felicia volant sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia volant sorunu

İleti tyilal » 14 Arl 2014, 04:46

herkese merhaba arkadaşlar.Geçen gün debriyaj baskı-balatayı değiştirmek için tamirciye gittim.işi şansa bırakmamak için setini daha önce kendim almıştım (luk marka).arkadaş sökmüşken volantın yüzeyini de hafif sileyim deyip dışarı çıkardı.güzel güzel su zımparası yapıp bir güzel topladı.şanzımanı da yerleştirdikten sonra araç marşa hazır.direksiyona geçip keyifle marşa bastım keşke basmaz olaydım.anahtarı çevirir çevirmez bir patlama ne eksoz ne hava girişi iki taraftanda duman çıkıyor bizimki başladı yok takılmayan fiş var yok bujilerden yapıyor diye kıvırmaya. dedim aferin çok güzel yaptın sen hiç sökerken volantın açısına bakmadınmı? nereden bilsin kuş tamircisi? hala da onun açısı olacağına inanamıyor gözünüzü seveyim yönünü resimli gösteren bir arkadaş olsun

Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.3 mpi

İleti AhmetH » 14 Arl 2014, 04:55

Sente gibi bir kavramdan bahsediyorsunuz sanırım açı diyerek.
Volanın takılıp sökülmesi için bir pozisyon yada açı hatırladığım kadarı ile yoktu
Ama şanzıman da takılı krank pozisyon sensörü var o volandan okuyor onunla ilgili olabilir diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti tyilal » 15 Arl 2014, 00:59

volantta 4 adet vida var ve araları aynı mesafe.90ar derece açı ile 4 farklı pozisyonda takılabiliyor.sensöre bakan yüzü ise bazı yeri girintili bazı yeri düz.yanlış takılmasın diye herhangibir iz de yok
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

İleti eskişehirskodaustası » 15 Arl 2014, 23:58

krank açı sensörüde şanzımanı indirip bindirirken zedelenmiş olabilir.ilk önce onu kontrol etsin..normalse şanzımanı tekrar indirip 1.ci silindiri senteye getirip volanttaki işareti krank sensörü hizasına gelecek şekilde taksın.sorun çözülür arkadaşım.geçmiş olsun
eskişehirskodaustası
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Eskişehir

İleti tyilal » 16 Arl 2014, 03:22

açı sensörünü çıkarmış içine bakıp duruyordu onda zede görmedim.verdiğin bilgiler çok açıklayıcı oldu.teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
tyilal
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir