Anlamadan Felicia 1.3 lx 95 model aldım.pişman gibiyim.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Anlamadan Felicia 1.3 lx 95 model aldım.pişman gibiyim.

İleti bymozbek » 11 Nis 2016, 15:29

Merhabalar,
Yeni üyeyim.
Motor ustası yeğenime dedim; eşime araba kullanmayı öğreteceğim için ucuz satımı kolay parçasıda yakıtı ucuz bir araç arıyorum.Abi bir tempra buldum sana getireyim gör dedim dedi, araba pazarında şuan yeşil 95 model skoda var arabayı biliyorum param olsa ben alıcam satan benim yanımda usta arabayla gelin buraya diye lafı tıkadı(bu arada araba pazarındaydım)aldık abinin yanına vardık,bu arada enterasan birşey oldu pazarda bir adam arabayı beğenmiş etiketinde 11.500 tl yazıyor adam 10.500 tl vermiş anlaşamamışlar biz arabayla pazardan çıkarkaen adam önümüzü kesti tamam dediğin rakamı veriyorum satamazsan ara beni dedi neyse vardık abiye dedi bak yeğenim bu aracı al bu arabayı ben aldırdım buna yeni araba aldığı için satıyor masraf etti hiçbir sorunu yok,parçası çok ucuz,yakmıyor kokluyor,satımı kolay vs... dedi 10.000 tl verip aldım.derken ertesi gün ben ne yaptım yahu ben tempra alacaktım ne işim var bu arabada.direksiyon hidrolik değil,klima yok,camlar manuel vs...böylece bu aracı aldım.dün akşam hadi bir gezeyim dedim çukura girince gösterge ışıklar söndü,stop söndü,sağ far bazen yanıp bazen sönüyor vs...hoppala dedik.
Arkadaşlar bu araç için yorumlarınızı yapar mısınız?bu gösterge ışıkları şuan yanmıyor ve sağ stop yanmıyor?
araç 95 model 143.000 km.trafige çıkış ruhsatta 2008 yazıyor.lpg'li.

bymozbek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mustafa özbek
Nereden: Balıkesir
Arabanız: skoda felici 1.3 lx

İleti hetepe » 11 Nis 2016, 16:04

2008 de ruhsat değişimi yapılmış, o yüzden 2008 yazar, diğer sorunlar önemsiz...50-100 e bile çıkmadan hallolur, başka bir derdi yoksa öyle binersiniz...hayırlı olsun.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fthpl » 11 Nis 2016, 16:52

hayırlı olsun , tempra gibi teferruatlı değildir ama tempraya göre artı ve eksileri bolca mevcuttur.

basit bir sigorta sorunu veya sinyal kolunuzda bir sıkıntı olmuştur. çok zorlanmadan bir usta işinizi halleder.

Pişman olucak bişey yapmadınız bu arada onu atın kafanızdan. Tempranın kronik sorunlarından birine yakalansanız emin olun 2 litre benzinle gözünüzü kırpmadan aracı yakar, üzerine sigara içerdiniz.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti favocu41 » 11 Nis 2016, 17:13

Öncelikle hayırlı olsun eski arabalarda ne kadar çok teferruat olursa o kadar çok arıza nedeni olur Tempra almadınız iyi olmuş keza Tempraların çok çok temizlerine çok çok iyi paralar istiyorlar o yüzden sanayiden zaten çıkamazsın skoda arabaları genelde basit arabalardır senin sorununda sigorta tablasında lehim çatlakları olabilir ufak tefek arızalar bunlar.
Skoda Das Auto Fakurun Arabasi
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cenk giray
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Green fog

İleti SKDFORMAN » 11 Nis 2016, 18:52

Hayırlı olsun. Seneler önce tempra aşkıyla 2 yaşında sıfır ayarında sahibi olmuştum. Nadir bulunan slx full enjeksiyonlu modeliydi. Özellikle klimasız modelini günlerce aramıştım. Özellikle klimasız diyorum çünkü o dönemde klimalılar hiç tutulmuyordu. SLX lere gücü yetmeyenler karbiratörlü SXA modelini tercih ediyorlardı. Klimalı modeli ise SXAK tı.
Araç sıfır ayarında olduğu için bana muhteşem bi tat vermişti. Kısa süre sora satmak zorunda kaldık ve ayrıldık. Halen denk gelince bi içim geçer SLX modeline ama şuan bile 15-20bin para istiyorlar.
Peki bu tarihte tempralar nasıl derseniz. Ben düzgün çalışan göstergesi olana denk gelemiyorum artık. Bi sürü anlamsız ışık yanıyor. Çoğu veriyide hatalı gösteriyor. Tamiri vardır muhtemelen ama ben neden rast gelmedim düzgün çalışanına bilmiyorum.
1.6 motor çekişi bizim araçlardan kat ve kat daha iyi diyebilirim. Yokuşlarda hiç yığıldığını hatırlamam örneğin. Ayrıca yakıtıda cok düşüktü. Ben benzinli kullanıyordum o devirde ve bi depo benzinle 950km yapmıştım uzun yolda. Muhtemelen karbiratörlüde az yakar.
Bi arkadaşım tempra almayı düşünüyordu, onada söylenen bu araçların derdi bitmiyor sanayiden cıkamassın vs. Tabiyki bakımlı araba herzaman iyidir ve ciddi problem yaratmaz ama bakımsız 92-93 tempra alıp uğraşmaktansa felicia alır ekonomik olarak kullanır, cnm sıkılıncada satarsın. Evet satarsın. Yani problem yok
Tekrar hayırlı olsun.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti savasy33 » 11 Nis 2016, 21:25

öncelikle hayırlı olsun, skoda aldıysanız keyfinize bakın kesinlikle pişman olmayacaksınız :))
savasy33
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: savaş yaman
Nereden: Mersin
Arabanız: Skoda Favorit

İleti bymozbek » 12 Nis 2016, 08:31

Günaydın.
Cevaplar için teşekkür ederim.
ÇOk konforlu bir aracım vardı,karlı bir fiyatla alıcı çıkınca sattım. Eşim,araba kullanmayı öğrenmek isteyince hem konforu olsun hemde ucuz olsun istedim.14.250 tl'ye tempra SXAK buldum.neyse nasip değilmiş.Bu arabamı yeğenim motor ustası almış dediki o kadar düzgün ve sorunsuz ki asla pişman olmayacaksın.çok az yakıyor,hafif olduğu için çok seri(gerçekten seri yokuşlarda maşallah çok iyi gidiyor baymıyor),vergisi 30 tl dedi vs...arabamın resimlerini paylaşacağım bakıp yorum yapabilirsiniz? Dedim ya ısınamadım bu pazar araba pazarına gittim bir çakala mı denk geldim ne doblo 2007 dizel dci gördüm araç diri güzel full,gel gelelim 600.000 km devirmiş yeni motor yapılmış adam dediki ben tamirciyim herşeyine kefilim kafalıdı benim aracı gördü dedi ben arabayı biliyorum bu arabaya 10.000 saydım 15.000(zorla)üstüne anlaştık sonra dediler naptın bırak bunu bitmiş motor bu yarın anlatamazsın alıcıya geri verdim.dedim ya çakal herhalde dün akşam yine aradı sana araç buldum hyundai accent 1.5 gibi birşeyler dedi gör beğen seni aracı ben alırım üstüne anlaşırız dedim büyük araç arıyorum kapattım konuyu.Bu arabayı satan duymuş aracı sattığımı beni aradı abi arabaya ısınamadıysan geri alayım verdiğim paraya sayayım bende clio 2006 model 1.2-16v full var üstüne 13.000 tl verirsin dedi dedim o bana ufak gelir deyip konuyu kapattım.
ARabamı satılığa çıkardım 12.000 tl yazdım bakalım ne olucak.hidrolik direksiyon-yumuşak pedallar-geniş alan-klima vs..alışınca insan birden böyle arabayı garipsiyor.Bakalım ne olucak..resimlerimi paylaşayım sizinle.
Resimleri paylaşam mıyorum 1 mb olmalımış.ama o boyuta getiremedim.
bymozbek
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 12 Nis 2016, 10:55

Gecen seneye kadar 1998 model 0km aldigimiz makyajli skoda felicia 10.000 lira etse yeter diyordum piyasa coşmuş valla :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti bymozbek » 12 Nis 2016, 13:04

Sanırım çukura girince gösterge ışıkları söndü..yapabilceğim birşeyse yönlendirebilir misiniz?stop lambasıda yanmıyor
bymozbek
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 12 Nis 2016, 15:51

Nasılsa satacakmışsınız, boşverin, gitsin...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti bymozbek » 13 Nis 2016, 15:59

Evet satacağım inşallah. Ama o ana kadarda kullanıcam o yüzden bu sorunları gidermem gerek. Çünkü, akşam arabayı kullanırken göster ışıkları yanmıyor en azından bunu çözmem gerek.
bymozbek
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 13 Nis 2016, 21:18

eğer favo-forman tesisatı gibiyse araç şarj kesmiş olabilir. Çünkü bu arabalar şarjı göstergeler üzerinde sağlıyor. Eğer sarj kestiyse yolda kalırsınız. Akü besleniyormu beslenmiyormu kontrol etmenizi öneririm süprizle karşılaşmamanız için.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti bymozbek » 18 Nis 2016, 08:41

Arkadaşlar felicia ile ilk yolculuğumuzu yaptık 100 km uzaklıkta akçay'a gidip geldik.Şükür bir sorun yaşamadık.bir kaç sorum olacak
1-Eski samaram için aman dikkat et hararet eder derlerdi fan açsın diye özel düğme yaptırmamı istemişler yaptırmıştım.bu yolculukta dikkat ettim hararet göstergesi hep aşağılardaydı acaba böyle bir durum oluşur mu?
2-Dağ tepe çıktım hiç baymadı maşallah araba tıka basa doluydu hiç hararet o sıcakta ne baydı araç nede hararet ibresi çıktı yukarılara
3-Benden mi kaynaklanıyor bilmedim vites 1-2 biraz zorluk çıkarıyor
araba.com 308490821 ilan numaram.Arabama bakıp yorumlar yapabilirmisiniz.Bir süre kullanıcam çünkü aradığım istediğim arabayı başkası aldı.belkide uzun süre kullanırım.
4-Ön camlara elektrikli hale getiren var mı aramızda maliyeti ne olur acaba.
5-Bizim araçlar kaç kuruş yakıyor hiç hesaplamadım daha doğrusu hesaplama nasıl yapıldığını bilmiyorum.
6-.orijinal parçaları en uygun nereden alabilirim.
Belirttiğim gibi maalesef gösterge ışığım yanmıyor sinyal ışığı vs.. yanıyor ama hız gösterge ışığı yanmıyor..

Yola çıkınca yol üzerinde galericiler sitesi vardı oto galeriye götürdüm bir kaç galerici takas için baktılar 10 bine aldım deyince hepside 10 bine sayarız dediler..
bymozbek
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir