FELİCİA 1.6 GLX GAZ KESME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA 1.6 GLX GAZ KESME

İleti ALİ1489 » 18 Tem 2015, 15:27

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 3 hafta yolda giderken aniden gaz kesme sorunum çıktı.Yolda giderken gaz pedalına sonuna kadar basıyorum gaz yemiyor.Boşta gaza bastığımda,gaz kesme yok.Ama yola tekrar devam etmek istediğimde gaz kesme yine devam ediyor.Araç hem LPG'de hem Benzinde aynı sorunu yapıyor.Sanki gaz bitiyormuşta,son demlerini tüketiyormuş gibi gaz versende yemiyor.Bu olayı karbüratörlü arabalar yapar,ama benimkisi hem enjeksiyonlu Zavoli marka sıralı sistem lpg var,hemde 1.6 Wolkvagen Polo motorlu.Araç 4 yıldır bizde,bu zamana kadar hiç böyle sorun çıkarmadı,bakımları hep zamanında yapılmıştır,en ufak bir seste tamirciye gösterilmiştir hor kullanılmamıştır.Neyse sorun ateşleme sistemindendir diye;
*4 Adet Bosch buji ve kabloları değişti,
*Gaz filtresi ve hava filtresi değişti,
*Gaz ayarı yapıldı,
*Hararet müşürü değişti(Orjinal Alman),
*Boğaz kelebeği temizlendi ve adaptasyon yapıldı.
Tüm bunlar yapıldıktan sonra şimdi birde rölanti sorunum çıktı.Adaptasyon yapılmadan önce rölanti 900-1000 devir arasındayken,şimdi 500 devirde.Işıklarda beklerken hem sarsıntılı hemde kalkarken stop etti edecek oluyor.Tamirciye ne kadar söylediysemde rölantiyi yükseltme şansı yokmuş.Adaptasyon yaparken fabrika ayarlarına döndürebiliyormuş,başka hiçbir şeye müdahale edemiyormuş.
ARKADAŞLAR BU KONUDA LÜTFEN BANA YARDIM EDİN.GAZ KESME SORUNU VE RÖLANTİYİ NASIL YÜKSELTEBİLİRİM?
Aracımdan gayet memnunum hem performans,hem yakıt,hem kasa olarak.Sırf bu yüzden arabamdan soğuyorum,kullanırken kahroluyorum.Varsa bildiğiniz bu işin duayeni olan bir usta,lütfen önerin.

ALİ1489
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ömer
Nereden: İzmir
Arabanız: FELİCİA 1.6 GLX

İleti blauzahn » 19 Tem 2015, 10:58

Baskı balata ne durumda? Bana baskı balata gibi geldi.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti hakan1284 » 20 Tem 2015, 13:33

Birebir aynı sorunu yaşamış biri olarak 1.3mpi felicia da çözüm olarak oksijen sensörünü iptal ettim.(arızalı olduğu için) direk düzeldi.
Fişini çıkarıp 1-2 gün denemenizi önereceğim.
Çözüm alamazsanız bilgisayara bağlatıp belki bilgi alabilirsiniz.
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti toyota » 20 Tem 2015, 21:30

Gaz kelebeği potansiyometresinden dir diye tahmin ediyorum.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir