Gösterge panelinin ışıkları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gösterge panelinin ışıkları

İleti EVRENKİNG » 06 Kas 2015, 20:36

Merhaba arkadaşlar

Gece yolda giderken gösterge panelinin ışıkları normal yanarken birden daha fazla ışıklı olarak yanmaya başlıyor ama 2 yada 3 saniye sonra sönüyor ve bu esnada arabada bir tutukluk oluyor ama ışıklar sönünce normale dönünce duzeliyor. Sebebi ne olabilir acaba.

EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EVREN CAVLAN
Nereden: İzmir
Arabanız: FELİCİA 99MODEL GLXİ

İleti KorsanKedi » 07 Kas 2015, 12:57

EVRENKİNG yazdı:Merhaba arkadaşlar

Gece yolda giderken gösterge panelinin ışıkları normal yanarken birden daha fazla ışıklı olarak yanmaya başlıyor ama 2 yada 3 saniye sonra sönüyor ve bu esnada arabada bir tutukluk oluyor ama ışıklar sönünce normale dönünce duzeliyor. Sebebi ne olabilir acaba.

Benim aracımda da tam tersi sorun oluyor. Gece, özellikle hava yağışlıysa, farlar, silecek ve kalorifer açık iken hafif bir zayıflama, (gösterge ışıkları ve farlar zayıflıyor, silecekler ve kalorifer yavaşlıyor) sonra "cıyk" diye bir ses, (sanırım kayış sesi) sonra normale dönüyor. Bunun neden kaynaklandığını ben de çözemedim.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti sainz » 07 Kas 2015, 13:29

KorsanKedi yazdı:Benim aracımda da tam tersi sorun oluyor. Gece, özellikle hava yağışlıysa, farlar, silecek ve kalorifer açık iken hafif bir zayıflama, (gösterge ışıkları ve farlar zayıflıyor, silecekler ve kalorifer yavaşlıyor) sonra "cıyk" diye bir ses, (sanırım kayış sesi) sonra normale dönüyor. Bunun neden kaynaklandığını ben de çözemedim.

Kayış kasnaklar üzerinde patinaj yapıyor olabilir. Yani kaydırarak dönüyor olabilir.
Ya gerginliği az gelmiş ya da artık evsafını yitirdiği için sertleşmiş ve kasnakların üzerine tutunamıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti EVRENKİNG » 07 Kas 2015, 13:58

dediğiniz olay benim arabadada var.akünün oraya su alıyormu sizin araba.bende o sorunda var,akünün arka tarafına cılk su oluyor her yağmurda.
silikon çekicem galiba başka seçenek yok.kayış kontrolunü yaptırayım ordan olma ihtimali yüksek.
EVRENKİNG
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EVREN CAVLAN
Nereden: İzmir
Arabanız: FELİCİA 99MODEL GLXİ

İleti Halil42 » 11 Kas 2015, 15:01

kayış gevşek,şarz dinoma bilyalarıda hafifden zorluyorda olabilir,ıslaklıkla birleşince kaydırıyor
Halil42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halil CESUR
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti Halil42 » 11 Kas 2015, 15:03

KorsanKedi yazdı:
EVRENKİNG yazdı:Merhaba arkadaşlar

Benim aracımda da tam tersi sorun oluyor. Gece, özellikle hava yağışlıysa, farlar, silecek ve kalorifer açık iken hafif bir zayıflama, (gösterge ışıkları ve farlar zayıflıyor, silecekler ve kalorifer yavaşlıyor) sonra "cıyk" diye bir ses, (sanırım kayış sesi) sonra normale dönüyor. Bunun neden kaynaklandığını ben de çözemedim.

kayış gevşek,şarz dinoma bilyalarıda hafifden zorluyorda olabilir,ıslaklıkla birleşince kaydırıyor
Halil42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halil CESUR
Nereden: Konya
Arabanız: SKODA FORMAN

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir