Skoda felicia 1.3 lx bakımdan sonra sol taraftan gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda felicia 1.3 lx bakımdan sonra sol taraftan gelen ses

İleti EnemyGate » 18 Oca 2015, 23:31

Merhaba arkadaşlar
Bu hafta skoda felicia 1.3 LX 1997 aracımı komple bakıma soktum
1-ön diskler
2-ön balatalar
3-ön amortisörler
4-ön sağ salıncak fişeği ve burcu
5-arka amortisörler
6-arka teker bilye rulman seti
7-debriyaj baskı balata seti
8-şanzıman yağı

Değişen yapılan işlemler bunlar arkadaşlar tüm yapılanlardan memnunum ancak
Şimdi sol teker tarafından yolda giderken arada bir sankı bir demir böyle yere sürtüyormuş gibi cınnnn cınnn yeri kazır gibi ses geliyor demir demire çarpıyor gibi ilk duyduğumda kartel koruması yere düştü sandım çok şiddetli bi an ses geliyor sonra kesiliyor arada sırada yapıyor arabanın altına girip baktım herhangi bir çıkan sürten bişey göremedim bakımdan sonra yapılan işlemlerden sonra böyle bir problem meydana geldi..
Benim düşüncem bu diskin arkasında bulunan iç kısımda yarım disk şeklinde bir saçtan demir var onun diske sürtme ihtimali var mı ara ara yolun durumuna göre veya arasına taş filan sıkışmış olabilir mi ?(eski disklerim tamamen yenmişti bitmiş denilecek noktadaydı) yeni diskler kalın gelmiş olabilir mi ? 9 yıldır disk amortisör filan değişmemişti.

Fikirlerinizi önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

EnemyGate
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kıvanç AKKAYA
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 LX

İleti toyota » 19 Oca 2015, 00:06

EnemyGate yazdı:Merhaba arkadaşlar
Bu hafta skoda felicia 1.3 LX 1997 aracımı komple bakıma soktum
1-ön diskler
2-ön balatalar
3-ön amortisörler
4-ön sağ salıncak fişeği ve burcu
5-arka amortisörler
6-arka teker bilye rulman seti
7-debriyaj baskı balata seti
8-şanzıman yağı

Değişen yapılan işlemler bunlar arkadaşlar tüm yapılanlardan memnunum ancak
Şimdi sol teker tarafından yolda giderken arada bir sankı bir demir böyle yere sürtüyormuş gibi cınnnn cınnn yeri kazır gibi ses geliyor demir demire çarpıyor gibi ilk duyduğumda kartel koruması yere düştü sandım çok şiddetli bi an ses geliyor sonra kesiliyor arada sırada yapıyor arabanın altına girip baktım herhangi bir çıkan sürten bişey göremedim bakımdan sonra yapılan işlemlerden sonra böyle bir problem meydana geldi..
Benim düşüncem bu diskin arkasında bulunan iç kısımda yarım disk şeklinde bir saçtan demir var onun diske sürtme ihtimali var mı ara ara yolun durumuna göre veya arasına taş filan sıkışmış olabilir mi ?(eski disklerim tamamen yenmişti bitmiş denilecek noktadaydı) yeni diskler kalın gelmiş olabilir mi ? 9 yıldır disk amortisör filan değişmemişti.

Fikirlerinizi önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

Sesi duymadan yanlış bilgi vermek istemem ama direksiyonu olduğu yerde tam sol ve daha sonra sağ yapıp aracı biraz hızlı kaldırırmısınız ani frenlemelerde gelen bir ses var mı veya kalkışlarda buna dikkat edin salıncak takozları değişiminde sıkılmayan vidalar olabilir akslar yerlerine tam oturtulmamış olabilir.Kliperler diskleri bırakmıyor olabilir amortisör kuleleri gevşek kalmış olabilir.Buradan varsayım yapmak sizi yanıltabilir belkide disk ile diskin arka tarafındaki koruycu sac arasına küçük çakıl taşı girmiştir.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir