Felicia şarj dinamosu sıkıntısı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia şarj dinamosu sıkıntısı

İleti omerhuso » 17 Oca 2016, 20:34

Arkadasşlar herkesere iyi aksamlar dilerim
2000 model felicia glx i aracım var araçta 4 ay kadar önce konjektör değişti,daha sonra 3 ay akdar böyle kullandım ve bir gün araba yolda giderken kendiliğinden istop etti
marş yok götürdüm elektrikçiye yine konjektör değiştirdi aküyüde şarj etti ama nafile 50 km gittim yine araba durdu
sonrasında arabayı baska bir elektrikçie götürdüm usta dinamoyu tamir ettim dedi şimdi bi 10 gündğr kullanıyorum yaklasık 120 km kadar oldu arabayla çarşıya indim cok da yagmur yagıyodu dönüşte kontagı actım ama akü lambası yanmıyor yine aynı arıza olabilir mi yada yağmurdan mı oldu bilemedim siz ne düşünüyorsunuz

omerhuso
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Felicia

İleti KorsanKedi » 17 Oca 2016, 21:59

omerhuso yazdı:Arkadasşlar herkesere iyi aksamlar dilerim
2000 model felicia glx i aracım var araçta 4 ay kadar önce konjektör değişti,daha sonra 3 ay akdar böyle kullandım ve bir gün araba yolda giderken kendiliğinden istop etti
marş yok götürdüm elektrikçiye yine konjektör değiştirdi aküyüde şarj etti ama nafile 50 km gittim yine araba durdu
sonrasında arabayı baska bir elektrikçie götürdüm usta dinamoyu tamir ettim dedi şimdi bi 10 gündğr kullanıyorum yaklasık 120 km kadar oldu arabayla çarşıya indim cok da yagmur yagıyodu dönüşte kontagı actım ama akü lambası yanmıyor yine aynı arıza olabilir mi yada yağmurdan mı oldu bilemedim siz ne düşünüyorsunuz

Benzer sıkıntıyı ben yaşamıştım. Son çare elektrikçi tamir için açtı, "bu zaten tamir görmüş, artık komple dağılmış" dedi. Yenisi arayıp bulduk, golf için olanı alıp takmış ve sorunsuz kullanmıştım.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti omerhuso » 17 Oca 2016, 23:56

teşekkürler hocam bize yine bi 250 300 lira patlar bu ay
omerhuso
CLASSIC
CLASSIC

İleti teksamet » 19 Oca 2016, 11:29

şarj dinamosu önemli,

ve birçok kriter var düzgün çalışmasını sağlayan. konjektör bozulduysa muhtemelen diyotlarda bozulmuş ki konjektörü tekrardan bozdu, bence işinin ehli bir tamirci diyotları, konjektörü, bilezikleri, stator ve rotor sargılarının durumunu, kömürleri kontrol ettikten sonra arızanın nerde olduğunu bulacak ve tamir edecektir, boşuna yenisine para vermeyin,
ama 10 yıldan eski ise değiştirmenizde fayda var.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti omerhuso » 19 Oca 2016, 20:01

hocam çok önemlide artık kabak tadı vermeye başladı.birincisi balıkesirde yasıyorum sanayide düzgün bi elektrikçiye daga rastlamadım herkes ustasından ne öğrendiyse ezbere iş yapmaya çalışıyo ne ölçüm var ne bi teşhis var ; abi surdandır o surdan yapar abi ayakları anlayacagınız.ikincisi durum böyle oldugundan dolayı her seferinde 20 30 lira vere vere bi şarj dinamosu parası gitmiştir.En güzeli kısa süre için de bu işi kökten çözmek lazım ayrıca dinamo 15 16 yıllık dinamo.yorumlarınınz için ayrıca teşekkür ederim
omerhuso
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir