamasıdır.
Dİye düşünüyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti emre_tokay » 03 Ekm 2014, 08:34

Forumda istanbuldaki ustalar hakkinda bircok fikir ve bilgi bulabilirsin. Ancak ben daha onceden sile agvada oturmama agmen kartal velibaba sanayi sitesinde sampiyon oto ya gidebilirsin. Ben suan bursaya tasinmama ragmen osman usta telefonla bile yardimci oluyor. Bulamadigim parca oldugunda hemen bulup kargo ile gonderiyor. Allah razi olsun zaten yillardir abi kardes olduk osman abi ile. Şiddetle gitmeni tavsiye ederim.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti hakan1284 » 04 Ekm 2014, 15:23

geçmiş olsun ve arabanız hayırlı olsun doğru bi tercih yapmışsınız. bu arada emre tokay nickli kullanıcının tavsiye ettiği yer kartalda değil pendik velibaba saniyideki şampiyon oto. bunun haricinde şampiyon otoda çalışan musa usta ayrılarak yine pendik velibaba aytemizin o taraflarda kendine lider oto altında yeni bir yer açmıştır. şampiyon oto hakkında çok fikrim yok fakat musa ustanın dürüst ve iyi bi usta olduğunu söyleyebilirim. skoda'yı dilinden anlayan usta birine teslim etmek çok önemli.
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti emre_tokay » 04 Ekm 2014, 19:56

hakan1284 yazdı:geçmiş olsun ve arabanız hayırlı olsun doğru bi tercih yapmışsınız. bu arada emre tokay nickli kullanıcının tavsiye ettiği yer kartalda değil pendik velibaba saniyideki şampiyon oto. bunun haricinde şampiyon otoda çalışan musa usta ayrılarak yine pendik velibaba aytemizin o taraflarda kendine lider oto altında yeni bir yer açmıştır. şampiyon oto hakkında çok fikrim yok fakat musa ustanın dürüst ve iyi bi usta olduğunu söyleyebilirim. skoda'yı dilinden anlayan usta birine teslim etmek çok önemli.

Pardon şaşırmışim hakan1284 nickli arkadasin dedigi gibi pendikte. Şampiyon oto sahibi osman usta gercekten guvenilir biri. Yanindan ayrilan musa abi de iyi ve güvenilir bir usta dir. Her ikiside guvenilir işinin ehli kisilerdir. Ceknmeden ikisinide tercih edebilirsiniz.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti prvnilaska734 » 04 Ekm 2014, 20:33

masrafın 450 500 tl kardeş.. araç çalışırken su doldurduğun yere bak eğer fokurduyorsa ve köpüklüyse yakmıştır contayı. .. ve yağına bak. su karışmışsa yine cacık :/ beNimde başıma geldi.geçmiş olsun
prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökçe aktaş
Nereden: Bursa
Arabanız: Felicia 96 lx

İleti oguzhanuc » 07 Ekm 2014, 09:45

Arkadaşlar, ilgileriniz için çok teşekkürler. Ben 500 TL bir masrafla Feliciamın motorunu kurtarabilirsem muhteşem olur.

Eğer forum kurallarına aykırı değilse Şampiyon Oto'nun adres yada telefon bilgilerini paylaşabilir misiniz?

Bu arada az da olsa bir uzun yol yaptım. Klimasız olmasının haricinde hiç bir sıkıntı yaşamadan gittim geldim, çok mutluyum.
oguzhanuc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguzhanuc » 07 Ekm 2014, 09:47

prvnilaska734 yazdı:masrafın 450 500 tl kardeş.. araç çalışırken su doldurduğun yere bak eğer fokurduyorsa ve köpüklüyse yakmıştır contayı. .. ve yağına bak. su karışmışsa yine cacık :/ beNimde başıma geldi.geçmiş olsun

Yağda su yok, antrifizde de eksiltme yok. ama ortalama 2000km de bir yağ ekliyorum. oldukça azalıyor. Sen nereye gitmiştin sorun için?
oguzhanuc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti arif1226 » 14 Ekm 2014, 12:30

arkadaşlar bu ustaların adres ve telefonlarını bende istiyorm çünkü büyük sorunlarım var lütfen msj atın
arif1226
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ARİF ÇETİN
Arabanız: FELİCİA

İleti oguzhanuc » 22 Arl 2014, 17:12

Bahsettiğiniz gibi Şampiyon Otoya gittim. Osman usta kesinlikle işinin ehli. En son Beykoz Dedeoğlu sanayi sitesinde arabanın ateşleme sorunu için 600 TL para istediler ardından da "bu arabayı sat reno falan bir şey al" dediler. Halbuki Feliciamı seviyorum. Konforunu yol tutuşunu,vs. vs.

Duman ve gaz yememe sorunuyla ilgili en son şampiyon otoya gittim. Osman usta arabayı 5dk kadar kullandı. Ardından da defransiyeli değiştirdi.
Arabam sorun çıkarmadan önce 2. vitesle çıktığı yeri şimdi 4. viteste çıkıyor. Çekiş değişti, yakış düştü, gidiş değişti. Tavsiye eden arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bundan sonra her sorunumda Şampiyon oto Osman ustanın yanındayım. Hatta orada 2001 bir Felicia buldum. Şimdi gözüm onda...
oguzhanuc
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir