ARAÇ KİLOMETRE SAYACI VE HIZ SORUNU!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARAÇ KİLOMETRE SAYACI VE HIZ SORUNU!!!

İleti ES26 » 18 May 2015, 10:42

herkese merhabalar ARACIM 1999 GLXİ FELICIA burdan çözüm umuyorum aracımın kilometre teli kopuktu bi elektrikçi ye takdırdım, ancak kilometre bi çalışıyor bi çalışmıyor na yapıcam!!! hız göstergem olduğundan aşağıda gösteriyor lüften bi yardımcı olun kendimiz yapabilirmiyiz.BU KONUDA YARDIM VE FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.......

ES26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SEMİH YÜKSEL
Nereden: Eskişehir
Arabanız: FELİCA 1999 GLXİ

İleti blauzahn » 18 May 2015, 11:07

Direksiyonun altındaki kapağı söküp km telinin göstergeye girdiği başlığa erişebilirseniz bir yoklayın tam oturmuş mu diye. Elinizle çektiğinizde gelmemesi lazım direnç göstermesi lazım.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti feliş » 18 May 2015, 16:24

Grnt110.jpg
Resimdeki ok işaretli bölgede şanzumana giren siyah kabloyu göstergeye doğru itin hatta düz bir yerde el frenini indirin sadece viteste dursun arabayı ileri geri iterek hem şanzumana giren ucunu itin, hem de göstergeye giren ucunu itin ki dişliler tam otursun, kolay gelsin(tecrübedir)
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti blauzahn » 18 May 2015, 19:06

Yunus kardeşimizin yöntemi daha iyi gibi görünüyor. Ben bi ekleme yapayım 5. vitese takın da ittirmek daha rahat olsun :) Yalnız düz bir yerde yapın araba kaçmasın :D
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti feliş » 18 May 2015, 19:25

blauzahn yazdı:Yunus kardeşimizin yöntemi daha iyi gibi görünüyor. Ben bi ekleme yapayım 5. vitese takın da ittirmek daha rahat olsun :) Yalnız düz bir yerde yapın araba kaçmasın :D
Evet doğrudur 5.viteste araç daha fazla esner
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir