felıcıa ve hararet sorunu acıl yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felıcıa ve hararet sorunu acıl yardım

İleti yakupersoy » 27 Haz 2015, 10:23

selamlar oncelerı aracım 90 dereceyı gectıgınde fan devreye gırerdı sımdı gırmıyor ayrıca hararet cok yukselıyor bu aralar eskıden yurudugu zaman hava gırısı oldugunda hemen soguyordu sımdı sogumuyor aksıne ısınıyor 100 derecee yakın gorursem fanı acıyorum manuel anca soguyor ne yapmam gerekıyor acaba...

yakupersoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: black lıne 93

İleti toyota » 27 Haz 2015, 11:21

Termostatı çıkartın o şekilde bir kaç gün deneyin.Bundan önce yağ doldurma kapağını açıp altına bir bakın bakalım mayoneze benzer bir madde var mı yağ çubuğunu çekip yağ rengine bakın ayrıca soğutma suyunda eksilme veya renginde değişme var mı bakın.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti yakupersoy » 27 Haz 2015, 13:03

Yag kapagi nda az bir sey beyazlik vardi ama yag degisikliginden dolayi oldugunu saniyorum ayrica 1ay once yag bakimi yaptirdim yag temiz kusura bakma ama termostat tam olarak neresinde kaliyor nasil sokulur tam bilmiyorum fan musuri bozuk olabilirmi siz conta yanmasindan mi supheleniyorsunuz acaba.su eksiltmiyor ayrica tank taki su temiz radyotor suyu temizlendi bir ay once conta yanmasinin baska belirtisi varmi
yakupersoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: black lıne 93

İleti toyota » 28 Haz 2015, 07:39

http://www.skodam.com/favorit-forman/termostat-takarken-hangi-yonde-olacak-t23076.html
termostatin yeri yukaridaki linkte resimli anlatilmistir araç soguk ken motoru çaliştirinca radyatör hortumlari şişiyor mu buna bakin.Ben contadan şüphe ediyorum
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti phenomx3 » 01 Tem 2015, 03:10

Termostatınız bozuk olabilir önce ona bakın sonraki ihtimal fan müşürü bozuk olabilir. Fan müşürünü kaliteli olanla değiştirin.
Ben kışlık 85-80 C Alman malı BEHR marka, yazlık ta İtalyan malı (Tofaş müşürü) TDS marka 82-68 C kullanıyorum. Tofşların Hattat marka olanları da var
Termostat ta yazlık vernet 74 C, kışlık vernet 88 C
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir