MOTOR İÇİNDE AKÜNÜN ARKA TARAFININ ISLAK OLMASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MOTOR İÇİNDE AKÜNÜN ARKA TARAFININ ISLAK OLMASI

İleti EVRENKİNG » 30 Arl 2014, 17:09

Merhaba arkadaşlar

1999 model glxi feliciamın yağmurlu havalarda akünün arka tarafındaki camın altı
her yağmurda sırılsıklam oluyor.orda derimsi bir yapı vardı ama zamanla bu su yüzünden
yıprandı ve süngerleri çıktı.

sorum şu feliciaların hepsi oraya su alırmı.

EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EVREN CAVLAN
Nereden: İzmir
Arabanız: FELİCİA 99MODEL GLXİ

İleti SKDFORMAN » 30 Arl 2014, 23:17

Dediğiniz bölgenin hemen üstünde kaput fitili var. Tabi duruyosa, oradan akıyor aşağıya. Oralara slikon vs. bişeyle kapatın.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti mst123 » 03 Oca 2015, 21:51

Evet bende gördüm o sonunu suan hallettim silikon dayan marka birde camurluk takı sinyal kablosu yolu var ardında geliyor silikon la hallediyor.
mst123
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa yıldız
Nereden: Sivas
Arabanız: felica

İleti EVRENKİNG » 13 Şub 2015, 11:52

SİNYAL KABLOSU YOLUNDANDA GELİYOR EVET.ORAYADA MI SİLİKON ATTINIZ.
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EVREN CAVLAN
Nereden: İzmir
Arabanız: FELİCİA 99MODEL GLXİ

İleti sbrspr » 17 Şub 2015, 10:11

Benim felicia da aynı sorun var. Ön sağ koltuğun ayak kısımlarında çok su birikiyor. Alt taban çürüyecek diye dün söküp baktım. Akünün arka tarafları hep su içinde. İzalasyon sırılsıklam. Ön camdan inen sular yan çamurluğun kenarından içeri giriyor. Dün baya bi su döktüp içeri su girdiğini bizzat gördüm. Bugün ustaya götürdüm usta kaloriferide söktür öyle bakalım dedi. Ne yapıcam bende bilmiyorum.
sbrspr
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ahmet yıldız
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda pickup mpi

İleti AG7 » 17 Şub 2015, 14:16

arkadaşlar ilacınız bende... ben bu konuda çok çektim. benim aracım 95 favorit. ama aynı dediğiniz şeyleri bi kaç aydır çektim. sonunda ilacı buldum. resimde KISA YEŞİL ÇİZGİLERİN olduğu yerlerde bağlantı yerleri var. kaput bağlantı yerleri. orda açıklık vardı. ordan su alıp akünün arka kısmına su dolup ardından da içeriye sızıp yolcu tarafının ayak kısmı su doluyor. aynı zamanda sigorta kutusu nemlenip elektrik aksamı saçmalıyordu. SARI ÇİZGİ İLE ÇİZDİĞİM YERE KADAR FİTİLİ YENİLEDİM VE UZATTIM. TERS U ŞEKLİNDE. bu anlaşıldı.. ardından o KISA YEŞİL ÇİZGİ İLE ÇİZDİĞİM YERLERİ FİTİLİ ÇEKTİRDİKTEN SONRA ÇEKO MASTİK YANİ CAMCILARDA OLAN MACUN İLE MACUN ÇEKTİRDİM.. TAM O FİTİLİN KIVRILDIĞI YERLERE. ardından bitti derken yine baktım su alıyo. bu sefer + olarak nerden alıyormuş biliyo musunuz ? YEŞİL YUVARLAKLA ÇİZDİĞİM SİLECEKLERİN KAPUTA BAĞLANTI YERLERİNDEKİ PLASTİKLERİN DİBİNDEN İÇERİYE SU ALIDIĞI FARKETTİM. İÇERİYE YANİ AKÜNÜN KARŞI TARAFINDAKİ BOŞ YER VARYA SÜRÜCÜ TARAFINDAKİ SİNYAL KABLOSUNUN OLDUĞU YERE AKIYORDU. Bİ DE SİLECEKLERİN DİPLERİNDEKİ PLASTİKLERE SİLİKON ÇEKTİM. ŞİMDİ SIFIR SIKINTI. ÖNERİLERİ DİKKATE ALIN BENCE KURTULACAKSINIZ.
Eklentiler
favo.jpg
favo.jpg (67.65 KiB) 402 defa görüntülendi
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti AG7 » 17 Şub 2015, 14:21

orjinal favorit ustası cam fitili dedi. hatta tartıştık. ben diyorum fitil değil. usta diyo "ben bu aracı söktüm yağmur altında beklettim. imkanı yok motor kaputuna giren su içeriye girmez" kesinlikle cam fitili git değiştir dedi. sözünü dinlemedim. değiştirmedim. dediğimi yaptım ve kurtuldum. dediğim gibi, KAPUT AÇIKKEN SİLECEK BAĞLANTI YERLERİNİN ÜZERİNE SU DÖKÜN. İÇERDEN BAKIN İÇERİYE AKAN VAR MI ? YOK MU ? O ZAMAN MOTOR KAPUT FİTİLİNİ UZATIN. AMA FİTİL İLE 90 DERECE DÖNDÜKTEN SONRA 15-20 CM KADAR UZATIN AŞAĞIYA DOĞRU. ÇÜNKÜ MALUM KAPUT TAM KAPANMIYOR. VE TAM O 90 DERECE DÖNEN YERLEREDE ÇEKOMASTİK ÇEKTİRİN. EĞER HANİ OLUR YA CAM FİTİLİNDEN ALMIYORSA %99 YAĞMUR SUYU KESİLECEKTİR. ÇOK PİS Bİ TECRÜBEYLE SABİTTİR :D
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir