Lütfen Acil Yardım 2000 Felicia GLXİ Gaz Yemiyor (Benzinli)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lütfen Acil Yardım 2000 Felicia GLXİ Gaz Yemiyor (Benzinli)

İleti MuharremDudioglu » 23 Tem 2015, 23:48

Arkadaşlar 54 Binde Araba Gaza Basınca Yığılıp Kalıyor Boşta Bişey Yok Gaz Yemesinde Ama Düzde Rampada 1 Den 2 Ye Atınca Mesela Boğulur Gibi Oluyor Gaz Sonuna Kadarda Bassan Kendi Bildigini Okuyor Ağır Ağır Topluyor 3 Bin 4 Bin Devirlere Geldiginde Gittiğini Anlıyorsun Arabanın Benzinli Hiç Tüp Takılmamış Uzun Yolda 150 Yapıyor 80 krş Yakıyor Bu Halde Şehir İçinde Kelebek Buğazını Enjektörleri Temizlettim Bujiler Yeni Makinaya Bağlattım Arıza Gözükmüyor Sorun Düzelmedi Eksozcu Boşta Gaz Bastırdı Eksoz Tıkalı Değil Dedi Bilen Arkadaşlar Yardım Ederse Yada Şu Ustaya Danış O Anlar Derse Çok Sevinirim Servis 10 Yaşını Geçmiş Araçlara Bakmadıklarını Söyledi Şimdiden Tşkler

MuharremDudioglu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: muharrem dudioğlu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia

İleti furunotr » 24 Tem 2015, 00:40

Servisin beyanı müthiş yalnız; bence Skoda merkeze bildirin bu beyanı; sanıyorum yetkili servis bu... Araçlarda yasal olarak 10 yıl her türlü yedek parça bulundurmak zorunda ithalatçlısı ve dolayısıyla servisleri; mevzuat bu şekilde; 10 yaşını geçti bakmıyoruz diye bir durum yok... Tabii buna ne kadar uyuluyor orası da muamma... Ben aracı ilk aldığımda arka camdaki ortada bulunan 3. stop lambasının bir ayağı kırıktı ve yerinde durmuyordu; Yüce oto mudur nedir; Kartal'daki merkez servisine gittim parçanın bulunmadığını beyan etti arkadaşlar ve gelir mi sorusuna net bir cevap alamayınca vida, pul, tel, tutkal v.s. malzeme kullanarak bu fren lambasını yerine ben takmıştım

Şu an adı aklıma gelmiyor ben bu cihazı bilgisayar diye isimlendireyim; zahmet edip o arıza kodlarını belirleyen bilgisayara bağlasaydı zaten büyük ihtimalle arıza kesin olarak tespit edilecekti; muhtemelen hava-yakıt karışımını ayarlayan sensörlerde problem var; veya başka bir arıza uzman olmadığım için bilemeyeceğim...

En iyisi skodadan anlayan iyi bir tamirci bulun; sorunu çözcektir bir şekilde; mesela ben Anadolu Yakası'nda Ümraniye Namazgah'ta bir ustaya gidiyorum; mekan salaş ancak 7-8 senedir ne zaman gitti isem sorunum çözüldü... Mutlaka Avrupa Yakası'nda da böyle ustalar mevcuttur...

Parça meselesine gelince bazı parçalar hariç diğerleri de iyi-kötü bulunabiliyor piyasada zaten...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti barutoglu » 24 Tem 2015, 08:01

Belki bir ihtimal olarak, Benzin pompasını kontrol ettirdiniz mi?
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti sainz » 24 Tem 2015, 09:44

Avrupa Yakası' nda Topkapı Sanayi' de Ufuk Usta size yardımcı olur:
Ufuk Usta : 212 481 89 33
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir