felicianın hız gösterge ışıklandırma sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicianın hız gösterge ışıklandırma sorunu

İleti mustafas » 01 Ekm 2015, 15:25

arkadaşlar felicianın bu seferde hız göstergesindeki ışıklar sol kısım yanıyor sağ kısım yanmıyor 5 10 dakikalık sürüşten sonra yanmaya başlıyor acaba bunun nedeni ne olabilir akü sıfır taktım araş 2000 model 1,3 mpi glxi bide bu araçlardaki boğaz kelebeği sorunu yaşıyıyorum araç adaptasyon sorunu yaşıyor ustalar bi çözüm bulmadı hemen değiştirelim sürecine giriyorlar konyada bunla ilgili nerelere başvurabilirm

mustafas
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa sunucu
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia 1,3 glxi

İleti KorsanKedi » 01 Ekm 2015, 16:46

Yaklaşık 1 saat kadar önce ben de gösterge paneli camını değişrimek için paneli soktum. Yeni cam almıştım, onu taktım. Daha öncesinde yanmayan ampullerim vardı, onları değiştirmiştim. Yani sökme konusunda ustalaştım artık.

Göstergeye bağlı, kablolu 3 soket var, bunlara ulaşıp oynatmak gerek, temassızlık olabilir. Ampullerin değişmesi gerekiyor olabilir.

Adaptasyon konusu ise şöyle, gittiğiniz ustalaın kullandığı programlar, orj değil de Üniversal ise adaptasyon yapamazlar, "yaptık ama tutmuyor" derler. Orj programlar öyle herkesin alabileceği fiyatlarda değil çünkü. Onların kullandığı programlar sadece arızayı gösterir.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti AhmetH » 01 Ekm 2015, 17:24

Kaba kuvvet çoğu zaman çözümdür

ön göğüste tam göstergenin üzerine denk gelen yere bir osmanlı şamarı indirin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mustafas » 02 Ekm 2015, 07:28

dün akşam dediğiniz kaba kuvveti kullandım sonuç olumlu :) adaptasyon ve fazla yakması konusunda tam yardım alamadım henüz bu konulardada yardımlarınızı bekliyorum yoksa güzelim aracı satıp tipo unoya dönmek istemiyorum
mustafas
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa sunucu
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia 1,3 glxi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir