Yeni Felicia Sahibiyim, Bikaç Sorum Olacak

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Felicia Sahibiyim, Bikaç Sorum Olacak

İleti mrtarikaya » 14 Tem 2015, 10:31

Arkadaşlar yeni felicia sahibi oldum bikaç sorum var size

Öncelikle aracım 2000 model 1.6 glxi (sıralı sistem lpg mevcut)

Arkadaşlar aracı çalıştırıyorum hiçbir sorun yok
Jikle devrede devir 1300 civarı oluyo
Ancak motor ısındıktan sonra deviri 700 de duruyor
O zamanda rolantide iken hep yağ lambası yanıp sönüyor
arada sırada da istop ediyor

İlk enjeksiyonlu aracım
bunlardakarbüratörlü gibi gaz ayarı olmuşyomuş sanırım
Beyinden kendi ayarlıyomuş rolantiyi

Asıl öğrenmek istediğime gelirsek;
1_Rolantiyi nasıl yükselttirebilirim
2_Rolanti kaçta olması lazım normal şartlarda
3_Aracın direksiyonunu tam sağ veya sol yapıp kalkarsam tıkır tıkır sesler geliyor, (düz veya yarıya kadar kırık direksiyon kalkışlarında gelmiyor). Bunu neden yapar bilgisi olan var mı
4_Sanrm fabrika çıkışı alarmve merkezi mevcut. Kumanda var pili var ancak alarm ve kumanda çalışmıyor
Anahtarla kitleyip açtığımda 4 kapı açılıp kapanıyor
birkaç kilitciye gösterdim, bozulursa araba çalışmatyabilir biz elleyemeyiz dediler nasıl yaptırabilirim, sorunne olabilir
5_Eskişehir'de skoda üzerine kaliteli bir servis var mı acaba

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim

mrtarikaya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mert Arıkaya
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Felicia 1.6 Glxi (2000)

İleti phenomx3 » 14 Tem 2015, 19:33

Dönüşte gelen ses aks kafalarındandır muhtemelen. eğer öyleyse çin malı taktırmayın kısa zamanda sıkıntı yaratabiliyor.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti KorsanKedi » 14 Tem 2015, 21:37

Tam tur dönüşlerde gelen ses: Aks kafaları değişecek. İyi yasptırman lazım, değişse de ses gelebiliyor arada. Bende de öyle oldu.

Rolanti gaz ayarını LPG ciler yükseltebilir. Benim de sıralı, ayarlanabiliyor.

Orijinal alarm benimkinde de mevcut. Kaput içinde siren hoparlörü var mı? Yoksa orjinaldir. Varsa aynen bendeki gibi sonradan takılmıştır. Benimkinin neden sonradan ayrıyeten takıldığı hakkında bilgim yok.

Eskişehir için bu abimizle iletişime geçebilirsin. "eskişehirskodaustası" http://www.skodam.com/member/eski%C5%9Fehirskodaustas%C4%B1/

Ama epeydir girmemiş foruma.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti Ahmet BALKANCI » 18 Tem 2015, 12:02

AKS KAFALARINI ÇİN MALI TAKMAYINIZ. ALMAN MALI OLANLAR İYİ.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti blauzahn » 19 Tem 2015, 11:00

Rölantiyi yazmamışlar. Jikle devreden çıkınca 950-1000 d/dk. olması lazım. Diğer türlü araç stop etme eğilimine giriyor ve yağ lambasını yakıyor.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti phenomx3 » 19 Tem 2015, 23:56

Ahmet BALKANCI yazdı:AKS KAFALARINI ÇİN MALI TAKMAYINIZ. ALMAN MALI OLANLAR İYİ.

GKN-LÖBRÖ-SPİDAN-GLANZER.....bunlar hepsi aynı firmanın ürünü Alman malı Bir de CİFAM var italyan malı, aklınızda bulunsun.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti HoYRaD » 24 Ağu 2015, 22:00

öNCELİKLE HAYIRLI UĞURLU OLSUN , Bende Eskişehirliyim ve 3 senedir Skoda Felicia 1.3 magic sahibiyim. Eskişehir de doğru düzgün skoda ustası yok baştan bunu söliyim Allahtan görevim gereği Konya da yaşıyorum. Konya ustaları Skoda üzerine ihtisas yapmış kişiler ve ben çok memnunum ustalarımdan. İlk önce bizim arabalarımızda imbo var ve chip olur bir keresinde anahtarlığı kırmıştım anahtarlıgın içindeki chip arabadan uzaklaştıgı için epey bi çalıştıramamıştım :)) enjeksiyonluysa sakın vurdurma ben vurdurdum yine çalışmadı :))) Skoda candır ama çok seviyorum arabamı. Neyse sağa sola dönüşlerde aks bilyeleri dağılmıştır sorun etme ben öle ses yapa yapa 1 buçuk sene bindim korkma tekerlek çıkmaz :)) küt küt ses de geliyosa kule takozları gitmiştir onu da dert etme tekerlek yine çıkmaz :)) Konya da yedek parça çok Eskişehir küçük sanayisi Konya dan besleniyor . Neyse rolanti ise gaz ayarı demiş arkadaşlar kısmen doğru kısmen başka sebebi var o da ne diceksin o da ateşleme yani bujiler senin çakmadır kesinlikle fan müşürü buji bütün parçaları orjinal skoda olsun kulağına küpe olsun. Eskişehir de bir kere taktırmıştım fan müşürünü şahine doğana takılan fan müşürü taktılar bujiyi saçma sapan 15 liralık buji taktılar arabayı yakıyordum :))) bana özel mesaj at bütün kafandaki sorulara yanıt vermeye çalışırım. Skoda candır gerisi heyecandır.. ÇOK SANAYİLİ GÜNLER SENİ BEKLİYOR MEVLAM YAR VE YARDIMCIN OLSUN
HoYRaD
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya

İleti Ahmet BALKANCI » 25 Ağu 2015, 19:43

KONYA'DAN HOYRAD RUMUZLU ARKADAŞIMA KATILIYORUM. SAYGILAR.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir