yarım kontak sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yarım kontak sorunu

İleti ozfree1 » 24 Arl 2014, 11:20

piooner teybim var fakat yarım kontaga bağlayamıyorlar bunlarda özellik yokmuş yarım kontak bilgisi olan varmı yani yarım kontakda elektirik vermiyormuş varmı öyle birşey arkadaşlar

ozfree1
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 24 Arl 2014, 16:31

ozfree1 yazdı:piooner teybim var fakat yarım kontaga bağlayamıyorlar bunlarda özellik yokmuş yarım kontak bilgisi olan varmı yani yarım kontakda elektirik vermiyormuş varmı öyle birşey arkadaşlar

doğru bilgi kardeşim. Bizim favo-forman lerde de yok. Mecburen direk bağlıyoruz. yeni teknoloji elektronik teyplerde açma kapama vs. problem oluyor. Durduğu yerde direk bağlı olduğu için aküyüde bitirebiliyor.
Bahsettiğim teyplerin 2 (+) girişi var. birisi hafıza saat vs. bilgisi için direk bağlı biride açma kapama elekt. kesmek için kontağa bağlamak gerek. Kontakta olmadığına göre gizli biyere bi swic anahtar vs. takabilirsiniz. Veya direk bağlıycaksınız başka çare yok.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti Onur » 24 Arl 2014, 23:51

Valla ben bağladım kontaktan kendin bi + alıp yapabilirsin örnek fanlara giden + dan olabilir bende kontağı kapadınmı teyp kapanıyor bi direk bide swich yazana kontaktaki + vericen teyb kontağı açtığında çalışcak
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti SKDFORMAN » 25 Arl 2014, 00:41

Onur yazdı:Valla ben bağladım kontaktan kendin bi + alıp yapabilirsin örnek fanlara giden + dan olabilir bende kontağı kapadınmı teyp kapanıyor bi direk bide swich yazana kontaktaki + vericen teyb kontağı açtığında çalışcak

Onur kardeş. başlığı iyi okumadın sanırım.(yarım kontak demiş, ne kast edildiği malum) Senin dediğin şekilde bağlarsak kontak devamlı açık kalması lazım. buda araç çalışmazken bobinin yanmasına yol açar ;)
Senin dediğin şekilde aracı calıştırmadan teyb açılmaz ok.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir