Felicia Gaz yemiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Gaz yemiyor

İleti hamidowic » 22 Şub 2016, 14:58

Pazar günü izmir Karaburun arası yol yaptım.
Aracım 1-3 vites arası ivmelenmesi çok iyi olmasada normal.
Ancak 4 ve 5ci viteste bayılıyor 100ü görmüyor düz yolda.
Lpg ve benzinde denedim sonuç aynı.
Yer yer hafif yokuşta 3CÜ viteste bile gaz yemedi hatta bayılarak sürat düştü. Arabada 2 kişiydik ve yüksüzdük

Sıkıntı nedir?

Lütfen yardım

hamidowic
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: 96 Felicia glxi

İleti hamidowic » 22 Şub 2016, 22:28

arkadaşlar hiçmi fikir verecek yok.
nekadar ölü bir forum burası.
hamidowic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 23 Şub 2016, 12:22

Ya besleme ya ateşleme sisteminde; bunlar değilse de baskı-balatada sıkıntı var tahminimce.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti yasinacikyer » 23 Şub 2016, 13:27

Forumun ölülüğünden değil de sorunun çok geniş kapsamlı olmasından galiba :) arabanızın gitmemesinin o kadar çok sebebi olabilir ki bunların arasından sadece bir tanesini söylesek olmaz, hepsi yazmakla bitmez. Biraz detay vermelisiniz ki daha doğru bilgi verilsin. örn. şunları yeniledim ama sonuç yok, yakıtı iyi veya kötü vs.vs. Bu detayları veremezseniz verilecek cevap hemen hemen aynı olur.
"Ya besleme ya ateşleme sisteminde; bunlar değilse de baskı-balatada sıkıntı var tahminimce."
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin acikyer
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 136L

İleti hamidowic » 23 Şub 2016, 20:42

lpgde yakıt normal yuvarlak rakam ile km de25 kuruş yakıyor. benzinde hesaplama fırsatım olmadı.
bujiler sıfır, aracı aldıktan 15 gün sonra değiştirdim. (forum vasıtasıyla öğrendiğim özdaş skodaya gittim)

yukarıda anlattığımdan başka ne detay isterseniz paylaşabilirim. elbette servise gideceğim ancak önce olayı anlamak istiyorum. teknik konularda zır cahilim terimlere yeni yeni alışıyorum. birde servise gittiğimde anlamadığım için kazıklanmak istemiyorum

düz yolda gazı kökledğimde 100kmyi görmüyorum. sanki aracın arkasında paraşüt açılıyor. araç devirlenmiyor. azıcık yokuş olsa her iki kadranda bayılıyor ve geriliyor. 5ten 4e, 4ten 3e aynı şekilde devam ediyor.

eyvallah motor 1.3 0-100 arası 5 saniyede çıksın demiyorum ama 120 kadranı rahat rahat görebilecek bir motor bence.
hamidowic
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yasinacikyer » 24 Şub 2016, 09:18

felicia 1,3 motor ama favoritler den daha özellikli motora sahip ben 136l kullanıyorum 155-160 km hıza ulaşıyorum. Yani seninkini sen hesap et. Öncelikle kontrole debriyaj dan başla ayağını birden çektiğinde hemen algılıyor mu, vites geçişleri nasıl eğer bitikse kalkışları çok baygın olur. Daha sonra hava filtresi yeni mi gaz ayarı bozulmuş olabilir. Benzinde sıkıntı yapıyor mu yoksa sadece lpg demi gitmiyor. Eğer benzinde gidişi iyi ise sorun lpg sisteminde beyin gaz ayarı kontrolünden sonra büyük ihtimalle düzelir. Benzinde de gitmiyorsa karbüratör temizliği ateşleme sistemi kontrolü yapılmalı buji kabloları distribütör ve diğer ateşleme ekipmanları... Kazıklanma konusuna gelince
-- Şu değişecek
-- Tamam değiştir
Sorun çözülmeyince
-- Bu da arızalı buda değişecek" diyorsa .
Bana göre bu ustadan bir bok olmaz.
Ustanın iyisi önce arızayı tespit edip sonra parça değiştirendir. (Tabi yine benim kendime göre tespitim.)
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin acikyer
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 136L

İleti HASSAN » 27 Şub 2016, 00:21

çiğli ata sanayide al-bur oto skodacı bi yer var mümkünse bide erol ustaya göster,işinin ustası esnaf adamdır gereksiz hiç bir şey yapmaz bi fikir al derim,yukarıdada arkadaşlar yazmış bir çok etken olabilir cep0.535 620 42 87
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti hamidowic » 27 Şub 2016, 00:52

Sıkıntı sadece tüpte olsa eyvallah ancak benzinde de olunca moralim bozuldu.
Forum harici başka arkadaşlarımda skoda ustası önerdi.
Açıkçası tek seferde işi bitirmek istiyorum.
Usta usta gezip kafamı karıştırmak istemiyorum.
Bu işlerde acemi olduğum için konulara nasıl yaklaşacağımıda tam kestiremiyorum.
Bikaç yer gezip sırf baktırmak için boşa para vermek mantıklımı?
hamidowic
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir