Yağmurda sorunlu çalışma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yağmurda sorunlu çalışma

İleti ellham » 15 Şub 2016, 03:40

Herkese merhaba
2001 glxi 1.3 enjeksiyonlu aracimda yagmurlu havalarda çok yağmur yagdiginda yada su birikintisine girince gaz yeme me tekleme oluyor lpg dede gaz Dada yapıyor sanki bi yerden su alıyor araç bi süre sonra düzeliyor eminim bi yerden su alıyor ama neresi olabilir bilmiyorum çok yağış olunca yada su birikintisine girince yapıyor sizce nerden su alıyor yada ne sorunu olabilir başına gelen yada bilen varmi

ellham
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erhan gön
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felicia 1.3 mpi

İleti yasinacikyer » 15 Şub 2016, 10:30

Siz problemi çözmüşsünüz zaten benzinli araçlarda oluyor bu durum birikintilere yavaş girmeniz tavsiyemdir. Su alan yerde bujilerdir motor sıcaklığıyla da bir süre sonra kuruyup normale dönüyordur. Benim teşhisim bu. Ustalar yanlışım varsa düzeltirler.
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin acikyer
Arabanız: favorit 136L

İleti ellham » 28 Mar 2016, 10:54

herkeze selam bu konu çözüldü belki ilerde birinin işine yarar düşüncesi ile yazıyorum

bir kaç usta gezmeme rağmen sonuç bulamadım en son lojistik skoda serkan ustaya gösterdim sorunumu aracın altına eğilip sağ teker tarafında u sacı eksik olduğunu takılırsa sorunum çözüleceğini söyledi (zamanında lüzumsüz diye lüzumsuz bir usta sökmüş demekki sonrada takmamış ) u sacı diye geçiyor 30 tl fiyatı aldım takdık yağmurlu havada iki gün kullandım çok şükür sorun gitmiş

kolay gelsin .
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan1284 » 02 Nis 2016, 22:46

ellham yazdı:herkeze selam bu konu çözüldü belki ilerde birinin işine yarar düşüncesi ile yazıyorum

bir kaç usta gezmeme rağmen sonuç bulamadım en son lojistik skoda serkan ustaya gösterdim sorunumu aracın altına eğilip sağ teker tarafında u sacı eksik olduğunu takılırsa sorunum çözüleceğini söyledi (zamanında lüzumsüz diye lüzumsuz bir usta sökmüş demekki sonrada takmamış ) u sacı diye geçiyor 30 tl fiyatı aldım takdık yağmurlu havada iki gün kullandım çok şükür sorun gitmiş

kolay gelsin .

hocam bu dediğiniz u saçı tam anlayamadım nasıl bir şey. benim arabada da yeni başladı suya girince tekleme sorunu araç enjeksiyonlu saçlar fln tamam sol şazımanın orda ve sağda tekerin orda saç mevcut.
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti hakanerdogan » 02 Nis 2016, 23:36

Su davlumbazların oradan giriyor mantıksız bi önerme değil zira tekerin kaldırdığı su ancak oradan yukarı taşınabilir. Buji kabloları, bobinler ya da varsa distribütör ıslanmasana delalet.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti furunotr » 03 Nis 2016, 20:09

Benim hiç öyle bir problemim olmadı; demek ki şu "U" saçı denen aparat benim araçta mevcut...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti ellham » 12 Nis 2016, 14:06

hocam tam sağ tekerin orda ordan bakınca aracın kayışını görüyorsan yok demektir o kısımdan ıslanma yapıyor ıçeri su alıyor bujileri ıslatıyor resmi koymaya çalıştım parçacılar biliyor zaten
Eklentiler
skoda-felicia-99-01-motor-muhafaza-saci-sag.jpg
skoda-felicia-99-01-motor-muhafaza-saci-sag.jpg (3.37 KiB) 401 defa görüntülendi
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan1284 » 19 Nis 2016, 18:38

Eywallah hocam bu parça bende var , muhtemelen iyi oturmadı diye düşünüyorum lifte aldırdığımda kontrol edeceğim . Teşekkür ederim.
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir