FELİCİA 1.3 MPİ KONTAK SİSTEMİ NASIL SÖKÜLÜR?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA 1.3 MPİ KONTAK SİSTEMİ NASIL SÖKÜLÜR?

İleti sonertevfik » 12 Şub 2015, 12:29

ARKADAŞLAR, ARACIMIN KONTAK ANAHTARINI KONTAĞA TAKIYORUM ANCAK HİÇBİR YERE DÖNMÜYOR. MUHTEMELEN KONTAK ŞİFRELERİ DAĞILMIŞ OLABİLİR. SİZLERDEN RİCAM ŞUDUR Kİ; DAHA ÖNCE FELİCİALARIN KONTAĞINI SÖKEN ARKADAŞIM VAR İSE BANA KONTAĞI NASIL SÖKTÜĞÜNÜ TARİF ETMELERİNİ RİCA EDERİM. YILDIZ TORNAVİDA TAKIMIM VAR. AYRICA 11 MM YE KADAR LOKMA TAKIMIM VAR. ARAÇ EVİN ÖNÜNDE 3 GÜNDÜR YATIYOR. YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MENMUN OLURUM ARKADAŞLAR.

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti AhmetH » 12 Şub 2015, 15:49

Soner abi selam,
direksiyonun altında tek yıldızla duran kapağı sök.
U şeklinde bir parça var direksiyon kolonuna kilidi bağlıyor onuda gevşetince muhtemelen kiliti alabileceksin.

kilidin üzerinde 2 tane sarı renkli başı olmayan hiçbir anahtarla açamayacağın güvenlik vidası var.
bunu çevreleyen alüminyumu yeterince kırıp sivri bir şeyle bunları tıklaya tıklaya döndürüp açıyorsun gerisi kolay.

Muhtemelen anahtar deliğini örten metal kapak kırılmıştır benim başıma geldi.
bu kırık kapak parçalarını çıkartıp yağlayıp geri kapatınca herşey sütliman oluyor.

ancak direksiyon kilidin eskisi gibi anahtarı çıkartınca değil kontağı kapatınca anahtar üzerindeyken bile kilitler olacak bu çok önemli !
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 12 Şub 2015, 16:09

metal kapak ve oluku anahtarın oluğunda kayan şıkır şıkır ses çıkartmasını sağlayan bir bilye de var içerde ben yolda kalınca 2000 senesi izmirde bir özel servisin acil yardımını çağırmıştım önümde söküp eski para 25 milyona yaptılar.
şifrelerin oldğu kütük ayrı bir bütün. kilidi dağıtınca o içinde ayrıca kendi halinde duruyor. Kafa karıştırmaz.

muhtemelen o kapakla bilyeler içerde sıkıştı onları çıkartıp güzel bir gressle yağlaman lazım.

muhtemelen elindeki aletler yetmeyebilir. o T şeklindeki kilidi söküp bir çilingilirciye bile gitsen hallederler. sonra geri toplarsın.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir