triger zinciri ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

triger zinciri ses

İleti AhmetH » 21 Eyl 2015, 09:59

Ters takma ihtimaliniz var tabi her ne kadar tek yon de girse esasinda dogru konumu biraz inceleseniz goreceksiniz.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti felicia560 » 21 Eyl 2015, 10:30

sorun çözüldü ;
tahmin ettiğimiz gibi 360 derece 720 derece konusunda karışıklık yapmışım

krank pilesindeki çentik triger kapagındakı 0 noktasına denk geldıgı her 720inci derecede yani ikiturda bir birinci piston ateşleme konumunda oluyor ve tevzı makarası birinci pistonu ateşleyecek şekilde yani saat 11 yönüne bakacak şekilde takılmalıydı.

ben bu 720 dereceyı yanı ıkı turu onemsemedım (ya dalgınlığıma geldı ya unuttum ya karıştırdım ) ve kasnaktakı centıgın kapaktakı 0a denk gelmesını yeterlı sandım... ve dırek tevzı makarasını 11 yonune denk gelecek sekılde takmışım

halbukı piledekı centık kapaktakı 0 a denk gelmıstı ama 360ıncı derecede denk gelmıstı ben bunu farkedemeden 1.piston ateşleme zamanındadır dıye düşünerek takmışım.

Dogru olarak yapılması gereken ahmeth arkadaşımızın da dedıgı gıbı subapların kapağını sökerek hareketlerını gözlemlemek ve kasnaktakı centık kapaktakı sıfıra denk geldıgınde 1. pistona ait olan ıkı subabında serbest konumda olduğu anı yakalamak.
yani tam 720. derece işte o an 1. piston ateşleme anında ve tevzı makarası saat 11 yonune bakacak sekılde takılmalı.

arkadaşlar konuyu takıp edenlerın net anlaması ıcın ayrıntılı anlatmaya calıstım umarım fazla karışık olmamıştır.

öncelikle ahmeth' ye ve yardımcı olan tum arkadaşlara teşekkür ederım.
felicia560
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdem hakki bagama
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 1997 skoda felicia

İleti AhmetH » 21 Eyl 2015, 15:49

Gecmis olsun, esas isi siz bitiriyorsunuz. Kendinizi kucumsemeyin tebrik ederim sizi.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti sainz » 21 Eyl 2015, 19:06

Tebrik ederim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti blauzahn » 21 Eyl 2015, 19:17

Valla ilgiyle takip ettim sonunda çözdüğünüze sevindim. Ellerinize sağlık..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti felicia560 » 22 Eyl 2015, 10:13

Sağolun arkadaşlar.

Sırada baskı balata vardı kendim evin altında değiştirmeye çok hevesliydim ama Artvine bayram iznine gidecem bu gece yola cıkacam vakit yetersizliğinden sanayide yaptırıyorum.
Her şeyini kendim yapmaya çok hevesliydim şu an sanayide yabancı ellerce kurcalanması beni delirtiyor :)
felicia560
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia560 » 22 Eyl 2015, 12:32

zincirin sesi gitti şimdide şıkır şıkır sesler geliyor triger değitiğinde subap ayarı bozulur mu neden böyle oldu başka bıseyden mıdır acaba
felicia560
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 22 Eyl 2015, 13:33

felicia560 yazdı:zincirin sesi gitti şimdide şıkır şıkır sesler geliyor triger değitiğinde subap ayarı bozulur mu neden böyle oldu başka bıseyden mıdır acaba

Triger değişince supap ayarı bozulmaz. Zaten bozuktur supap ayarı ancak triger zinciri onların sesini bastırıyordur, şimdi duymaya başladın bana kalırsa.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti felicia560 » 22 Eyl 2015, 20:15

Arkadaslar subap ayari yaptim tum subaplari 20 lik sentille ayarladim hepsi genisti sekizinide sikarak ayari yaptim ama bahsettigim ses gitmedi.

Çiki çiki çiki çiki çiki çiki diye gayet duzenli bir sekilde rolantide geliyo ses bu gece artvine yola cikcam git gel 2500 km insanlah felisim uzmez beni
felicia560
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 22 Eyl 2015, 21:55

Meşhur dikiş makinesi sesi bizim araçların orijinal sesi. :) İnşallah başka bir sıkıntı yoktur. Hayırlı yolculuklar, iyi bayramlar şimdiden.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti muhammet17 » 31 Ekm 2015, 22:41

Aracım 96 model felicia.Bugün triger zincirini ve gaz beynini değiştirdim.Sübap ayarı vs.hepsi yapıldı.O eski zincir şakırtısı yok çok güzel çekiş filan şahane olmus gaz ayarı da yapıldı ama araç rölantide tekliyor ve gaza basınca yemiyor gazı tepkiyi çok geç veriyor sanki karbüratör de pislik vardır da tıkamış gibi tekletiyor(oyle bişey yok tabi) .Çok hafif dokununca gaza iyice rölanti düşüyor ve stop ediyor.Önceden bu yoktu birde bugünden itibaren aracın gösterge saati geri kalmaya başladı.Bu konularda yardımcı olacak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim.Cevaplarını ve yardımlarınızı bekliyorum.
muhammet17
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: muhammet taşkın
Nereden: Konya
Arabanız: felica

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir