Skoda felica almayı düşünüyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda felica almayı düşünüyorum

İleti amaninmb » 10 Haz 2015, 14:56

Hayırlı günler.

Babamda 93 favo vardı , evlilik vs derken geçen sene Haziran'da Honda Motosikletimi satıp (3e) +3 daha koyup 94 motoru iyi fakat kaporta orta halli olan bir Favo aldım glx modeli. İyiydi güzeldi kaç kere Konya- Fethiye yaptım.

Sonra para dürttü +4500 daha verip 98 Felicia GLXi aldım. enjeksiyonlu, biraz aceleye ve eşimin ısrarına geldim :)
Birazdaha üst alabilir mişim.

Neyse Bendeki enjeksyonlu motor , eskisi kırmızıydı buda kırmızı ama kaporta iyi.

Alınca motora ve krank okuyucu sensörüne baktırın, tüpünde enjeksiyonluysa bakımını yaptırsın alacağınız kişi.

Eski araç 130 u geçmezdi yani zor zar zor, bu 140-150 ye kadar rahat geliyor düz yolda.
Bana masrafı - Krank okuyucu sensör - Yağ - buji ve ufak tefek kendi zevkime harcadığım masraflar oldu.

Ama 2000 falan alırsanız benimkinden ve favodan artı olarak

-Hidrolik direksiyon
-yan aynalar elektrikli
-koltuk iner kalkar
-modeline göre klima

gerisi pek farklı değil. Aynı blok vs.

Birde yaz - kış yazlık müşür taktırın bırak çalışsın dursun fan gözünüz hararette olmuyor hiç.

Ama öneririm şehir içi 280 km de 50-52 Tl gaz + aylık 20 TL benzin yakıyorum.Sıralı sistem tüp.
Yol tutuşu vs iyi. Standar hesaplı , işcilik parça ucuz araba işte.

Kullanıcı avatarı
amaninmb
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet
Nereden: Konya
Arabanız: 93 Favo Prima - 94 Favo GLX - 98 Felicia glxi

İleti sdelican » 01 Eyl 2015, 10:30

favoritimden sonra almayı düşündüğüm araçlardan felicia. malum favorit 54 bg ve rampalarda yığılma oluyor. felicianın 1.6 motor teknik özelliklerine baktığımda 75 bg olduğu yazıyor. yeterli oluyor mu? 1.6 motor için 75 bg bence düşük. rampalarda aracın dolu/boş durumuna göre çekiş durumu nasıl, kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
sdelican
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar Delican
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit GLX

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir