FELİCİA MONROE AMORTİSÖR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA MONROE AMORTİSÖR

İleti AhmetH » 09 May 2016, 18:04

Direksiyondaki tikirti burcu

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti feliş » 09 May 2016, 18:26

AhmetH yazdı:Direksiyondaki tikirti burcu
Bu tıkırtı burcu kara düzen direksiyonda varmış herhalde bendeki hidrolik direksiyon
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti phenomx3 » 10 May 2016, 00:18

AMORTİSÖR BİLYALARI VE TOZ KÖRÜĞÜ STOPLAMA TAKOZLARI. ROT BAŞI VE ROTİLLERİDE DEĞİŞTİRİRSENİZ İYİ BİR ÜRÜN İLE SÜPER OLUR. Benim araçtaki rot başlarını kontrol edip sağlam diyorlardı. en son sağ teker bilyası değişirken usta rot başı da gitmiş dedi. elimde vardı değiştirdik. solu da değişelim dedim, o sağlam istersen değişelim ama gerek yok dedi, olsun değişelim dedim. ve sökünce baktık ki çok sert hareket etmesi zorlayarak oluyor. iki taraf ta değişince çok rahatladı direksiyon. Sol rotili de geçen sene değişmiştim sağ sağlam dedikleri için değişmedik ama keşke değişseydim diyorum. çünkü sağa çevirirken bi kasma var muhtemelen o rotil sağlam görünmesine rağmen çok sert hareket kabiliyeti zayıf. Bu yüzden sağa çevirirken zorluyor biraz. Bilmem örnekler anlatabildi mi. kendi kanaatim rot başı ve rotilleri değişirken ikisini de değişmek daha mantıklı :!:
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti feliş » 10 May 2016, 11:33

phenomx3 yazdı:AMORTİSÖR BİLYALARI VE TOZ KÖRÜĞÜ STOPLAMA TAKOZLARI. ROT BAŞI VE ROTİLLERİDE DEĞİŞTİRİRSENİZ İYİ BİR ÜRÜN İLE SÜPER OLUR. Benim araçtaki rot başlarını kontrol edip sağlam diyorlardı. en son sağ teker bilyası değişirken usta rot başı da gitmiş dedi. elimde vardı değiştirdik. solu da değişelim dedim, o sağlam istersen değişelim ama gerek yok dedi, olsun değişelim dedim. ve sökünce baktık ki çok sert hareket etmesi zorlayarak oluyor. iki taraf ta değişince çok rahatladı direksiyon. Sol rotili de geçen sene değişmiştim sağ sağlam dedikleri için değişmedik ama keşke değişseydim diyorum. çünkü sağa çevirirken bi kasma var muhtemelen o rotil sağlam görünmesine rağmen çok sert hareket kabiliyeti zayıf. Bu yüzden sağa çevirirken zorluyor biraz. Bilmem örnekler anlatabildi mi. kendi kanaatim rot başı ve rotilleri değişirken ikisini de değişmek daha mantıklı :!:
Cevabınız için teşekkür ederim dediğiniz gibi iki taraflı değiştireceğim, yarım işi sevmem.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 10 May 2016, 11:53

phenomx3 yazdı:...kanaatim rot başı ve rotilleri değişirken ikisini de değişmek daha mantıklı :!:

Tıpkı yeni ayakkabı alırken çift olarak alınması gibi.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti feliş » 10 May 2016, 13:48

Evet çok iyi bir örnek verdiniz, bakalım yarın götüreceğim.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 11 May 2016, 12:45

Evet arkadaşlar amortisörleri taktırdım, rotil problemliymiş onuda değiştirdim, ustam tablayı büyük bir demirle kastırdı bir problem yok dedi bende değiştirmedim zaten amortisörler değişince rot ayarı yapılıp yola çıktım gerçekten sorun amortisörlermiş artık ses falan kalmadı, birde radyatör kenarlardan kaçırıyordu sürekli su eksiltiyordu onuda değiştirdim tertemiz yaptık.Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 12 May 2016, 10:14

feliş yazdı:Evet arkadaşlar amortisörleri taktırdım, rotil problemliymiş onuda değiştirdim, ustam tablayı büyük bir demirle kastırdı bir problem yok dedi bende değiştirmedim zaten amortisörler değişince rot ayarı yapılıp yola çıktım gerçekten sorun amortisörlermiş artık ses falan kalmadı, birde radyatör kenarlardan kaçırıyordu sürekli su eksiltiyordu onuda değiştirdim tertemiz yaptık.Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Kazasız belasız İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti feliş » 13 May 2016, 20:03

eyvallah teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti parsanoto » 16 May 2016, 16:14

size nacizane tavsiyem o araca ilk yapmanız gereken o amortisörleri söktürmenizdir.o araçtaki 2.5-3 cm yükselme otoyolda aracınızın dengesini bozacaktır.daha çok rüzgar alacaktır.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti feliş » 17 May 2016, 17:59

parsanoto yazdı:size nacizane tavsiyem o araca ilk yapmanız gereken o amortisörleri söktürmenizdir.o araçtaki 2.5-3 cm yükselme otoyolda aracınızın dengesini bozacaktır.daha çok rüzgar alacaktır.
Artık taktırdım birdaha söktürürsem çok maliyetli olacak hem işçilik hem tekrar amortisör idare edecem ama virajlara falan kötü girmiyor yani eskisi gibi yinede güveniyorum.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir