su eksiltme sorunum var ACİL YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

su eksiltme sorunum var ACİL YARDIM

İleti ellham » 04 Mar 2016, 16:54

Herkese selamlar ;
1,3 mpi motor glxi aracımda radyatör bidonunda su eksilme oluyor motor ustaları baktı contada sorun yok yağa su karıştırmada yok arabanın sağından solundan akıtan da yok görünen sızıntı yok bu konu ile ilgili başına bişey gelen varmı yardımcı olucak

su 1 haftada nerdeyse 1 litre kadar eksiliyor damlayan akıtan gözle görünen biyer yok yağa karışan su da yok ustanın dediği bi yerden patlak verene kadar bin diyor .

sizin bildiğiniz bir durum varmı yorumlarınızı bekliyorum

ellham
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erhan gön
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felicia 1.3 mpi

İleti SKDFORMAN » 04 Mar 2016, 18:41

ellham yazdı:ustanın dediği bi yerden patlak verene kadar bin diyor

Ustaya katılıyorum. Dediğiniz gibi çok fazla bi kayıp varsa yakın zamanda kendini belli eder, bu durumda teşhiste kolay olur.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti frostbite19 » 06 Mar 2016, 21:38

Bizim felicia da yıllardır var o saorun. Çözmeye çalışma şimdilik. Yedek su deposundaki seviyeyi MİN seviyesinde hatta Min seviyesinin çok az altında tutmaya çalış. Doldurursan hep atar. MAX seviyesine kadar bile doldurma . Biz yılllardır bulamadık nerden attığını. Bulursan bana da söyle :)

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti skodaci06 » 06 Mar 2016, 22:21

Hangi ustaya gittiniz yer ?
skodaci06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haydar Çağaroğlu
Arabanız: Skoda Favorit Silver Line GLX

İleti ellham » 06 Mar 2016, 23:36

Cumartesi günü iki ustaya daha gittim biri devir daime bakmak lazım dedi biride conta yakmis dedi banada conta mantıklı geldi çünki sürekli hava basiyor bidonu patlattı değiştirdim borular felan taş gibi oluyor Bidon kapagi hafif acik kullaninca sorun olmuyor ama uzun sure kullanirsan kapak gider diyorlar bi kac ustaya danıştim doğru olabilir dediler yanma odasından birine şu alıyor olabilir miş bu araçlar Aliminyum blok iyi bilen biri yapsa daha iyi olur dediler. Yani conta değişecek gibi . Araba normal çalışıyor hersey normal aslında bu durumlar dışında ne yapsam bilemedim.
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti ellham » 07 Mar 2016, 09:48

bu arada son gittiğim conta yanık tepiti lojistik skoda oraya yaptırmayı düşünüyorum
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti ellham » 28 Mar 2016, 11:03

arkadaşlar herkeze selam bu sorunum da çözüldü sayılır bilginiz olsun diye yazıyorum conta yanık

üst kapak taşlama ile kurtarmayacağı anlaşıldı daha önce çok taşlamışlar
orijinal üst kapak 950 tl çin malı 450 çin malı alınca extradan 150 200 felan da taşlatma saplama yaptırma felan var içi boş yani 650 700 ü buluyor

orijinal kapak aldım 950 tl ye
orjinal conta aldım 40 tl
termostat da patlaktı yan sanayi 65, orijinal 135 tl orjinalin herşeyi üstünde müşürü felan ondan aldım yan sanayi parçadan nefret ediyorum

toplamda üst kapak yapımı conta 1650 ye bitti yağıy dı antifiriziy di yag filitresi hava filtresi ıvır zıvır 1650
şuan da kullanıyorum 400 km uzun yolda sıkıntı çekmedim sıkıntı yok gibi 1000 km sonra sibob ayarı yapılacak tekrar izlenimlerimi paylaşırım
ellham
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 28 Mar 2016, 13:47

Parça fiyatları çok arttı yaa. Buna bağlı olarak çok tutmuş. Eskiden bu rakamlara komple motor yapılıyordu.
İmkan olsada hepimiz iyi arabalara binsek.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir