Satılık 99 model Felicia

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Satılık 99 model Felicia

İleti bar_min » 23 Kas 2014, 23:04

Arkadaşlar borcum sebebi ile 4 yıldır keyifle bindiğim,dosta gitmesini istediğim felişimi satıyorum
Bilginize
www.sahibinden.com/172321505

bar_min
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: barış okatan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felicia

İleti blauzahn » 23 Kas 2014, 23:31

Hocam şehir içi 18 krş yakar demişsiniz. Bu değeri yakması için 18 liralık gaz ile 100 km gitmesi gerekiyor. 18 liralık gaz ortalama 8 lt yapar, bu da benzinde 6,5 lt civarı yakması demek oluyor. Yanlış anlamayın ama fabrika verisi bile 8-9 lt civarıyken sizin bu değeri yaktırmanız mümkün gözükmüyor. Ayrıca hiç bir araç ile bu değeri yakalayamazsınız. Size tavsiyem mantıklı değerler ile aracınızı açıklamanız yönünde. Bir de plakanızı açık tutarsanız aracın bir sıkıntısı varmış düşüncesi ortadan kalkacaktır. Hem plaka kapalı hem araç ş.içi 18 krş yakıyor pek mantıklı durmuyor.

Hayırlı satışlar dilerim.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 24 Kas 2014, 00:22

18 kuruş, 15 kuruş hatta 10kuruş yakıyor diye ilanlar çok görüyoruz. Elbette bunlar doğruyu yansıtmıyor. Alıcılarda bunlara zaten pek itibar etmiyor bence. Yakıt işi kullanıcıdan kullanıcıya, şehirden şehire, iklimden iklime ve daha bir çok etkenden dolayı değişir. Ama tabiyki ilan verirken isteyen istediği gibi pazarlıyor. Bunda bir kısıtlama yok. Burada satıcıdan cok alıcıya görev düşüyor. Ben şahsen "yakıt cimrisi" , "iktisatlı" , "az yakıyor" gibi cümleleri tercih ediyor ve kullanıyorum. tabiyki bu cümlelerde görecelidir.
Plaka kapatmaya gelince "plaka hırsızlığı" diye bir olay var. Bazı arkadaşlar bunun gibi nedenlerden plakalarını gizleme gereği duyuyor. bazılarıda hasar kaydı sorgusunu geçici de olsa önlemek için kapatıyor. Bu geçici önlem er geç ortaya cıkıyor zaten, diye düşünüyorum, Nacizane fikrim.

Hayırlı satışlar dilerim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti bar_min » 25 Kas 2014, 11:00

50 liralık gaz ile 280 km gidiyorum
50/280=17,8 kuruş yapmaz mı arkadaşlar
Siz neden bahsediyor sunuz
Bu araba km 'de 25 kuruş yada 30 kuruş yaksın, bende arabayı yakarım,
1,3 mpi polo motoru var üzerinde
Enjeksiyonlu gaz sistemi var
İnanın çok bile yakıyor düşüncesi ile gaz cı 'ya gittim,gazına bi ayar yaptırayım diye, gaz cı kovdu
Git abi işim var gücüm var diye
Zorunda olmasam 150 'lik scooter motor kadar yakan bu yavruyu satar mıyım sanıyor sunuz
bar_min
CLASSIC
CLASSIC

İleti bar_min » 25 Kas 2014, 11:08

Arkadaşlar
Bakıyorum da coşmuşsunuz
Plaka saklama olayı plaka hırsızlığı içindir
Aracın başına gelmeyecekmisiniz
Plaka 'yı görmeyecek misiniz
Sağına soluna üstüne başına bakmayacak mısınız
Binip gezip dolaşıp karar vermeyecek misiniz
Tatmin olmayıp bi ustaya götürmeyecek misiniz
bar_min
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat öner » 09 Arl 2014, 15:47

lutfen..bılmeden yorum...yapmayın...benım 96 lx ankarada sehıı ıcı 16* 18 kurus cıvaı yakıyor..ne kadar yogun trafıkte olsa arabada 6 kısıde olsa 20 kurusu hıc gormedım....zonguldak ankara arası 260 km 17 ..18 lıtre lpg yakıyor...zonguldak kısa mesafe 50 km hızı gecmeden 1 ltr..lpg ile 10 km yapıyor..olması gereken degerler..bunlar..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti murat öner » 09 Arl 2014, 15:52

yakıtla sorunu olanlar..sasmaz..eskı 34.sok..ermısler..skoda mevllut ustaya ugrasınlar..gaz ayarında da tektır..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 09 Arl 2014, 17:26

murat abi, yakıtı konuşmak için önce, aracı, motoru ve yakıt lt fiyatını konuşmak lazım. geçtiğimiz günlerde lpg 2.5 civarı iken bu gün 1.9 civarı. Yani günü gününü tutmuyor. Gaz lt fiyatı bile bu kadar değişkenken aracımızım yakıtı sıtabil kalması düşünülemez.
Ayrıca bahsi geçen araç galiba enjeksiyonluydu. Ve muhtemelen sıralı sistem kullanıyor. Eğer kalbiratörlü bi aracın yakıtıyla enjektörlü bi aracın yakıtını kıyaslarsak yanlış olur.
Aracınız için verdiğiniz yakıt miktarını 100km de / 8-9 lt gibi hesapladım. Kalbiratörlü favo motoru sahibi olduğunuzu düşünüyorum.
Benim araç için söylüyorum. Ank. trafiği malum. Yoğun trafikte ben 11-12 lt altıda düştüğünü görmedim. Aracım full bakımlı. Fakat ank. yeni yapılan bulvarlar vs. var malum. Araç oraları sık kullanır ve 45dk-1 saat trafiği olan dur kalk trafiklere fazla girmesse sizin verdiğiniz değeri yakalayabilir. Yani 8lt civarı. Ancak 1 saati aşkın trafik sıkışmalarında bu araçların bu yakıtı görebileceğine şahsen inanmıyorum. motorlardan biraz anlayan biri olarakta mantıksız buluyorum.
Bahsettiğiniz ustada tse kontrollü bilgisayarlı gaz ayarı mevcutmu. Avans tabancası varmı, Eğerki yoksa gaz ayarını kara düzen yapıyor demektir. Karadüzen yapılan bi gaz ayarına ben şahsen hiçbir zaman inanmıyorum. Egzoz değerlerini görmeden gaz ayarı nasıl yapılabilir. Bence buda cok mantıksız. Eğerki varsa ve teknolojik bir çalışma yapıyorsa eywallah.
Yakıtı 100km / lt bazında konusursak daha iyi olur. Dİğer türkü yakıt fiyatları değişken olduğu için yanılabiliriz.
bilmeden... yorum.... yaptığımız görüşünüze saygı duyuyorum, sonuçta sizin fikriniz. Kaldıki biz burda yakıtı konuşmuyorduk.
Nacizane görüşüm yorumum budur, syglar...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blauzahn » 09 Arl 2014, 17:56

Mustafa kardeşim yazdıklarına katılmakla birlikte Zonguldak merkezi çok iyi biliyorum. Birincisi Zonguldak merkezde 3. vitesten yüksek vitesle mümkün değil kullanamazsınız aracı. İkincisi mahallelere girerseniz zaten hemen her yer dik yokuş. Bu şekilde kullanım ile 10 lt bırakalım 11-12 lt'nin altına hiç bir aracın düşeceğini sanmıyorum. Bir diğer konu ise oralarda lpg'nin litresi bizden en azından 20 krş daha pahalı satılıyor.

Ankara - Zonguldak arası yapılacak bir yolculukta tüketimin 18 krş olabileceğini düşünüyorum. Gerçi daha bir ay olmadı bile Zonguldak yapıp geldim. Bakımı gelmiş ve yapılmamış aracım ile 9 lt civarı yaktım. Bu da o günkü fiyatlar ile 22 krş gibi bir şey yapıyordu.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti SKDFORMAN » 09 Arl 2014, 19:22

Abi 16kuruş demek aracın lpg de, benzinden daha az tükettiğini söylemek demektir. Hangi araç LPG de benzinden az tüketir. Favo-forman motorlu araç sahipleri ş.içi 16 kuruş civarı yakan varsa yazsın ş.içinde bizde öğrenelim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat öner » 11 Arl 2014, 01:49

zonguldak..ankara arası.100 kmde..7 lıtenın altı..6.8...en fazla.....otonandan gıdersemde...100 km de 6.5 ltreden fazla degıl...karburotorlu araclarda...makına...degerlerıne..guvenmeyın...mevlut ustada avans tabancası..var..bu araçların...bu kadar az yakma kapasıtesı...var...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 12 Arl 2014, 13:30

İyice sidik yarışına döndü, satış konusu deve oldu...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti SKDFORMAN » 12 Arl 2014, 18:03

hetepe yazdı:İyice sidik yarışına döndü, satış konusu deve oldu...

Aynen. Yakıtla alakalı bi konu değildi zaten. Ama ş.içi 16 kuruş yakıyor, üstelik karadüzen bi gaz ayarıyla denmesi ilginçti.
Ayrıca bahsettiğim gaz ayarı cihazına kalbiratörlü araçlarda fazla güvenmeyin demek cihazı hiç tanımamaktır.
Egzozdaki en ufak kaçağı, elektrik-ateşleme sistemndeki en ufak aksaklığı tespit eden bir cihazdan bahsediyoruz. Sizcede bu cihaza güvenmeyelim mi ;)

Bu arada 20km mesafeyi 1.5 saatte geldim. 100km de 15lt üstünde yaksa hiçbir laf etmem. Gerisini varın siz düşünün.

Neyse artık kapatalım. haklısınız.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bar_min » 27 Arl 2014, 19:49

Harikasınız,,
bar_min
CLASSIC
CLASSIC