Aracim cok yakmaya ve sallanmaya başladı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracim cok yakmaya ve sallanmaya başladı

İleti emre_tokay » 09 Kas 2014, 20:26

Arkadaslar asagida bir lnk verdim orada benim kaputun resmi var suanda tam net bir resim yok ama bi yerde okudum zincir kaputu acinca sol da oluyormus. Benim sol tarafta kayis sistemi var bu baska birsey mi yoksa benim arac kayislimi bi bakabilirmisiniz.

http://i61.tinypic.com/fnfwnl.jpg

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti arslan78 » 10 Kas 2014, 16:56

Emisyon değeri yüksek ise muhtemelen sorun enjektörler. İlk çalışmada sıkıntı olmaz, stop edip kısa zamanda marşa bastığında çalışmıyor veya zor çalışıyorsa enjektörleri değiştirmen gerekli. Benzinli enjektörleri dizel gibi tamir imkanı yok. temizleniyor ama garantisi yok. Yinede yakıt sarfiyatı ve emisyon düşüyor. Sonuç olarak yeterli değil. (Orjinal harici ya da çıkmasını sakın alma.)
arslan78
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kadir RSLAN
Nereden: Hatay
Arabanız: SKODA FELICIA 1.3 MPI

İleti emre_tokay » 10 Kas 2014, 22:22

arslan78 yazdı:Emisyon değeri yüksek ise muhtemelen sorun enjektörler. İlk çalışmada sıkıntı olmaz, stop edip kısa zamanda marşa bastığında çalışmıyor veya zor çalışıyorsa enjektörleri değiştirmen gerekli. Benzinli enjektörleri dizel gibi tamir imkanı yok. temizleniyor ama garantisi yok. Yinede yakıt sarfiyatı ve emisyon düşüyor. Sonuç olarak yeterli değil. (Orjinal harici ya da çıkmasını sakın alma.)

Dostum aynen sölediğin gibi değerler yüksek 2. marşda zor alıyor. 10-15 sn mars vermek gerekebiliyor. Fiyat olarak bilgisi olan varmı ?
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti arslan78 » 11 Kas 2014, 08:12

emre_tokay yazdı:
arslan78 yazdı:Emisyon değeri yüksek ise muhtemelen sorun enjektörler. İlk çalışmada sıkıntı olmaz, stop edip kısa zamanda marşa bastığında çalışmıyor veya zor çalışıyorsa enjektörleri değiştirmen gerekli. Benzinli enjektörleri dizel gibi tamir imkanı yok. temizleniyor ama garantisi yok. Yinede yakıt sarfiyatı ve emisyon düşüyor. Sonuç olarak yeterli değil. (Orjinal harici ya da çıkmasını sakın alma.)

Dostum aynen sölediğin gibi değerler yüksek 2. marşda zor alıyor. 10-15 sn mars vermek gerekebiliyor. Fiyat olarak bilgisi olan varmı ?
Enjektör takımı orjinali 600 TL civarında diye biliyorum. Ustalar arızayı bulamadığı için LPG taktırdım. geçici sorun çözüldü. ilk çalışmada ısınıncaya kadar benzini resmin içiyordu. temizlettim. şimdi daha iyi.
arslan78
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kadir RSLAN
Nereden: Hatay
Arabanız: SKODA FELICIA 1.3 MPI

İleti emre_tokay » 11 Kas 2014, 08:27

Vallahi okadar para veremem vermemde zaten. Benim tek derdim arabayi satacagim icin benden sonraki sahibi beddua etmesin sikinti yasamasin diye arizayi gidermek.

Egerki randiman veriyorsa temizleme islemi uygulatirim. Sanirim tanesi 25tl temizliyorlardi. Yeni gibi olmasada yinede nispeten duzelir diye umuyorum.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir