FELİCİA KISA FAR ARIZASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA KISA FAR ARIZASI

İleti condorcan » 30 Ekm 2014, 21:50

Merhaba,

1999 Skoda Felicia 1,3GLX Karbüratörlü aracımda son zamanlarda Akşam kısa farlar yanarken birden kesiliyor. Yaklaşık 1-2 dakika sonra geri geliyor. Dikkatimi çeken ise, aracı stop edip, farlar açık marşa basınca yanıyor ve sorun olmuyor. Ancak, akşam giderken birden sigorta kutusunda bir tıklama sesi ile gidiyor. Kısa far düğmesine hafifçe basınca da gidiyor. En son denememde, kontağı açıp kapayıp marşa basınca kısa far yanıyor.

Bu durumda, tespit ve önerilerinizi bekler, sağlıklı hayırlı keyifli sürüşler dilerim.

condorcan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bayram
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda felicia

İleti hetepe » 31 Ekm 2014, 08:43

Hafifçe basınca gittiğine göre şüpheli parça ''far anahtarı'', sonrasında da tıklama sesi çıkaran ''far rolesi''...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti condorcan » 31 Ekm 2014, 08:48

Merhaba,
Teşekkürler,
Elektrik ustasına gidemedim uzaktan, araç çalışır halde, kısa farlar çalışırken marş dinamosuna giden soketi oynattım, far rolesini oynattım kablolarını oynattım ancak kısa farlar yanıyor sıkıntı yoktu. Bugünkü tespitim ise USB li otoradyo var. Onu açınca oto radyo kendi kendine usb deki şarkıları ileri alıyor, kendim tuşla veya uzaktan kumandayla da müdahale etsem ileri almaya devam ediyor. Sonra kendi kendine kapanıyor. Genelde de radyoyu açtıktan sonra kısa farda kesilme oluyor. Acaba bu iki sistem arasında bir ilişki olabilir mi?
condorcan
CLASSIC
CLASSIC

İleti condorcan » 04 Kas 2014, 21:40

Arkadaşlar merhaba,
arıza çözüldü. Far anahtarı değiştirdik ancak emin değildik çünkü her zaman kesme yapmıyordu. Ancak, eski far anahtarı sallayınca içinden kopmuş parça sesi geliyor. Şimdiye kadar değişimden sonra kesilme olmadı sorun çözüldü sanırım.

Keyifli sürüşler dilerim.
condorcan
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir