1.3 FELİCA LX SU EKSİLTİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.3 FELİCA LX SU EKSİLTİYOR

İleti recephan » 25 Arl 2014, 11:25

1995 model felica aracım 50 km gitmeden bir su deposu suyu eksiltiyor.aracı tamirciye götürdüm sabah çalışmadan bakalım dedi sabah baktık hicbir hortumdan bağlantı yerinden kaçak yok.fan da açıyor.üst kapak contasından olabir dedi. yağa suda karışmış mayonez şeklinde bir kıvamı ve rengi olmuştu. kafama takılan nokta aracı yeni aldım benden önceki sahibi bir ay önce üst kapak contasını yeni yaptırdım dedi. aracıda hiç zorlamadım sebeb neler olabilir?

recephan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda felica 1.3 lx

İleti erdal63 » 25 Arl 2014, 14:09

öncelikle geçmiş olsun. sen aracını iyi bir ustaya göster ama hortumlarda sıkıntı yoksa üst kapak contasını yada üst kapağı yakmışsın bence. çok fazla masraf çıkmadan hemen iyi bir ustaya göster bence
erdal63
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdal KARATAŞ
Nereden: Şanlıurfa
Arabanız: Felicia 1997 1.3 Glx

İleti recephan » 25 Arl 2014, 22:01

Tşk ederim kapağı söktürdüm kapakta ve contada hiç bir sorun çıkmadı. Neyle karşılaştığımıza gelince bundan önceki kapağı söken usta kapağının saplama vidalarından iki tanesini sıkmamış. Sıkılmayan kapak kısmındaki contadan yağa su karıştırıyormuş. Üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim. Eline tornavida alan ustayım deyim dükkan açıyor...
recephan
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: skoda felica 1.3 lx

İleti blauzahn » 25 Arl 2014, 23:00

Yeni değişen kapak contasından bir süre sonra sübap ayarı yapılır ve saplamalar tekrar torklanır. Bu yapılmamış olabilir büyük ihtimal.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir