GAZ YEMİYOR. GÜÇ KAYBIVAR.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

GAZ YEMİYOR. GÜÇ KAYBIVAR.

İleti arslan78 » 11 Kas 2014, 10:29

99 model 1,3 mpi ilk çalıştırma ve harekette sıkıntı yok. bir müddet sonra araba gaz yemiyor. Sanki gaz potansiyometresi işlev görmüyor gibi. yolda giderken boşta stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor. bir müddet sonra yine aynı. 6 ay önce 2 defa yaptı. arıza görülemediği için bujileri değiştirdi. Sorunsuz 1500 km yol yaptım. tekrarladı. çalışma esnasında stop etti. kontrolde devir sensörü değiştirdim, Volantı balata spreyi ile temizledim. aynı şekilde bir müddet sonra yine başladı. bobin değişti, aynı. Boğaz kelebeği sökülerek gaz potansiyometresi kontrol edildi. normal görünüyor. bu tip arızadan bilgisi olan var mı. şimdiden teşekkürler. Usta boğaz kelebeğini değiştir dene dedi. Orjinali 700 TL. Deneme olacak gibi değil.

arslan78
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kadir RSLAN
Nereden: Hatay
Arabanız: SKODA FELICIA 1.3 MPI

İleti mustklc » 11 Kas 2014, 11:16

Boğaz kelebeği arızası gibi. Tecrübeli arkadaşlar daha faydalı olacaktır.

Şöyle bir şey yapılabilir. Parçacı ile anlaşıp , kelebek takılıp düzelmezse geri iade alacak şekilde anlaşılabilir.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Erdemsah » 12 Kas 2014, 11:28

Aracınızda muhakkak degerler kontrol edılmelı hava gırısı yakıt gırısı enjektorun acık kalma suresı ve avans degerlerı okunmalı bosuna parca degıstırıp durmayın
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti arslan78 » 14 Kas 2014, 22:25

mustklc yazdı:Boğaz kelebeği arızası gibi. Tecrübeli arkadaşlar daha faydalı olacaktır.

Şöyle bir şey yapılabilir. Parçacı ile anlaşıp , kelebek takılıp düzelmezse geri iade alacak şekilde anlaşılabilir.

Aynı dertten müzdarip bir kişi duydum, skoda yetkili servisi çözememiş ve böyle idare edeceksin demişler. bilgisayar bağlandığında arıza göstermiyor. Ayrıca arkadaş Avusturyadan boğaz kelebeği, beyin vb parçaları getirterek değiştirmiş ve sonuç alamamış. Kendisi ile iletişime geçtim. boğaz kelebeğini ondan alıp deneyeceğim.
arslan78
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kadir RSLAN
Nereden: Hatay
Arabanız: SKODA FELICIA 1.3 MPI

İleti Ahmet BALKANCI » 15 Kas 2014, 20:59

Aynen benim arabamda da oldu. Bahsettiğiniz bütün işlemleri yaptım. Katalizöre giden sokette dört tane kablo var. Motoru silerken kablonun birinin kopuk olduğunu farkettim. Elektrikçi arkadaş soketi söktü Kabloların hepsinin kablo uçlarını değiştirdi, şu an problem yok. Saygılar.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir