ufak bı sorun var yardım lutfen

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ufak bı sorun var yardım lutfen

İleti yakupersoy » 04 May 2015, 10:54

haftalardır calısmama problemını buldum fakat cozum arıyorum yardımlarınıza ıhtıyacım var arkdaslar..
aracım gazda ıken calısmıyordu atesleme bujılerını falan kabloları degıstırdık merkez atesleme beynıne gıden kablolar eskımıstı tekrardan sıyırıp klıpsledım sonuc yıne aynı gazda calısmıyor.en son benzıne alıp stop calıstır yaptım sıkıntı olmadı su anda arabayı benzınde calıstırıp gaza alıp tekrar benzınde stop edıyorum ama bu bır sıkıntı gaz beynıne gıden kablo var ıkı adet ve bunun baglı oldugu mavı soket var o yerınden oynuyor bıraz sıkıntı ou acaba yanı gazda atesleme yapamıyormu araba..tesekkurler

yakupersoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: black lıne 93

İleti blauzahn » 04 May 2015, 13:05

Hocam sizin araç anladığım kadarıyla benzinde çalışıyor. Gazda ise kabloların gittiği yer gaz kesicinin olduğu yerdir. Orada eğer kabloda temassızlık varsa gaz kesici kapalı kalacak ve araca gaz vermeyecektir. Gaz kesicinin tepesinde bir kapak vardır hafif kanırtarak (dikkat edin kırmayın) açıp içini boşaltıp temizleyip tekrar deneyebilirsiniz. Yalnız gelen elektrik kablolarını söküp yapın bu işlemi. Eğer elektrik geliyor hala gaz gelmiyorsa kesicinin üstüne birde mıknatıs koyarak bir deneyin. Muhtemelen kesici arızası sizinkisi.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti yakupersoy » 04 May 2015, 13:08

benzınde sadece atesleme yaptırıyorum sonra gaza alıyorum o zaman calısıyor sıkıntı olmuyor.ama aynı yerden suphelenıyoruz galıba o sıkıntılı mavı olan sey gaz kesıcı sanırsam
yakupersoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: black lıne 93

İleti blauzahn » 05 May 2015, 08:54

Akü yeterli gelmeyip kesiciyi aktif hale geçiremiyor olabilir. Araç çalıştıktan sonra akü şarj halinde olduğundan kesici aktif hale rahat geçiyordur o zaman. Kesici için röleli ayrı hat çekiyorlardı sanırım ama onu siz yapamazsınız. Gazcı halledecektir. Bence gazcıya bir görünün.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti osmanspinar » 02 Haz 2015, 19:51

Araba oncelıkle benzınde calısması normal , ısındıktan sonra gaza gecer.
osmanspinar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman soğukpınar
Nereden: Adana
Arabanız: skoda felica

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir