BENZİNDE ÇALIŞMAMA SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BENZİNDE ÇALIŞMAMA SORUNU

İleti rehbernihat » 09 Oca 2015, 17:32

Merhaba arkadaşlar.2 ay önce aldığım 1996 felicia 1.3 Glxi feliciamda önceleri benzinde silkeleme problemi vardı zaman zaman gaz yemiyordu. 1 ay kadar hiç benzinde kullanmadım sürekli lpgde kullandım. geçenlerde gaz almayı unutunca gaz bitti ve depoda daha önce aldığım benzine ve benzin göstergeme güvenerek benzine aldım ancak araba çalışmadı. geçenlerde akü kutup başının gevşek olduğunu farkettik onu sağlamlaştırdıktan sonra tekrar denedim ilk etapta çalıştı ancak bir müddet sonra önce silkelemeye başladı sonrasında stop etti ve bidaha benzinde çalışmadı. Lpg de maşallah bir sorun yok en soğuk havalarda bile bir kerede alıyor ancak benzinde ne yaptıysam çalışmadı. Hatta bir yakınımın tavisyesi üzerine piyasadaki enjektör temizleyicilerden benzi deposuna koyup 70-80 hızla giderken arabayı lpgden benzine aldım ama yine araç benzinde stop etme noktasına geldi. Sorun nedir ve çözüm için ne öneririsiniz. Yoğun işlerimden dolayı sanayiye gitmeye vaktim olmadığı için ilk olarak sizin fikrinizi almak istedim.

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler...

rehbernihat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Nihat Sağdıç
Nereden: Bursa
Arabanız: Felicia GLXİ

İleti toyota » 09 Oca 2015, 18:35

96 model Araç karbüratörlü olmalı diye biliyorum.Marş yaparken Karbüratöre benzin gelmeli. Benzin filitresi ve benzin pompası kontrolü yapın. Sürekli lpg de kullanım benzin pompasını bozuyor.
Karbüratörlü değil ise enjeksiyonluysa kontağı açtığınızda benzin enjektörlerinin bağlı olduğu galeriye yakıt gelmeli gelmiyorsa depo içerisindeki pompa bozulmuş olabilir.
Not: Enjeksiyonlu araçlarda yaz kış benzin çeyrek deponun altına indirilmemelidir.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti EnemyGate » 19 Oca 2015, 01:29

Fikrimi sorarsan benzin otomatiğinden yapıyor benzin otomatiği arzalandıysa benzine geçer ama karbüratör e benzin gitmez çalışmaz aynı sorun bende de vardı benzine geçtiğinde deli dana gibi oluyordu araba ne yaptığını sapıtıyordu Bi anda gaz yiyor bi yemiyor aniden fırlıyordu
EnemyGate
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kıvanç AKKAYA
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 LX

İleti rehbernihat » 07 Şub 2015, 17:16

yeni bi sorun daha var. lpg beyninden şüpeleniyorum ama bi ustaya gitmeden fikir almak istedim. araç boş viteste yada debriyaja basarken özellikle motor soğukken kendi kendine gaz veriyor. gaz teliyle alakalı olacağını düşünmüyorum pedalı yukarı kaldırsam da aynen gaz vermeye devam ediyor. ancak stop edip tekrar çalıştırınca sorun gidiyor. tehlikeli bi durum mu yani neden kaynaklanır sizce.
rehbernihat
CLASSIC
CLASSIC

İleti rehbernihat » 16 Şub 2015, 10:05

Merhaba arkadaşlar.

Haftasonu üşenmeyip benzin pompasını değiştirdik ancak değişen bişey olmadı hala daha çalışmıyor lpg sisteminden olabilir diyen bir arkadaş sebebiyle bi lpgciye gittim. Lpg beyni değiştirsek senin problem çözülür dedi ama nedense ben pek ikna olamadım ustanın konuşmalar kendnden emin değildi. Pompayı değiştirdikten sonra olan şey şu pompa kontağı açınca çalışma sesi geliyor ama 1-2 sn içinde kesiliyor çalışma sesi marşa basınca araç benzinde çalışmıyor. Lpg de bi problem yok araç direk lpg de sorunsuz en soğuk havalarda bile tek marşta çalışıyor. Araç 1996 model felicia glxi bir de kafamı karıştıran konu araç tek nokta enjeksiyonlu yani bu araçlarda araç benzinde çalışıp sonra gaza geçmesi gerekmez mi benim araç direk lpg de çalışıyor.. Sizce konuyla ilgili problem neden kaynaklanır ve karbrötörcüye mi yoksa lpg ciye mi gidersem sorunum çözülür. Lütfen acil tavsiye bekliyorum.

Hayırlı günler.
rehbernihat
CLASSIC
CLASSIC

İleti zorkarar » 01 Mar 2015, 19:46

merhabalar.... sorununuzun aynısı bende de var maalesef... sorun benzin enjektöründe . bazısı benzin enjeksiyon subapı diyor... bende benzin pompası değiştirdim boşu boşuna....

ancak maalesef 1 aydır bu parçayı arıyorum...
bulabilecek arkadaşlar varsa sevinirim , çıkma parça da makbuldur... parça bosch marka 0280150697 kodlu...

%99 ihtimalde sizinde bu parça arızalı... boşuna tamirci tamirci gezip para kaptırmayın...
zorkarar
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Balıkesir
Arabanız: skoda

İleti zorkarar » 01 Mar 2015, 19:50

parça da bu
Eklentiler
0280150697 (1).jpeg
zorkarar
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Balıkesir
Arabanız: skoda

İleti rehbernihat » 02 Mar 2015, 16:53

maalef bende de cumartesi günü serviste uzun araştırmalar sonucu aynı sonuc çıktı ve işi kötüsü parça bursa'da skoda parçacılarında yok ve çok zor bulacağım söylendi. servis paramparca.com diye bir sitede 844 tl +kdv fiyat buldu ama ürün var mı yok mu diye fiyatı görünce sormadım. Başka bir usta aracı karbrötörlüye çevirebileceğini söyledi. Bakalım en kötü ihtimal dediği gibi yapıcam.
rehbernihat
CLASSIC
CLASSIC

İleti rehbernihat » 02 Mar 2015, 16:56

parça numarasından internette araştırıdım amazon.com da bu parça 186 euro civarı bişey çıktı. Bi çek sitesinde 300 küsur euro fiyat vardı. Yani değermi bilmiyorum.
rehbernihat
CLASSIC
CLASSIC

İleti rehbernihat » 05 Mar 2015, 17:39

bu sorun için başka bir çözüm yolu önerebilecek var mı acaba? Aracı gören bir karbretör ustası enjeksiyon iptal edilip düz karbretör yapılabileceğini öyledi ama o da çok makul gelmiyor bana. Başka önerisi yada çıkma parça temini konusunda yardımcı olabilecek var mı?
rehbernihat
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 05 Mar 2015, 18:29

parçayı nereden söktünüz tam olarak görevi nedir üzerine kaç kablo bağlanıyor ohm olarak değeri ne olduğunu biliyormusunuz ?
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti mustafasari1986 » 11 Mar 2015, 00:40

Benm felicia da da aynı sorun var enjeksiyonlu 2000 model glxi ilk calistirmamda tek marsta almiyo fakat ikinci marsta alıyor ustaya götürdüm benzin pompa basıncı normal dedi hararet musuru orjinali ile değişti herşey normal diyor usta anlamadım gitti arabadan sogudum ya varmı yardım edecek neden kaynaklanır. Yardımlarınız için teşekkür..
mustafasari1986
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa sari
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia 1.3 glxi 2000 model

İleti phenomx3 » 11 Mar 2015, 03:45

Benim önceki Formanda aynı şey oluyordu Benzin kesiciyi değiştirdim düzeldi daha sonra tekrar yapmaya başladı ara ara. Elektrikçi arkadaşa gösterdim sanayide. Bir fikir ver ne olabilir ona göre gidip göstereyim haybeye başka parça değişmesin diye. Abi çalıştır dedi çalıştırdım benzine aldım gene aynı, tekrar çalıştır dedi LPG anahtarını eliyle yokladı al benzine aldım direk geçti. LPG anahtarında var sıkıntı o değişecek dedi ondan sonra bidaha yapmadı zaten o ara sattım aracı.
LPG anahtarına ve benzin kesiciye bi bakın derim.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti rehbernihat » 24 Mar 2015, 20:44

LPG anahtahtarı benzin pompası hepsi kontrol edildi en son Skoda vosvos lada vs hepsine bakan bi servise gittim. Usta benzin geliyormu diye karbretoru açınca içinde boyle bi parca var üstte arkadaşın da resmini koyduğu bu parca elektrik de geliyor benzinde ama tıkalı yada bozuk olduğu için benzin bu parçadan sonra devam etmiyor ve çıkartmasi da zor bi parcaya benziyor sökmeye çalıştık kırılacak gibiydi. Parçayı paramparça.com da arattik 844 TL + KDV fiyat cikti.başka bi usta da bu parayı vereceğine arabayı karbretorluye çevirelim 450 liraya oldu ama guvenemedim. Sizin yotumunuza ve yardiminiza muhtacim
rehbernihat
CLASSIC
CLASSIC

İleti rehbernihat » 12 May 2015, 00:13

Merhaba arkadaşlar. Ayni sorunla karşılaşmalara da yardımcı olması adına inşallah olabilirim. Benim sorun çözüldü. Bursa otosansit sanayi de doktor lakaplı hasan usta buldu sorunu. Beyin (motor beyni) yanmıştı büyük ihtimalle yanlış bir müdahale sonucu. Beyin değişti yine çalışmadı en son krank sensorunden de şüphelendi ve hakliydi krank sensoru değişti ve şuan arabam benzinde de calisiyor
rehbernihat
CLASSIC
CLASSIC

İleti KorsanKedi » 12 May 2015, 21:13

rehbernihat yazdı:Merhaba arkadaşlar. Ayni sorunla karşılaşmalara da yardımcı olması adına inşallah olabilirim. Benim sorun çözüldü. Bursa otosansit sanayi de doktor lakaplı hasan usta buldu sorunu. Beyin (motor beyni) yanmıştı büyük ihtimalle yanlış bir müdahale sonucu. Beyin değişti yine çalışmadı en son krank sensorunden de şüphelendi ve hakliydi krank sensoru değişti ve şuan arabam benzinde de calisiyor

Krank sensörü distribitörün içinde olan model mi aracınız?
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti hetepe » 13 May 2015, 07:13

Bu parça bana bir yakınım tarafından geldi araştırmam için, servis ve sanayi parçacıları ''yok ve bulamazsınız'' dedi...
Çıkmacılara yönlendirdiler, orada da bulamadım ama zaten çıkma parça da bunun gibidir, güvenilmez bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti rehbernihat » 16 May 2015, 16:30

krank milinin üstünde açıkta bi parça ufak bişey.
rehbernihat
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir