SKODA 1999 GLXİ YARDIM EDİN LÜTFEN

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA 1999 GLXİ YARDIM EDİN LÜTFEN

İleti fatihAksu » 05 Tem 2015, 16:14

Arkadaşlar Merhabalar Arabamın sağ arka Kapısının merkezi kilit motoru bozuldu ne yaptıysam ettiysem ya kapartoya delip şahin için olanı yada orjinallerine üst düzey para istediler. yardımcı olabilecek varmı elince fazladan olan varsa yada uyguna alabileceğim bir yer yardımcı olursanız sevinirim.

fatihAksu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih Aksu
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 GLXİ 99

İleti toyota » 05 Tem 2015, 17:04

Benin düşüncem üniversal yani şahinlere sonradan takilan motorlardan taktirmaniz.Ama o motorlar durduk yere bozulmaz ya su almistir yada sikismistir.Bunlara dikkat ederseniz yeni takilan motorda kisa süre sonra bozulmasin.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti fatihAksu » 05 Tem 2015, 19:27

hocam şunu dile getireyim şahinin taktırmayı düşündüm adamlar kaportayı delmek istediler yani o motoru taktırabilmek için kaportanın delinmesi lazımmış ki ben arabamın orjinalliğini bozmamış insanım boya yemedi daha arabam :) kesinlikle karşı geldim açıkçası. arabamın su alması biraz zor diyebilirim. kapalı garajda muhafaza etmekteyim :) sıkısmadan olabilir belki ancak orjinalini arıyorum yani kaportayı deldirmek istemiyorum :)
fatihAksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 05 Tem 2015, 20:41

fatihAksu yazdı:hocam şunu dile getireyim şahinin taktırmayı düşündüm adamlar kaportayı delmek istediler yani o motoru taktırabilmek için kaportanın delinmesi lazımmış ki ben arabamın orjinalliğini bozmamış insanım boya yemedi daha arabam :) kesinlikle karşı geldim açıkçası. arabamın su alması biraz zor diyebilirim. kapalı garajda muhafaza etmekteyim :) sıkısmadan olabilir belki ancak orjinalini arıyorum yani kaportayı deldirmek istemiyorum :)

Kaportayı delmekten bahsettikleri yer kapı panzotunu söküp iç kısımdaki dreklere 2 adet delik delinecek ve bahsedilen delik tükenmmez kalem ucu kadar ama yinede siz bilirsiniz tabi.Aşağıda bir skoda konusu var üniversal motor ve montaj için açılmış vida delikleri mevcut.
favorit-forman/favorit-merkezi-kilit-t32317.html
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatihAksu » 05 Tem 2015, 21:17

Tesekkur ederim bilginiz icin korkum pas yaparmi bursada yasiyorum nem fazla burda
fatihAksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 05 Tem 2015, 23:21

iç kısım pas yapmıyor kolay kolay otomatik camlar için baya akıllı vida atmıştım sorun yok.

zaten emin olun arka camın sol- sağ alt köşelerinden küflenmeye başlaması heryerden önce olur olacaksa :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti fatihAksu » 06 Tem 2015, 02:41

ahmet bey bendeki cam için değil merkezi kilit için eğer paslanma yapmaz derseniz siparişini vereceğim teşekkür ederim :)
fatihAksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 06 Tem 2015, 10:26

demek istediğim kapı içlerine akıllı vida atmak yada delmek küflenmeye neden olmuyor kolay kolay.

Ben cam üniversal cam motorlarını montajlamak için akıllı vidalar sallamıştım zamanında vida küfleniyor delik küflenmiyor :)

merkezi kilit motorunu uydurabiliyorlarsa gerçekten bunun montajı için deldirmekten korkmayın yaptırın gitsin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti toyota » 06 Tem 2015, 18:30

Vidaları da krom alın bari :)
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatihAksu » 07 Tem 2015, 03:52

teşekkür ederim bilgileriniz için :)
fatihAksu
CLASSIC
CLASSIC