Felicia Elektrik Sorunu.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Elektrik Sorunu.

İleti KorsanKedi » 21 Kas 2014, 21:28

Geçenlerde gece vakti farkettim, önemsemedim. Şuan misafirlikteyim. Gelirken yine oldu. Hava yağmurlu.

Farlar açık, silecekler açık, kalorifer açık, arka cam rezistans açık. Birden ışık azalıyor, gösterge paneli ışığı zayıflıyor, silecekler yavaşlıyor, kaloriferin hızı düşüyor. Sonra "cıyykkk" diye bir ses geliyor, (sanki kayış sesi) ve normale dönüyor. Bu sürekli tekrarlıyor, gidişe bir etkisi yok.

Şarj dinamo sorunu olabilir mi?
Kayış sorunu mu, yoksa gergi bilyası sorunu mu?

Takip edenler bilecektir, "Felicia Neden Stop Eder". Stop sorunum bununla da alakalı olabilir mi? Gündz ışıklarla işim olmadığından farketmiyor olabilirim.

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti SKDFORMAN » 21 Kas 2014, 22:15

Söylediğiniz olayı eski araçlarımda defalarca yaşadım. V kayışının gevşekliğinden yapıyor. Aracı ilk çalıştırmada ve yağmurlu havalarda üstüne su geldiği için daha fazla yapıyor. V kayışınızı gerdirin biraz sorununuz çözülür.
Emin olmak isterseniz kayışı ıslatıp arabayı çalıştırın aynı şekilde ötecektir gevşek kayış.
Stop etmesiyle alakası olacağını düşünmüyorum dediğiniz problemin.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti KorsanKedi » 21 Kas 2014, 22:43

Cevap için teşekkür ederim Mustafa bey. Benim de aklıma kayış geliyor. Yolda gelirken hava da yağışlıydı zaten.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir