SKODA FELİCİA 1,3 GLXİ SABAHLARI ÇALIŞMIYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA FELİCİA 1,3 GLXİ SABAHLARI ÇALIŞMIYOR

İleti ES26 » 03 Arl 2015, 13:21

ARKADAŞLAR KIŞ GÜNLERİ BAŞLADI AKÜM İYİ ARACIM SABAHLARI ÇALIŞMIYOR ARAÇ BENZİN YEMİYOR GİBİ SANKİ BİRAZ İTTİRİNCE ÇALIŞIYOR BAZEN BAZEN ÇALIŞMIYOR MARŞ ÇEVİRYOR SIKINTI YOK BAŞKA AKÜYÜ ARACIMA TAKTIM YENİ AKÜ ODA ÇALIŞTIRMADI SORUN NEDEN OLABİLİR BUJİMİ ATEŞLEMEMİ MARŞ KÖMÜRÜMÜ
ARACIM ENJEKSİYONLU BENZİN HERZAMAN ÇEYREK DEPO VAR SANKİ BOĞULUYOR GİBİ BOĞAZ KELEBEĞİMİ SORUN SORUN NE OLABİLİR YARDIMLARINIZI RİCA EDERİM.

ES26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SEMİH YÜKSEL
Nereden: Eskişehir
Arabanız: FELİCA 1999 GLXİ

İleti SKDFORMAN » 03 Arl 2015, 15:56

Herşeyiniz normal ve çalışmıyorsa yanlış yağ seçiminden olabilir.
Aracınız benzinde çalışıyor
Boğaz kelebeğinden olacağını sanmam.
Ateşleme durumunuz nasıl (buji-buji kablo)

Dip Not: Enj. araçlarda kontağı açıp belli bi süre beklemek gerekir. Benzin pompası silindiri beslemesi için. Ayrıca marş esnasında bazı araçlarda hiç gaza basmamanız gerekiyor. Sizinkide öylemi bilmiyorum. enj. coğu öyle..
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti ÖZCAN » 03 Arl 2015, 21:12

muhtemelen bujiler ıslanmış olabilir çünkü benimde daha önceki arabam olan felicia 1,3 glxi aracımda böyle bir olay başıma geldi bujiler ıslanınca çalışması olanaksız bujileri söküp içerideki benzini dışarı attırıp buji yuvalarını iyice kurulayıp tek marşta alacağına inanıyorum
55 FB 375
Kullanıcı avatarı
ÖZCAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖZCAN ÖZTÜRK
Nereden: Samsun
Arabanız: FABİA 1,2 AMBİANT DİNAMİK 55 FB 375

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir