Skoda Felicia Hararet Göstergesi Arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Felicia Hararet Göstergesi Arızası

İleti condorcan » 26 May 2016, 12:31

Merhaba,

1999 model sokda felica 1,3 glx Aracımda, Yaklaşık 6 aydır hararet göstergem zaman zaman çalışmıyor. İlk önce hararet müşirini kontrol ettik, müşiri değiştirmemize rağmen sorun devam etti. Hararet göstergesini değiştirdik. Ancak sorun yine devam etti. En son gösterge panelinde hararet göstergesi yuvasındaki yerleri lehim yaptık. Ancak yine sorun giderilemedi. Bazen üzerine hafiften vurunca çalışıyor. Bazen hiç çalışmıyor. Lütfen bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi? En son gösterge paneli elektronik devresini değiştireceğim ancak bu da sorunu çözmezse diye düşündüğümden gösterge tamiri yapan bir yer biliyorsanız tamir ettirebilirim. İstanbulda gösterge tamirini yapan iyi bir ustaya ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler, iyi keyifli sürüşler dilerim.

condorcan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bayram
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda felicia

İleti blauzahn » 26 May 2016, 15:27

Gösterge panelini söktüğünüzde hararet göstergesinin geçtiği iki ayak var ve bunun takip ettiği yolu iyice gözden geçirmek gerek. Büyük ihtimal ile hararet göstergesinin üzerine geçtiği iki ayak var sorun buradadır. Benim eski aracımda burada problem bulunuyordu lehimini yenileyince düzelmişti.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti condorcan » 26 May 2016, 15:42

Merhaba, çok teşekkürler, aynen belirttiğiniz gibi lehimleri yapıldı ancak düzelmedi. Acaba lehimi tekrardan mı yapmak lazım? ya da devrede bir sorun varsa bu konuda iyi bir usta bulmak lazım.
condorcan
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 26 May 2016, 17:17

Gostergeye baglanan 3 tane farkli renkte buyuk soket var belki tam oturmuyordur.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti blauzahn » 26 May 2016, 21:14

Üzerinden geçmiş zaman hatırladım da benim şu çizdiğim kısa hattın ucundaki soketin ayağının lehimi sağlam değildi. Onu sağlamlaştırınca düzelmişti. Benim eski bir konum var bunun hakkında okuyun isterseniz..

Müşürden direk kablo çekerek, panelin ayağından direk kablo çekerek vb. denemeler yapmıştım. Siz de biraz inceleyin bu şekilde. Çözene kadar göstergeyi 2-3 kez sökmüştüm. Umarım işinize yarar..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti condorcan » 27 May 2016, 10:17

Merhaba,
Çok teşekkürler. Sokette temassızlık olma olasılığı olabilir.

Resim gayet net bir şekilde vermiş. Oradaki ayak ve ortasındaki yuvarlak parlak kısmı lehim yapıldı. Belki devre yollarında da sorun olabilir. Aslında cıvalı hararet göstergeleri var onu ayrı bir şekilde monte edip, göstergeye veya başka bir yere monte edilebilir. Ancak orjinali bozulmasın istedim.

Bakalım en son tekrardan açıp devrelerini kontrol edip temizlemek bir çare olabilir. Bu elektronik devreyi sordum ikinci eli 100 TL fiyat aldım. Yeni bir elektronik devre alıp onu da kullanabilirim.

Keyifli iyi sürüşler dilerim.
condorcan
CLASSIC
CLASSIC

İleti ellham » 03 Haz 2016, 14:08

merhaba

aynı sorundan benim aracımda da vardı bi çalışıp bi çalışmıyordu gögose vurunca düzeliyor sonra gene gidiyordu elektirikciye soktürüp ankarada şaşmaz da doğanay elektronik var gösterge tamiri yapıyorlar onlara verdim elektronik bir parçanın arızalı oldugunu söylediler 80 tl ye yaptırdım şu an düzeldi sıkıntı yok
ellham
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erhan gön
Arabanız: skoda felicia 1.3 mpi

İleti rebirth » 14 Haz 2016, 06:54

Ayni sıkıntı bendede var onu pek sorun etmiyorum
Çok sık yapmıyor fakat bende ayrıca devir saati ile ilgili bir sorun var buraya yazayım devir saati 2700 2800 devire gelince tik tık 4000 devire doğru atmaya başlıyor 97 felicia aracım

Bir arkadaşım bunun beyinden yaptığını bir çok parca değiştirdiğini yolda bıraktığını falan söyledi araç elektirik kesiyormuş en son yurt dışından orjinal parca getirince düzelmiş .geçen bende yolda kaldım distribütör ve bujiler değişti su an araba gayet iyi çalışıyor fakat dediğim gibi bir durum mevcut

Bu sorunu yasayan varmı

Teşekkürler
rebirth
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir