Bıkmak uzereyım felıcıa dan..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bıkmak uzereyım felıcıa dan..

İleti yakupersoy » 07 May 2015, 08:11

Konforuna surusune yedek parcasına hıc lafım yok fakat olur olmaz yerlerde oyle ısler cıkarıyorkı ınsanı arabadan sogutuyor yemın ederım dun uc saat ugrastım motor calısmadı benzın doktum karburatore oyle calıstı bu sefer gaz a gecmedı yıne stop ettı tekrar tekrar karburatore benzın koyup calsıtırdım benzın doktum benzınde calıstırdım bu seferde motor ısınana kadar gazdan ayagımı cektıgımde stop etmeye basladı cıldıracagım

yakupersoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: black lıne 93

İleti hetepe » 07 May 2015, 09:08

Araba benzinde çalışmıyorsa önce bu sorunu gidermeniz gerek, bujiler, ateşleme sistemi, besleme sistemi elden geçmeli.
Sonrasında da lpg sistemine bakılmalı...Araba ne olursa olsun, usta zayıfsa sonuç bu olur...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti yakupersoy » 07 May 2015, 09:38

belkı benzın kalmadı bılemıyorum gosterge arızalı gordugum kadarıyla hep yarım depo gosterıyor benzın aldım sıkıntı olmadı calıstı fakat sabah motor ısısı 90 olmadan gaz pedalından cektıgımde stop ettı bıraz yuruttum baktım sıcaklık artıyor o zaman stop etmedı bugun ınsallah gaz tamırcısını degıstırecegım cok ugrastırdı benı yıprandım artık adam gıbı bı usta tamırcı kalmamıs ınanın anadolu yakası pert...
yakupersoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 09 May 2015, 13:54

merhaba benim araçta benzinde motor ısınana kadar stop ediyordu. Gazda Aracımı aldığımdan beri (Kasım 2014) jiklem ilk zamanlar hiç kapatmıyor son zamanlar da hiç açmıyordu. Bugün fırsat bulup karbüratörcüme gittim. jiklenin ayarı bozukmuş ve yayı çıkmış . karbüratörün benzinde gazda tüm ayarlarına bakıp ayarlandı gaz beyni benzin kesici gaz kesici hepsini değiştirmiştim. hava filtresi bujiler değişti. şimdi aracım hem daha sessiz çalışıyor hem stop etme sorunu yok. yakıtım da çok düşecek eminim. herşey birbirine bağlantılı sıkıntı olan bir parça diğerlerinin düzgün çalışmasına engel olur. ateşleme sisteminizi elden geçirin gerekenler değişip iyi bir ayar yapılsın sorun kalmaz. Tabii iyi bir usta ile.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti Bugra » 09 May 2015, 16:32

Madem anadolu yakasındasınız arabanıza çare olacak bir usta sölim de rahat nefes alın ben eminim o bahsettiğinz sorunları anında çözecektir lpg kısmı hariç. Lider Oto Musa Usta kurtköy velibabada yeri.
Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti mustklc » 09 May 2015, 18:38

benzin pompasına baktırdınız mı?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti yakupersoy » 11 May 2015, 10:48

lıder otoya en yakın zamanda gıdecegım sorunu burnumun dıbındekı motor ustası hallettı daha sanayıye adım atmam hurdacı sanıyordum motor atolyesıyımıs adam bı baktı anladı gazı cok acmıslar gaz beynınden motor boguluyormus karburatore bırde gz beynıne ayar yaptı masallah canavar gıbı oldu zaten bujılerı ve kablolarını yenı degıstırmıstım tek sorun kaldı oda motor kulakları vıtes gecıslerınde dur kalklarda kut kut vuruyor lıder otoya onun ıcın gıdecegım..
yakupersoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti kaandr34 » 28 Oca 2016, 18:31

merhaba, sorunun çözümü çok kolay. Karburatorun temizlik zamanı gelmiş, düzgün bir karburatorcuye git o sana temizlenmesi gerektiğini söyler zaten.. bu arada aynısı başıma geldi
Kullanıcı avatarı
kaandr34
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kaan Durmuş
Arabanız: felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir