Elektrik Problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Elektrik Problemi

İleti felicia042 » 07 Ekm 2007, 17:56

Arkadaşlar 2 ay oldu alalı felicia GLX İ arka sağ arka kapı merkezi kilitle açmaz oldu. Elimden biraz iş geliyor, söktüm ama mekanik hiç bir problem görmedim. sanırım ya elektrik gelmiyor, yada motoru bozuk 2. olarak ön sol cam otomatiğinde kapanırken sona geldiği zaman otomatik elektriği kesmiyor. motor dişlisi sesi geliyor. orayıda söktüm ama motorunu sökemedim. hiç başınıza geldimi böyle birşeey ne yapmam gerek...Confused

Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti ünsal » 07 Ekm 2007, 18:53

asansör ile camı tutan bir parça var sanırım o kırılmış dolayısıyla yük diğer tarafa biniyor ve motor zorlanınca kesiyo elinizle tutup çekince tamamen kapanır eğer sorun aynıysa sanayide camcıya göstermeniz gerek benimki 30 ytl ye maal oldu sorun çözüldü kapı içinse motor ise 10 ytl elektirikle ilgiliyse bilemicem elektirikçiye göstermeniz gerekebilir ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti felicia042 » 07 Ekm 2007, 19:03

sanırım sorun aynı değil cam kapanıyor ama  eliniz anahtardan çekmediğiniz sürece motor durmuyor bu sadece kapanırken oluyor açarken tam açıldığı zaman motor duruyor..
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 07 Ekm 2007, 19:37

çalışma pirensibi iki şekilde diye biliyorum hafif basıp çektiğinizde tamamen açılır cam basık tutup durdurmak istediğiniz noktada düğmeyi bırakırsanız orda durur camı kpatırkende aynı şekilde çalışır diye biliyorum benim felicia öyleydi ..Smile..

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti felicia042 » 07 Ekm 2007, 19:39

sorun kapatırken sanırım benimkide öğle ama sol camda aksamalar yukarıda yazığım gibi
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kilit_kadir » 25 Kas 2007, 17:38

felicia042 ;

hocam sorunu düzeltebildiniz mi?

Benm cam da geri kaçıyordu spirali kırılmıştı. Dün spirali değiştirttim. Bi kere basınca aşağı kadar iniyor. Basılı tutunca bırakıncaya kadar iniyor. Kaparken bi kere basınca otomatik kapanmıyor. Basılı tutmak gerekiyor. Üstelik tamamen kapandığında motor durmuyor ve trrrrrrr die ses yapıyor. Sol camda açarken de kaparken de ister otomatik ister manuel kullanabiliyorum. Ama sağ camda kaparken otomatiğin çalışmaması ve sonunda durmaması çok canımı sıktı. Açtığınız başlık aklıma geldi de aratıp buldum, eğer sorunu çözebildiyseniz bilgilendirir misiniz?
kilit_kadir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozcour » 04 Arl 2007, 00:12

aynısı bizim arabada da var arkadaşlar sağ arka kapının kilit motorunu değiştirdik, sol ön cam kendini durdurmuyordu. onu öyle kullanıyoruz gel görün ki sağ camın da kriko gitti diş atlıyo yan sanayi bişi uydurdular 50 60 milyon para kaçtı ama şimdi yine diş atmaya başladı camı elle desteklemek lazım yukarı çıkarırken ya arabamızı küçümsemek istemiyorum ama arkadaşımızda var g.tü b.klu renonun 95 model europası bile  215000 km olmasına rağmen kapılar açılmadı bir elektrik arızası olmadı bizim kumanda da problemli kapatıyorsun hiçbir şey yokken alarm ötmeye başlıyor götürdüğümüz elektirikçide bir şey yapamadı. kumandasız kilitlemekten sol kapıyı anahtarla açabiliyoruz ama kilitleyemiyoruz korna düğmesi desen o da dandirikten bişi iyice doldum şiştim ya

siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorm ama bunlar bizim arabamızdan görüşlerim 32000 de aldık 83000de bizde duruyo

2000 Felicia 1.3 Glxi Bordo Voltran Sıralı tüp var o da ayrı problem
ozcour
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 04 Arl 2007, 01:03

allah  allah  bende  sağ  arka kapı  motorunu  değiştirmiştim..  50 ytl ye 

acaba  genel  olarak bir  problem  olabilirmi..

ayrıca  kapı  açıkken  kilitlemeyin  demişti  adam. daha  uzun  ömürlü  oluyormuş sözde..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ozcour » 04 Arl 2007, 18:50

yani benim görüşüm arkadaşlar felicia nın elektrik donanımı benim kullanımıma göre dayanıksız kalıyor. sizin fikirlerinizi de almak isterim
bu arada bizim alarmın beyninde arıza olduğunu söylediler sizlerin bana önerebileceği bir şey var mı kaputtaki alarm beynine bağlanan bir soket var o sokettteki kabloları sırasıyla şemalayabilecek bir arkadaş  varsa yaparsa sevinirim
ozcour
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 07 Arl 2007, 00:06

[quote="ozcour"]yani benim görüşüm arkadaşlar felicia nın elektrik donanımı benim kullanımıma göre dayanıksız kalıyor. sizin fikirlerinizi de almak isterim
bu arada bizim alarmın beyninde arıza olduğunu söylediler sizlerin bana önerebileceği bir şey var mı kaputtaki alarm beynine bağlanan bir soket var o sokettteki kabloları sırasıyla şemalayabilecek bir arkadaş  varsa yaparsa sevinirim
[/QUOTE] renoya geçin ben öyle yapacağım favoritte kullandım şu an feliciam var ikisine böyle abuk sabuk masraflarla sıfır araba alırdım her halde
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti felicia042 » 13 Arl 2007, 23:42

sorunu çözülmedi ben hala öle kullanıyorum masraf etmem fazla önemi yok arızaların kolay bişeyse yapayım dedim ama olmadı...
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir