yakit artirma diyaframi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yakit artirma diyaframi

İleti felicia560 » 01 Tem 2015, 20:14

Arkadaslar biliyosunuz felicianin karburatoru soktüm inceliyorum. :)
Forumdaki atastirmalarim sonucu jikld tertibatindaki diyaframlari ve ikinci bogaz diyaframinin ne ise yaradigini ve nasil calistigini ogrendim ama yakit artirma diyaframi ve kapis diyaframinin hangi anlarda devreye girdigi ve nasil calistigini bilip anlatabilecek arkadas varsa yardim bekliyorum.

felicia560
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdem hakki bagama
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 1997 skoda felicia

İleti toyota » 02 Tem 2015, 12:03

Kapış diyaframı ani olarak gaz pedalına basmalarda motorun güce ihtiyaç duyucağını ve karbüratöre anlık olarak fazladan benzin veren parçadır mekanik sistem ve yaylar vasıtası ile gaz pedalı tepkimelerine göre karbüratöre yakıt besler.Bu diyafram zamanla aşınıp delinir ve yakıt kaçağı meydana gelir kalorifer fanına çok yakın bir parça olduğu için benzin kokusunu içeri veren ve kokunun nereden geldiği çok çok zor tespit edilen parçalardan biridir.
Zaten bu parçanın çalışıp çalışmadığını gözle görebilirsiniz aracın hava filitresini söküp gaz pedalının hareket ettirdiği mandalı hızlıca çekerken karbüratörün içine bakın yan taraftan hızlı bir şekilde yakıtın emme manifolduna gittiğini görebilirsiniz.Parçanın nasıl bir şey olduğunu bilmeyenler için aşağıda resmini koyuyorum.Yakıt arttırma diyaframının nasıl çalıştığını bilmiyotum ama.Küçük bir not daha kapış diyaframına basan bir yay var onu söktüğünüz gibi takın yoksa araç felaket benzin içiyor ama 1.6 araba gibi de gidiyor valla tecrübe ile sabit :)

https://www.acrapol.com.tr/nm-115940510-cp-2196
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir