Skoda Felicia aks sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Felicia aks sorunu

İleti Ahmet BALKANCI » 12 Arl 2014, 16:16

Arkadaşlar. Benim 2000 model 1.3 MPİ feicia aracım var. Çok bakımlı. 3. sahibiyim. Debriyaj setinin ne zaman değiştiğini bilmediğim için 2 ay önce LUK marka debriyaj seti aldım ve değiştirdim. Değiştiren ustam mükemmel bir Skoda ustasıdır, kendisine güvenirim. Ancak birkaç gün önce şehir içinde mahalle arasında keskin bir köşeden dönerken yolu kontrol amacıyla durdum ve kalkış yapacağım sırada aracım viteste olmasına rağmen hareket etmedi. Sanayi sitesine çok yakındım ustama telefon ettim ve geldi. Motor kaputu açtı ve aksları kontrol etti, bana devam et abi dedi. Araba normal gidiyordu. Dükkanına gittik Life kaldırdı, ne yaptığını bende anlayamadım. Liften indirdikten sonra şanzuman yağını tamamladı. 1,5 Lt. yağ koydu. Ne olduğunu sordum aks yerinden çıkmış, pek önemli değil dedi. Hatta para bile almadı. Yukarıda sola dönüyordum diye ifade etmiştim. Acaba sola dönerken direksiyonu tam kırdım ondan mı çıktı aks yerinden. Yağı neden eksiltti. Zaten şanzıman 2,5 lt. yağ alıyor. Kafamda soru işareti oluştu. Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz.

Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti SKDFORMAN » 12 Arl 2014, 17:57

Şanzuman keçelerden yağ kaçırır genelde. 3-4 ayda bi kontrol edip devam edin.

Ustanızın cıkan aksı kaputu açıp hemen yerine otutturması ilginçmiş. Nası yaptı acaba. Zor bişey bu. Bide cıkmaya alışan aks bidaha çıkabilir belkide. Bilmiyorum.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti Ahmet BALKANCI » 13 Arl 2014, 23:14

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben de hayret ediyorum. Halen kafamda soru işareti. Pazartesi işim gereği Tekirdağ'a gidicem, Orada da Özel Skoda servisi var, onlara soracağım. 2 Ay önce debriyaj setini aynı ustaya değiştirmiştim. Aslında ustam süper. "Skoda Yetkili Servisi" idi. Kendisine çok güvenim var. Acaba debriyaj setini değiştirirken bir şey mi unuttu diye düşündüm. Life kaldırdı ne yaptığını bende anlayamadım. Arabamın maşallahı var. 3. sahibiyim. Eski sahiplerini de tanıyorum, hatta mesai arkadaşımdan aldım. Neyse, ben emekli memurum arabayı işim olunca kullanıyorum. Her sabah şanzımana bakıyorum yağ kaçırmıyor. Saygılarımı sunarım.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti tyilal » 16 Arl 2014, 03:50

valla geçende ben de dik bir yokuştan geri geri çıkarken direksiyonu kırıp bir gazladım öyle bir çatırtı geldiki sokak çınladı.iç akslar öyle aşınmış ki içinden diş attırmış ama 3 aydır hala gidiyor
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir