Lpg de rolanti problemi lütfen acil

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg de rolanti problemi lütfen acil

İleti ellham » 30 Eyl 2015, 14:51

Merhaba arkadaşlar.
2001 model glxi enjeksiyon lu felicia var lpg de ışıklar da veya rolanti de durunca sürekli devir inip çıkıyor devir saati inip cikiyor rolanti normal şekilde durmuyor bazen çok nadir yapmadıği da oluyor benzine alıyorum sorun göremiyorum bilgisayara takdilar sorun çıkmadı lpg ustasıda baktı olmadı boğaz kelebeği ni temizledim wd40 balata spreyi ile tertemiz oldu ama duzelmedi ankarada zeki Ünaldı ve lojistik servislerine götürdüm pek ilgilenmediler çözüm uretmediler bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı lütfen yardım bekliyorum tecrubelerinizi bekliyorum

ellham
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erhan gön
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felicia 1.3 mpi

İleti KorsanKedi » 30 Eyl 2015, 16:57

Aynı 2001 glxi 1.6 kullanıyorum. Ben de çok uğraşltım bu dalgalanma ile, hem gaz hem de benzin aynı. Birde boş atınca stop etmesi. Çözüm bulamadık. devir motoru var ondan hyapıyor dediler, oysaki devir motoru yok, boğaz kelebeği kendi hallediyor. Temizlemek çözüm değil. Değiştirmek çözüm mü? Onun da bir garantisi yok. Hararet müşürünü de bir kontrol ettirin.

Bujiler, buji kabloları, ateşleme bobini değişti. Dalgalanma devam. Üstelik bu dalgalanma bende boşa atınca stop etmeye yol açıyor. Önceden günde 5-6 kere stop eden araç, yaz sıcaklarında haftada 1 veya 2 kez'e düştü. Havalar soğudu, bakalım ne olacak.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti ellham » 30 Eyl 2015, 21:25

Sorma kış geldi benim korkumda o hakaret müşuru de yeni değişti
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti ellham » 01 Ekm 2015, 15:54

ellham yazdı:Merhaba arkadaşlar.
2001 model glxi enjeksiyon lu felicia var lpg de ışıklar da veya rolanti de durunca sürekli devir inip çıkıyor devir saati inip cikiyor rolanti normal şekilde durmuyor bazen çok nadir yapmadıği da oluyor benzine alıyorum sorun göremiyorum bilgisayara takdilar sorun çıkmadı lpg ustasıda baktı olmadı boğaz kelebeği ni temizledim wd40 balata spreyi ile tertemiz oldu ama duzelmedi ankarada zeki Ünaldı ve lojistik servislerine götürdüm pek ilgilenmediler çözüm uretmediler bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı lütfen yardım bekliyorum tecrubelerinizi bekliyorum
Arkadaşlar bu sorunu çözecek iyi bir usta tanıdığınız yok mu Lojistik demeyin 3 kere gittim lüx arabalardan içeri giremiyorsun sırada gelmiyor bekle bekle sıkıldım.
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 01 Ekm 2015, 17:22

lpg ile ilgili sıkıntınız var gibi duruyor
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti felicia042 » 01 Ekm 2015, 21:29

birde hararet müşürünü orijinali ile değiştirin mavi halkalı olsun ve orijinal
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti umutgiray » 02 Ekm 2015, 10:02

88 oto sanayi 2. bölgede Uludağ Skoda var. oraya bir gösterin isterseniz. iki kardeşler. siz Zafer usta ya gösterin. telefon 0535 338 9563
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti mustafas » 02 Ekm 2015, 12:03

boğaz kelebeğine baktır aman temizlemek isteyen fısfıs sıkarım geçen diyen olursa inanma adam akıllı bi ustaya götür onun sökülüp temizlenmesi gerekiyor yoksa bizim gibi sürünürsün usta sende
mustafas
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa sunucu
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia 1,3 glxi

İleti ellham » 02 Ekm 2015, 15:31

felicia042 yazdı:birde hararet müşürünü orijinali ile değiştirin mavi halkalı olsun ve orijinal

aynen değişti dediğiniz gibi ama çzüm olmadı
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti ellham » 02 Ekm 2015, 15:38

mustafas yazdı:boğaz kelebeğine baktır aman temizlemek isteyen fısfıs sıkarım geçen diyen olursa inanma adam akıllı bi ustaya götür onun sökülüp temizlenmesi gerekiyor yoksa bizim gibi sürünürsün usta sende

abi sürünüyorum zaten boğaz kelebeği temizlendi sibob ayarı yapıldı komle lpg tesisatı bakıldı kontrol edildi yazılım yüklendi boğaz kelebeğine.En sonunda kelebek yazılım tutmuyor siliyor dediler kelebeğin fiyatı 850 tl birde bir hafta benzinde kullan da dene dediler benzinde kullanınca kelebek kendini ayarlayacakmış.

araba ısınınca rölanti 0 ile 1 arasında iken 1 e yükselip iniyor yükselip iniyor çözemedikçe sinirleniyorum .
Aslında arabamda bir sorun yok bu sayede herşeyinede bakıldı yürür aksamı süper oldu herşey elden geçti
inşallah kışın sorun çıkarmaz bu rölanti problemi de binerim .
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti eskişehirskodaustası » 02 Ekm 2015, 20:16

enjeksiyonlu 1.3 felicialar tüpü kabul etmiyor..hatta eskişehirde senelerdir çalıştığım tüpçü bile bunlara tüp takmıyor.ısrar ederek taktırmak isteyen olsa bile ben takmam git başka tüpçü taksın diyor..sonra arkamdan niçin kendime küfrettireyim diyor..neyse lafı uzatmıyayım.sorun lpgden kaynaklanıyor.sanırım yeni taktırmışsınız ..çözüm :araçtan lpg sistemini komple söktüreceksiniz ve söküldükten sonra aşağı yukarı 1000 km yaptıktan sonra aracınız eski durumuna gelecektir.yok söktürmem derseniz böyle relanti düzensizliği ile kullanmaya devam.
eskişehirskodaustası
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Eskişehir

İleti ellham » 02 Ekm 2015, 21:30

Hocam piyasada bir sürü var lpg li felicia enjeksiyon lu hatta bi tane komşumun var sorunsuz kullanıyor.Bence başka sorun var ama ustasıda denk gelmedim herhalde.
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti eskişehirskodaustası » 02 Ekm 2015, 22:09

hocam komşunuzun feliciası istisna olabilir..tüp taktıran 1.3 feliciaların yüzde 90 ı randımanı bozuluyor.aynı sorun ford ka diye küçük araç var.onlardada var.relantide yükselip alçalma-stop etme-vs.vs.
eskişehirskodaustası
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Eskişehir

İleti hakan1284 » 05 Ekm 2015, 14:29

Yaklaşık 6 aydır bende 1.3 mpi motorlu feliciamı tüp ile kullanıyorum, forumlarda bahsedilen randımansızlık ayar tutmama, stop etme. gibi sorunlar ile kesinlikle karşılaşmadım. Çok ta memnunum.

İlk zamanlar bir kesiklik ve rolanti dengesizliği ve düşük devirlerde aniden gaza yüklenince kesiklik ve potlama yaşadım. bunun çözümü olarak . Ateşleme bobinini değiştirdim. Ustanız ile samimiyseniz Orjinal veya orjinale yakın bir ateşleme bobini ile denemenizi tavsiye edeceğim. ben bu şekil çözüme ulaştım bilginize.
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti ellham » 07 Ekm 2015, 12:01

hakan1284 yazdı:Yaklaşık 6 aydır bende 1.3 mpi motorlu feliciamı tüp ile kullanıyorum, forumlarda bahsedilen randımansızlık ayar tutmama, stop etme. gibi sorunlar ile kesinlikle karşılaşmadım. Çok ta memnunum.

İlk zamanlar bir kesiklik ve rolanti dengesizliği ve düşük devirlerde aniden gaza yüklenince kesiklik ve potlama yaşadım. bunun çözümü olarak . Ateşleme bobinini değiştirdim. Ustanız ile samimiyseniz Orjinal veya orjinale yakın bir ateşleme bobini ile denemenizi tavsiye edeceğim. ben bu şekil çözüme ulaştım bilginize.
lpg markanız nedir hocam bide bu bobin ne iş yapıyor bujiler felan değişti sibob ayarları tamam ama bunu kimse söylemedi zaten tekleme istop etme olmuyor hiç bende sadece ışıklar da durunca rolantı yükselip alçalıyor onu da lpg de yapıyor çok enteresan bazen de yapmıyor
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan1284 » 12 Ekm 2015, 11:05

bendeki lpg markası atiker.
bobin bildiğiniz üzere 1.3 mpi motorlar bujilerin üstüne geçen parça yüksek voltaj üretip bujiler üzerinden ateşlemeyi gerçekleştiriyor.
bunda bir hata olduğununda tamiri yok direk değiştiriniz 300 tl civarı fiyatı mevcut. satın almadan önce ustanızla samimiyetiniz varsa 1 gün veya 3-4 saat denemenizi kesinlikle tavsiye ederim.
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti EVRENKİNG » 15 Ekm 2015, 16:07

MERHABA ARKADAŞLAR AYNI SORUN BENDEDE VAR TÜPTE ROLANTİ AYARI OYNUYOR.
AMA YAPACAK BİRŞEY YOK BÖYLE KULLANMAYA DEVAM EDİYORUM.
USTALARIN SÖYLEDİĞİ HEP AYNI,FELİCİALARIN ÇOĞUNUN GENEL BİR HASTALIĞI.
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EVREN CAVLAN
Nereden: İzmir
Arabanız: FELİCİA 99MODEL GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir