felicia 1.9 dizel öneri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia 1.9 dizel öneri

İleti suleyman35 » 06 Oca 2016, 22:31

selamlar skoda seven arkadaslar adım suleyman sizden öneri görüsleriniz hakkında yardımınıza ıhtıyacım olacak öncelıkle sorunum şu 1997 model felicia 1.9 glx combi dizel aracım var ben 2.ci sahibiyim 1yıldırda ben kullanıyorum cok memnunum genişlik yakıt ve uzun yol rahatlıyından ama aracın ilk sahibi yaklasık 2 yıl önce birkez hareret yukselmıs fan musuru arızasından dolayı ondan sonra yaklasık 1000 km de 1 lt yag yakmaya baslamıs bende yaklasık 20000 km yaptım suan 266000 km de yaklasık 1000 km de 2l fazla yag yakmaya basladı ve dun vize icin emısyon almaya gittim alamadım kaldı yogun mavi beyaz dumandan izmire yeni tasındım bi servise gittik motor yag cubuguna baktı hemen motor yapılacak dedi 3000 tl ile 5000 tl arası dedi ama arcın yakıtında ve hararet gec calısma cekıs hızlanma gibi bi sorunu yok bende baya bir internet arastırdım su kanıya vardım hararetden kaynakanan supap kayıt lastıklerının asınması ve yag sekmanlarının asınması ( hava filresının oraya cok fazla yag atıyor ) sekman kayıt lastıklerının degısmesıyle kurtulur kanısına vardım cunku sırketdekı transıt yag yakmaya basladıyında arka bagaj kopmle yag lekesi oluyordu bende bu olay yok siz degerli uyelerin yorumlarını beklıyorum hayırlı aksamlaar

suleyman35
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: suleyman
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda felicia 1.9 glx

İleti lestat » 11 Oca 2016, 21:11

Sizin araçta hararete bağlı motor hasarı oluşmuş olabilir. Öyle bir durum varsa motor yapılması gerekebilir; ama tam görmeden konuşmak yanlış. Eğer ki düzgün servis arayışındaysanız. 1. sanayi stesinde murat cenci var cenci oto servis. Ben fabiamın motorunu ona yaptırmıştım. şuan saat gibi. Dürüst kazıkçı olmayan halden anlayan biri. Vw grubu araçlara bakıyorlar genellikle. Malum sizin felicia 1.9 da vw motoru kullanıyor. Gidip bir gösterin derim; ama onun da motor yapılacak demesi de yüksek ihtimal. İnşallah çok masraf açmaz sizinki.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti suleyman35 » 17 Oca 2016, 12:32

cok tesekkur ederim gercekten yardımcı oldunuz bu hafta gideceyim
suleyman35
Yeni Üye
Yeni Üye