FELİCİA KALORİFER ARIZASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA KALORİFER ARIZASI

İleti asicocuk295 » 22 Kas 2014, 14:33

2000 MODEL FELİCİA ARACIMIN KALORİFERİNİ AÇTIĞIMDA 1,2, VE 3. KADEMEDE ÇALIŞMIYOR SADECE 4. KADEMEYE GETİRDİĞİMDE ÇALIŞYOR ACABA ARIZANIN NEDENİ NE OLABİLİR.

asicocuk295
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bakican
Nereden: Karaman
Arabanız: fabia

İleti Amasya05 » 22 Kas 2014, 16:02

Kademe anahtarı arızalı benim başımda geldi.parçayı bulamadık elektrikçi ayrı bir anahtar bağladı direksiyonun altına sadece 2. ve 4. kademeyi çalışır duruma getirdi.
Amasya05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali AKGÜN
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 1997 FELİCİA GLX

İleti hakan48 » 24 Kas 2014, 23:22

Aracın fan rezistansı arızalı iyi bir oto elektrikcisi tamir edebilir. Tamir olmama durumunda www.otoyedekparcacim.net
www.skodayedekparca.sanalpazar.com adresinden temin edebilirsiniz. Teknik destek ürün bilgi ve sorularınız için 08503027713 numaralı teli arayabilirsiniz,
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti bar_min » 25 Kas 2014, 11:19

Aynısı başıma geldi,kendine usta diyen esnaf 'lara götürdüm, kalorifer motoru bozulmuş dediler,bir gün sürer dediler,aracı bırak yarın gel al dediler,
Bir değil iki değil üç ustaya üç dükkana götürdüm üçü 'de anlaşmış gibi aynı şeyi söylediler,
Bırakmadım tabii aracımı
Eve geldim,söktüm anahtarı baktım bi şey yok,geri kapattım, açtım kaputu, kalorifer motorunu açtım,baktım bi kablo simsiyah olmuş,aldım elime vd40 ı, verdim spreyi, bi baktım, bütün kademeler çalışıyor,
Bu iş bazen bu kadar kolay,herkese tavsiye ederim,bunun gibi kaç olay yaşadım,kendi işinizi kendiniz görmeye çalışın, tabii bi yere kadar,evde iki kabloyu bağlayınca, aa benden iyi usta olur deyip,gidip dükkan açan hırsızların kucağına düşmeyin,tabii bazılarını tenzih ederim...
bar_min
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: barış okatan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felicia

İleti kiyakfeli » 27 Kas 2014, 13:36

Rezistansın konumu linkteki resimlerde var. Söküp bakarsanız sorunu daha iyi anlaşılır.
felicia-pickup/kalorifer-dugmesi-t32405.html?hilit=%20kalorifer" rel="nofollow
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti SKDFORMAN » 27 Kas 2014, 14:31

bar_min yazdı:Aynısı başıma geldi,kendine usta diyen esnaf 'lara götürdüm, kalorifer motoru bozulmuş dediler,bir gün sürer dediler,aracı bırak yarın gel al dediler,
Bir değil iki değil üç ustaya üç dükkana götürdüm üçü 'de anlaşmış gibi aynı şeyi söylediler,
Bırakmadım tabii aracımı
Eve geldim,söktüm anahtarı baktım bi şey yok,geri kapattım, açtım kaputu, kalorifer motorunu açtım,baktım bi kablo simsiyah olmuş,aldım elime vd40 ı, verdim spreyi, bi baktım, bütün kademeler çalışıyor,
Bu iş bazen bu kadar kolay,herkese tavsiye ederim,bunun gibi kaç olay yaşadım,kendi işinizi kendiniz görmeye çalışın, tabii bi yere kadar,evde iki kabloyu bağlayınca, aa benden iyi usta olur deyip,gidip dükkan açan hırsızların kucağına düşmeyin,tabii bazılarını tenzih ederim...

+1
Bahsettiğiniz hadiseler defalarca başıma geldi. ve gereksizce bi ton para kaptırdım. Sonunda bende usta oldum. Artık herşeyi kendim yapıyorum.
Herkes yapabilir..
Önemli olan istemek. İstemek başarmanın yarısıdır.
Ve hayal etmek. Hayal edebiliyorsak, hayal ettiğimiz şeyi başarmamız imkansız olamaz.
Ki kaldıki "imkansız" da sadece biraz zaman alır....
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti yoyo55 » 23 Arl 2014, 13:50

Araç soğutma sistemi çalışma videosunu izleyebilirsiniz. Genel bilgi amaçlı.

https://www.youtube.com/watch?v=V7inC4lOpGs
yoyo55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ali Yılmaz
Nereden: Sakarya

İleti erdal63 » 09 Oca 2015, 09:31

Daha geçen hafta aynı sıkıntı bende de vardı. Kesinlikle kalorifer rezistansı yanmış, paslanmış yada çok ısınıp birbirine kaynamıştır. Kendin anlarsan akünün hemen sağ tarafında yeri. Çıkar onar onu düzelir. Olmadı bi elektrikçiye git söktür yenisini taktır yada tamir ettir. Kesinlikle çok fark ediyor. Hem yolda 4. kademe de çalıştığında hem rüzgar sesi yok hemde kışın çok hızlı üflediği için soğuk hava içeri verecektir.
erdal63
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdal KARATAŞ
Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: Felicia 1997 1.3 Glx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir