Gaza hafif dokununca stop etme!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gaza hafif dokununca stop etme!!!

İleti muhammet17 » 31 Ekm 2015, 22:00

Aracım 96 model felicia.Bugün triger zincirini ve gaz beynini değiştirdim.Sübap ayarı vs.hepsi yapıldı.O eski zincir şakırtısı yok çok güzel çekiş filan şahane olmus gaz ayarı da yapıldı ama araç rölantide tekliyor ve gaza basınca yemiyor gazı tepkiyi çok geç veriyor sanki karbüratör de pislik vardır da tıkamış gibi tekletiyor(oyle bişey yok tabi) .Çok hafif dokununca gaza iyice rölanti düşüyor ve stop ediyor.Önceden bu yoktu birde bugünden itibaren aracın gösterge saati geri kalmaya başladı.Bu konularda yardımcı olacak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim.Cevaplarını ve yardımlarınızı bekliyorum.

muhammet17
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: muhammet taşkın
Nereden: Konya
Arabanız: felica

İleti muhammet17 » 31 Ekm 2015, 22:17

bakan arkadaşlar bilgileri dahilinde cevap verirse sevinirim.
muhammet17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 31 Ekm 2015, 22:51

Isin icine gaz girince ortalik karisiyor :)
Benzinde guzel calisir hale getirin arcinizi, vakum hortumlarida incelensin kacak vs var mi diye. Benzinde duzen tutan motor lpg ye kolay ayar tutar.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti muhammet17 » 31 Ekm 2015, 22:56

Ben acaba zincir değişiminden mi dedim acaba sente filan diyorlar ya ondan mı diye??
muhammet17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti blauzahn » 01 Kas 2015, 08:02

Geçen de buna benzer bir sorun anlatılıyordu sanki.. Distribütörün takılış yönü farklıydı..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti muhammet17 » 01 Kas 2015, 11:16

hergün yola gidiyorum arkadaşlar tatil bitmeden halledeyim bi yardımcı olun lütfen
muhammet17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cano » 01 Kas 2015, 11:53

blauzahn yazdı:Geçen de buna benzer bir sorun anlatılıyordu sanki.. Distribütörün takılış yönü farklıydı..

evet arkadas o konuyu açan bendim.benim arabada 94 forman.yaklaşık 3-4 ay ônce motoru rektefe yaptırdım.benim usta distiributôrú biraz sola kayık takmış ama çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok.Sizdeki aynı sorun bendede var.araba rolantide çalışırken ayaģımı gaz pedalına dokunup bıraktıģımda bazen stop ediyor bazen rolanti çok düşüp hatda yaģ lambası yanıp geri eski yerine geliyor.Birde vites değiştirmelerde ayaģımı debriyajdan çekip gaza dokunduģumda bilhassa düşük viteslerde gaza geç tepki veriyor ve sonra motor gücünü aktarma organlarına birden verince küt diye ses geliyor.Bu sorunun neden kaynaklandığını şu ana kadar bulamadım.gaz beyninden sürekli rolanti ayarı yapıp duruyorum.rolantiyi düşük ayarladığımda sogukken stop ediyor.yüksek ayarladığımda ısınınca 1000 in üstüne çıkıyor.Bu gaza geç tepki vermesinin distiributorun takılış yônüyle,sente kayıklıģıyla bir alakası varmıdır yokmudur,ben bu forumu hatim ettim , şu ana kadar bu sorulara bir yanıt bulamadım.şunuda belirtiyim benim araba benzinde bu sorunları yapmıyor.Kardeş benim daha ônce açtıģım iki konu var.distiributor ve sente ile alakalı.bu forumda benim yazdıklarım ve distiributorun duruşunu gösteren fotoğraflar var.o fotograflara bakarsın eģer senin arabadada benzer bir durum varsa buradan bir sonuca varabiliriz.kolay gelsin.
cano
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Can DOĢANAY
Arabanız: 1994 skoda forman

İleti muhammet17 » 01 Kas 2015, 13:07

cano yazdı:
blauzahn yazdı:Geçen de buna benzer bir sorun anlatılıyordu sanki.. Distribütörün takılış yönü farklıydı..

evet arkadas o konuyu açan bendim.benim arabada 94 forman.yaklaşık 3-4 ay ônce motoru rektefe yaptırdım.benim usta distiributôrú biraz sola kayık takmış ama çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok.Sizdeki aynı sorun bendede var.araba rolantide çalışırken ayaģımı gaz pedalına dokunup bıraktıģımda bazen stop ediyor bazen rolanti çok düşüp hatda yaģ lambası yanıp geri eski yerine geliyor.Birde vites değiştirmelerde ayaģımı debriyajdan çekip gaza dokunduģumda bilhassa düşük viteslerde gaza geç tepki veriyor ve sonra motor gücünü aktarma organlarına birden verince küt diye ses geliyor.Bu sorunun neden kaynaklandığını şu ana kadar bulamadım.gaz beyninden sürekli rolanti ayarı yapıp duruyorum.rolantiyi düşük ayarladığımda sogukken stop ediyor.yüksek ayarladığımda ısınınca 1000 in üstüne çıkıyor.Bu gaza geç tepki vermesinin distiributorun takılış yônüyle,sente kayıklıģıyla bir alakası varmıdır yokmudur,ben bu forumu hatim ettim , şu ana kadar bu sorulara bir yanıt bulamadım.şunuda belirtiyim benim araba benzinde bu sorunları yapmıyor.Kardeş benim daha ônce açtıģım iki konu var.distiributor ve sente ile alakalı.bu forumda benim yazdıklarım ve distiributorun duruşunu gösteren fotoğraflar var.o fotograflara bakarsın eģer senin arabadada benzer bir durum varsa buradan bir sonuca varabiliriz.kolay gelsin.
Okudum yazdıklarınızı bende de sanki distrübitör avans sente vb.gibi sorunlar duruyor yarın gidecem bunları diyecem bakalım olmadı usta değiştirecez
muhammet17
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti blauzahn » 01 Kas 2015, 14:01

@cano özelden yazarsan usta tavsiyesi verebilirim.

@muhammet17 konya'da düzgün bir skoda ustası bulamamanız mümkün değil. Orada mutlaka prof. seviyesinde ustalar vardır.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti cano » 01 Kas 2015, 20:44

muhammet17 yazdı:
cano yazdı:

Okudum yazdıklarınızı bende de sanki distrübitör avans sente vb.gibi sorunlar duruyor yarın gidecem bunları diyecem bakalım olmadı usta değiştirecez

sizin aracın distribütôrün duruşunda bir anormallik varmı.cep ile fotoğraf cekip koyabilirmisiniz.
cano
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Can DOĢANAY
Arabanız: 1994 skoda forman

İleti Safariali » 23 Arl 2015, 07:49

Serizeni zapalovani motoru u skody favorit

Youtube da bi bakın belki iş görür
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti yasinacikyer » 23 Arl 2015, 09:31

muhammet17 yazdı:hergün yola gidiyorum arkadaşlar tatil bitmeden halledeyim bi yardımcı olun lütfen

GAZ YEMEME OLAYI SADECE ROLANTİDEMİ OLUYOR VİTESTEDE YAPIYOR MU ? DİĞER KONUYLA İLGİLİ BENİM ARACIMDA DA İLK ALDIĞIMDA BU ŞEKİLDE PROBLEM VARDI MOTORA TAKILAN YERİNİ ÇIKARIP TEKRAR TAKTILAR KENDİLİĞİNDEN DÜZELDİ.BÜYÜK İHTİMAL TAKARKEN SIKINTI OLMUŞTUR.
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin acikyer
Arabanız: favorit 136L

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir