arkadan gelen uğultu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadan gelen uğultu

İleti blauzahn » 01 Kas 2015, 08:11

Arkadaşlar merhaba, gün geçmesin ki yeni bir sorun çıkmasın. 600 km civarı bir yol yaptım, giderken 100km üstüne çıkınca inanılmaz bir uğultu çıkmaya başladı. 90 km.'de ses yok, 110 km.'de ses yok ama 100 km.de uğultu geliyor. Önce şanzumandan sandım ama boşa atınca da aynı ses devam ediyor. Dönüş yolunda belli hızlarda da nüksetmeye başlayınca eli kulağında olduğunu farkettim.

Sıkıntı yüksek ihtimal arka teker rulmanında. İkisini birlikte değiştirmeyi düşünüyorum ama daha önce hiç değişim yapmadığım için hangi marka almam konusunda emin olamadım. Öne çıkan 2-3 marka gördüm fag, skf ve febi olarak. Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?

blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti AhmetH » 01 Kas 2015, 08:40

Hepsi guzel markalar, skf taktirmistim bende, takmasi ince iscilik isteyen yagli pis bir iş,

Kampana acilmisken balatalarinizda yenilenebilr genelde bitmez ama hic yoktan bir temizlik zimpara ayar vs iyi hissettirecektir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti blauzahn » 01 Kas 2015, 09:26

Teşekkür ederim Ahmet Bey. Kendim yapmaktan ziyade ustaya gitmeyi düşünüyorum. Cümleyi kurarken kendim yapacakmışım gibi olmuş. 1-2 ay kadar önce ön arka fren bakımı için gitmiştim. O zaman arka balataları değiştirtmiştim ama usta bir sıkıntı göremediği için rulmanlara bir şey dememişti. Biz de tecrübe etmiş olduk işte :)
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 01 Kas 2015, 15:42

blauzahn yazdı:...1-2 ay kadar önce ön arka fren bakımı için gitmiştim. O zaman arka balataları değiştirtmiştim ama usta bir sıkıntı göremediği için rulmanlara bir şey dememişti...

Zaten rulmanın sağlıklı olup olmadığını dinleyerek vs. anlamak pek de mümkün değil zira birden bire ses yaparak artık miadının dolduğunu bildirir. Rulmanı takarken özel bir aparat ile vurarak takılması lazım yani vurunca her yanına eşit dağılmalı kuvvet. Tek tarafa vura vura takılırsa kısa sürede problem çıkartması kuvvetle muhtemel.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti blauzahn » 07 Kas 2015, 17:22

Bugün fag marka olanı her iki arka tekere de taktırdım. Parçacım da özellikle fag marka olanı tavsiye etti. Skf'yi pahalı olduğundan dolayı satamadıkları için getirmediğini anlattı. İşçiliği gerçekten pismiş. Zira vıcık vıcık gres yağı ile çalışmak gerçekten zor.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Ahmet BALKANCI » 08 Kas 2015, 20:54

Aynı olay benim aracımda oldu. Ben febi marka aldım. Usta değiştirdi. şuan problem yok.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti blauzahn » 08 Kas 2015, 21:21

Febi'ye de güzel diyorlar. Montajı yapan ustam önemli olan gresi güzel yedirmek diyor :) Setin içerisinden çıkan gres ustanın bastığı gresin 1/5'i kadar.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir