ARKADASLAR SABAHLARİ ZAYİF MARS :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKADASLAR SABAHLARİ ZAYİF MARS :(

İleti prvnilaska734 » 05 Kas 2014, 10:32

arkadaslar sabahları ise gitmek icin arabaya biniyorum ve marsa bastigimda araba resmen can cekisiyor .. yolda giderken hic bir sorun sıkıntı yok ama belli bir muddet araba donlenince motor soguyunca mars almasi zorlaniyor . hatta zirlanmiyor tek marsta araba akuyi direk bosaltiyor ama gaz beynine gidecek kadar o cit seai gelecek kadar oluyor vurduruyorum tekte aciliyor. anlamiyorum nedie bunun sorunu arkadaşlar tecrubeli yada daha once basina gelmis arkadaslardan yardim bekliyorum :(

prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökçe aktaş
Nereden: Bursa
Arabanız: Felicia 96 lx

İleti prvnilaska734 » 05 Kas 2014, 10:36

TELEFONDAN YAZIYORUMDA YAZIM HATALARI OLABİLİR KUSURA BAKMAYIN ŞİMDİDEN ARKADAŞLAR.
prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

İleti mavisel my » 05 Kas 2014, 11:44

Akü bitik olabilir değiştirmen gerekebilir yada bakımlı akü oldugundan akü üstündeki kapağı söküp saf su haznesini doldurman gerekebilir yoksa akü zayıflar kısa sürede ömrünü bitirir
Birde şarj dinamosunu kontrol et göstergede akü lambası yanıyorsa dinamoya baktır veya ölçü aletin varsa avometre ile araç çalışırken ölç 14V görüyorsan dinamo saglamdır+ aracında kaçak olmadıgından emin ol

Şikayetin bunlardan olabilir anlattığına göre 1 günde bitiyor akün benim fabia sadece hafta sonları çalışıyor bi ara akü iyice zayıfladı üstündeki orjinal aküsüydü tam 10 yıllıktı sıfır aynısından yenisini aldım varta 62ah
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti İstop » 05 Kas 2014, 11:49

sadece benımde başıma geldıgı ıcın bı fıkır vermek amacıyla soyluyorum mesut ustanın soyledıklerıne harfıyen katılıyorum onlarda bı sıkıntı yoksa bıde kayışa bakarmısın gevşekse eğer şarj etmez aküyü basıma geldı baya bı ugrastım megerse sıkıntı oymus sızınde gozunuzden kacmıs olabılır.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti prvnilaska734 » 05 Kas 2014, 12:22

dediklerinizi bizzat uygulayacağım ustalar ama sorun şu ki aracım zincirli ve akü lambası falan yanmıyor. sisler elektrikli egsozum ve normal farlarım kaloriferim yolda giderken hiç bir sorun yok çalışıyor . ama işte sabahları yada uzun süre sonra yapıyor bunu ama dediklerinizi uygulamam gerekecek. Birde şu var araç mesela fırlama kasislerden geçtiğimde ( o sert kasisler , küçük ama seri geçince can yakan ) arabanın sis farları cız cız gidiyo geliyo belki kaçak olabilme ihtimali çok yüksektir diye düşünüyorum :( :x :? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :love:
prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

İleti mavisel my » 05 Kas 2014, 13:17

Triger zincirlidir. v kayışı zincir değildir arkadaşlar onu anlatmaya çalışmışlar devir daim ve altörnatöre bağlıdır. V kayışını gerginliğini kontrol et WD40 ile yagla ses buradan oluyor genelde
Kaçak olduğunu düşündüğün parçayı sök veya sigortasını çıkarabilirsin ilerleyen zamanda düzeldigini görürsen tamir edersin
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti SKDFORMAN » 05 Kas 2014, 13:30

% 90 ihtimal Akü miyadını doldurmuş veya kutup başları oksitlenmiş. Akünüzü ölçtürün.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti prvnilaska734 » 05 Kas 2014, 14:04

akü geçen sene mayıs ayında metrodan alınmış :/ 1 sene 1.5 senelik bir akü 60 amper inci akü :/ elektrikle alakalı herşeyi değişti arabanın disbirtörden alternatöre elektronik marş beynine kadar değişti.. :/
prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

İleti İstop » 05 Kas 2014, 18:55

kkkk945 yazdı:% 90 ihtimal Akü miyadını doldurmuş veya kutup başları oksitlenmiş. Akünüzü ölçtürün.

Mustafa abı bence V kayısı gevsek akü şarj etmiyo arkadasın anlattıgına gore o akunun bıtık olması bıraz zor ıhtımal. cunkı her actıgı konu aynı seyı ısaret edıyo gacırtı Vkayısından gelen gacırtı aku desen şarj etmiyo dıyo arkadas bı baktırsa ben baya bı merak ettım sonucu neymıs ne degılmıs.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti prvnilaska734 » 06 Kas 2014, 08:19

arkadaşlar dün iş çıkışı arkadaşımla arabaları yıkamaya gittik falan dönerken bir elektrikçi abiye uğradık sohbet ettik falan.. size bu sabah uyguladığım şeyi anlatayım... Akünün kutup başını çıkardım dün akşam park ettiğim yerde... bu sabah 06,30 sıralarında cidden hava 'BUZ' gibiyken bindim arabaya taktım kutup başını.. marşa bastım ne zayıflama var nede ölü bir ses. gayet orta seviyede sabah soğuğunda nasıl basması gerekiyorsa öyle basıyor. tekte marş aldı aracım ve bastım işyerine geldim bugün arkadaşlar.. sorun nerdedir nedir şimdi bunu anlamak istiyorum.. konu daha fazla uzamadan çözmek istiyorum şunu :( üzülmek istemiyorum artık vurdur vurdur nereye kadar :D :evil: :D :shock: :o
prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 06 Kas 2014, 14:50

O zaman aracında kaçak var gökçe kardeş. Allah korusun yangın bile cıkabilir. Kaçağın bulunması gerek başka çare yok. Sigorta kutusu, teyp, far düğmeleri, motor kısmıdaki ucu açık kablolar vs. herşeyden olabilir. Bi an önce hallettir. Tehlikelidir çünkü bu.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti prvnilaska734 » 09 Kas 2014, 10:10

72 amper mutlu akü .. :D tek çözümü buydu :D 239 / 9 taksik .. yılan... :roll: :!:
prvnilaska734
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdal63 » 28 Oca 2015, 09:49

Bence arabaının elektrik tesisatı kötü, ondandır. Yeniletmen lazım yada kışın idare edecen öyle.
erdal63
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdal KARATAŞ
Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: Felicia 1997 1.3 Glx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir