Hava filtresi boyutları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hava filtresi boyutları

İleti blauzahn » 16 Kas 2014, 22:40

Merhaba arkadaşlar, karbüratörlü skoda felicia ve favoritler için hava filtresi boyutları nedir? Bilindik bir kaç filtre firmasının internet sitesinde 2 boyutunun olduğunu görüyorum. Boyutunun biraz büyük olması mı iyidir yoksa küçük olması mı anlayamadım ve neden bu şekilde bir uygulama var?

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 16 Kas 2014, 23:48

slm kürşat boyutunu bilmiyorum ama burdakı ustalar filtrenin kirli olmasını tavsıye edıyolar. dahamı az yakıyomus nedır nerdeyse bı sene olacak yenı fıltre taktırmıstım onu cıkartmıstı usta eskısını takmıstı ıcler acısı :) ama cekıste ve yakısta bı anormallık olmadı
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

İleti blauzahn » 17 Kas 2014, 20:46

A.s. kardeşim. Yeni filtrenin fazla yaktırdığını ben de duymuştum lakin son bakımda ayaküstü aldığım hava filtresi (hava filtresi olduğuna kanaat getirdik) hala fazla yaktırıyor. Yarın yeniden bakıma gidiyorum düzgün bir marka olmasına özen göstereceğim bu sefer o yüzden bu markalarda da bakıyorum iki boyut var. Piyasada küçük boyut daha fazla gidiyor sanırım ama büyüğü neden var veya küçüğü neden var ben onu anlayamadım. Hava filtresinin olduğu kısım bizim araçlarda hep aynı aslında...
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti İstop » 17 Kas 2014, 20:56

kardesım ben ozaman sana fıkır vermesı acısından bısey dıyım aracı ılk aldıgımda fıltresı sımdıkıne gore buyuktu. yakıs buyuk olanda coktu suana gore sımdı cok degıl ama bıraz ufak fıltre orjınalı dedı caktıydı usta ısımlı arkadas uzerınde cek yazısımı ne var bırde ılk taktıgımda bıraz yakıyodu lakın sımdı toz kır ıcınde yakısım ılk zamankıne gore az. bılmıyorum tam tersı de olabılır ama benım gozlemım bu kardesım.
İstop
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Amasya
Arabanız: Forman 135lx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir